BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Dobre wieści dla klientów PKO BP. Wiemy, które opłaty obniży bank

30 Października 2019

Autor tekstu:

Przemysław Terlecki

PKO BP obniża opłaty. Wieść powinna ucieszyć klientów popularnego w Polsce banku. Wiadomo już nie tylko, o jakich opłatach mowa, ale także od kiedy zostaną one obniżone.

PKO BP już niebawem obniży opłaty wybranych usług. Jest to efekt wprowadzonych przez Unię Europejską zapisów, a dokładniej rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/518 z 19 marca, które zobligowało banki do tego typu działań. Jak podaje portal PRnews.pl, już kilka banków poinformowało o obniżkach, a teraz robi to właśnie PKO BP.

Wprowadzone przez wspólnotę europejską zmiany nakazują bankom wprowadzić takie same opłaty dotyczące przelewów i wypłat z bankomatów na terenie Unii Europejskiej, jakie obowiązują w Polsce. PRnews.pl zwraca uwagę, że większość z wprowadzonych zmian jest korzystna dla klientów. Trudno mówić inaczej o zmianach, które w większości przypadków dotyczą obniżenia kosztów ponoszonych przez klientów.

PKO BP wprowadza zmiany. Obniża koszty swoich usług

Zmiany zaczną obowiązywać od 1 grudnia. To wówczas PKO BP obniży opłaty za standardowe przelewy SEPA, czyli przekazy pieniężne w euro. Ich koszt wyniesie od 0 do 8 złotych. Cena przelewu zależeć będzie od kilku zmiennych - rodzaju konta, ale także sposobu, w jaki zlecimy przelew: czy to będzie aplikacja IKO, serwis internetowy iPKO, infolonia, czy zrobimy to na miejscu w oddziale. Pieniądze taniej przelejemy nie tylko do krajów Unii Europejskiej, ale również do Andory, Islandii, Liechtensteinu, Monako, Norwegii, San Marino, Szwajcarii oraz Watykanu.

PKO BP obniży również koszta wypłat gotówki z bankomatów za pomocą kart debetowych. Zmiana ta dotyczy nie tylko krajów UE. Zgodnie z nią za wypłaty poza granicami Polski zapłacimy 3% wartości wypłaty, minimalnie 5 złotych. Obecnie jest to koszt 3%, minimalnie 10 złotych. PKO BP poinformowało także, że przelewy zlecane z wyprzedzeniem czasowym na grudzień, będą obwarowane nowymi kosztami, nawet jeśli zlecimy je przed wprowadzeniem zmian.

Zmianie ulegnie także cennik dla małych oraz średnich przedsiębiorstw, ale także dla korporacji, jak podkreśla PRnews.pl. Stosowne dokumenty, dotyczące tych zmian zaczną obowiązywać w połowie ostatniego miesiąca roku - 15 grudnia.

Tagi:

PKO BPkonta bankowe

Przemysław TerleckiAutor

Wydawca Biznesinfo. Dziennikarz z wykształcenia i z zamiłowania. Baczny obserwator polityki, nocnego nieba, a także rozwoju rynku piw kraftowych. Z mediami związany od lat, zwykle zaangażowany w komentowanie świata polityki.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

pixabay, IADE-Michoko

Twój portfel

Ceny paliw. Analitycy nie przewidują gwałtownych wzrostów

Czytaj więcej >
pixabay, geralt

Twój portfel

Podwyżki cen prądu nieuniknione. W ciągu kilku lat dołożymy po 700 zł

Czytaj więcej >
Biznes Info

Twój portfel

Czekasz na paczkę? To się nie doczekasz, prędzej znikną Ci pieniądze z konta

Czytaj więcej >
Biznes Info

Twój portfel

Abonament RTV. Są stawki na przyszły rok

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 10.04.2019. n/z Klawiatura z dlonia w rekawicy.

Twój portfel

Oszustwo na "Netflix" i na "PayPal". KNF ostrzega przed fałszywymi mailami

Czytaj więcej >
Oszczędzić na wywozie śmieci nie zawsze się da

Twój portfel

Mieszkańcy bloków bez liczników zapłacą krocie. Niezależnie od segregacji i oszczędzania wody

Czytaj więcej >