PKO BP obniża opłaty
wikimedia.org/Rafał Pepliński
Autor Przemysław Terlecki - 30 Października 2019

Dobre wieści dla klientów PKO BP. Wiemy, które opłaty obniży bank

PKO BP obniża opłaty. Wieść powinna ucieszyć klientów popularnego w Polsce banku. Wiadomo już nie tylko, o jakich opłatach mowa, ale także od kiedy zostaną one obniżone.

PKO BP już niebawem obniży opłaty wybranych usług. Jest to efekt wprowadzonych przez Unię Europejską zapisów, a dokładniej rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/518 z 19 marca, które zobligowało banki do tego typu działań. Jak podaje portal PRnews.pl, już kilka banków poinformowało o obniżkach, a teraz robi to właśnie PKO BP.

Wprowadzone przez wspólnotę europejską zmiany nakazują bankom wprowadzić takie same opłaty dotyczące przelewów i wypłat z bankomatów na terenie Unii Europejskiej, jakie obowiązują w Polsce. PRnews.pl zwraca uwagę, że większość z wprowadzonych zmian jest korzystna dla klientów. Trudno mówić inaczej o zmianach, które w większości przypadków dotyczą obniżenia kosztów ponoszonych przez klientów.

650 tys. Polaków wyląduje pod kreską. Ciebie też mogą skazać na głodową emeryturę650 tys. Polaków wyląduje pod kreską. Ciebie też mogą skazać na głodową emeryturęCzytaj dalej

PKO BP wprowadza zmiany. Obniża koszty swoich usług

Zmiany zaczną obowiązywać od 1 grudnia. To wówczas PKO BP obniży opłaty za standardowe przelewy SEPA, czyli przekazy pieniężne w euro. Ich koszt wyniesie od 0 do 8 złotych. Cena przelewu zależeć będzie od kilku zmiennych - rodzaju konta, ale także sposobu, w jaki zlecimy przelew: czy to będzie aplikacja IKO, serwis internetowy iPKO, infolonia, czy zrobimy to na miejscu w oddziale. Pieniądze taniej przelejemy nie tylko do krajów Unii Europejskiej, ale również do Andory, Islandii, Liechtensteinu, Monako, Norwegii, San Marino, Szwajcarii oraz Watykanu.

PKO BP obniży również koszta wypłat gotówki z bankomatów za pomocą kart debetowych. Zmiana ta dotyczy nie tylko krajów UE. Zgodnie z nią za wypłaty poza granicami Polski zapłacimy 3% wartości wypłaty, minimalnie 5 złotych. Obecnie jest to koszt 3%, minimalnie 10 złotych. PKO BP poinformowało także, że przelewy zlecane z wyprzedzeniem czasowym na grudzień, będą obwarowane nowymi kosztami, nawet jeśli zlecimy je przed wprowadzeniem zmian.

Zmianie ulegnie także cennik dla małych oraz średnich przedsiębiorstw, ale także dla korporacji, jak podkreśla PRnews.pl. Stosowne dokumenty, dotyczące tych zmian zaczną obowiązywać w połowie ostatniego miesiąca roku - 15 grudnia.

Miliony z podwyżką w listopadzie. Dokładnie przyjrzyj się swojej wypłacieMiliony z podwyżką w listopadzie. Dokładnie przyjrzyj się swojej wypłacieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spiesz się ze spłacaniem długów. Nowe prawo doprowadzi cię do ruiny
  2. Wiemy skąd wzięły się pieniądze na trzynastą emeryturę. Wielu Polakom się to nie spodoba
  3. Nawet 200 tys. Polaków trafi na bruk. Ty także możesz zostać bez pracy
  4. Kupujący w lumpeksach mogą się niedługo mocno zdziwić. Sklepy pojawią się w nietypowych lokalizacjach
  5. „Moja siostra ma 5 dzieci i nie pracuje, jest pasożytem. Rodzina namawia mnie do tego samego”
  6. Nie żyje legendarny aktor. Rodzina podała smutne wieści, miał tylko 77 lat

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News