BiznesINFO.pl
PKO BP z prezentem

Wikimedia Commons/Warszawska róg Szerokiej w Tomaszowie Mazowieckim, w województwie łódzkim/CC1.0

100 zł od PKO BP. Wystarczy spełnić jeden warunek

24 Września 2020

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

PKO BP przygotował wspaniały prezent. Każdy kto postanowi założyć swojej pociesze konto bankowe otrzyma 100 zł. Promocja dotyczy kont PKO Konto Dziecka i PKO Konto Pierwsze.

Bank PKO BP zachęca do wybrania swojej oferty. W ramach akcji promocyjnej każdy, kto zdecyduje się założyć PKO Konto dla Dziecka lub PKO Konto Pierwsze może liczyć na premię w postaci karty podarunkowej o wartości 100 złotych. Kartę wykorzystać można w sklepach sieci Empik lub Smyk. Sprawdzamy szczegóły promocji.

PKO BP dla dzieci

Aby otrzymać bonus od PKO BP wystarczy założyć swojemu dziecku konto wraz z kartą bankową i do końca października wykonać nią przynajmniej 2 transakcje płatnicze. Dodatkowym warunkiem uprawniającym do skorzystania z promocji jest posiadanie przez rodzica dziecka konta w banku PKO BP. – Kiedyś rodzice kupowali dzieciom świnki-skarbonki, by nauczyć je oszczędzania i umiejętnego gospodarowania pieniędzmi. Dziś, gdy dzieci i nastolatki są niemal „zrośnięte” ze smartfonem i komputerem, lepszymi do takiej edukacji narzędziami są: konto w banku, karta i aplikacja mobilna. Warto o tym pomyśleć, zwłaszcza, że teraz, oprócz wygody w zarządzaniu pieniędzmi i wartości edukacyjnej naszych kont, oferujemy jeszcze dodatkową korzyść finansową – 100 złotych w postaci karty podarunkowej. Można je dobrze wydać na rozwijanie dziecięcych pasji i zainteresowań – podkreśla Paweł Placzke, Dyrektor Departamentu Produktów Klienta Indywidualnego cytowany przez portal Ale Bank.

Liczba nagród jest ograniczona. Bank przygotował pulę 1000 kart do Empiku oraz 1000 kart podarunkowych do Smyka. PKO BP podkreśla, że jest jednym z pierwszych na świecie banków, które wyszły z ofertą kont i usług bankowych dla najmłodszych. W 2013 roku powstała specjalna platforma PKO Junior, a od 2016 roku udostępniona została aplikacja mobilna na smartfony. Bank prócz oferowania najmłodszym dostępu do produktów bankowych pomaga uczyć poruszania się w świecie finansów.

Konto Dziecka wraz z dedykowanymi aplikacjami (serwisem www oraz aplikacją mobilną) pozwalają na wejście w rynek usług finansowych osobom poniżej 13 roku życia. Dziecko pod opieka osób dorosłych może dysponować pieniędzmi, wykonywać przelewy lub zakładać wirtualne skarbonki. Rodzice mają wgląd do poczynań pociechy i mogą kontrolować finanse dziecka. Do konta dołączana jest bezpłatna karta PKO Junior, która umożliwia płatności zbliżeniowe do 30 zł bez PIN-u. Konto Dziecka jest bezpłatne. 

Po ukończeniu 13. roku życia Konto Dziecka jest automatycznie zamieniane w PKO Konto Pierwsze. Jest ono również przeznaczone dla nastolatków, którzy wcześniej nie korzystali z bankowości. Aby otworzyć konto, potrzebna będzie zgoda rodzica lub opiekuna prawnego. Konto Pierwsze posiada większość funkcjonalności kont przeznaczonych dla osób dorosłych. Prowadzenie rachunku, po spełnieniu wymagań, jest bezpłatne. Głównym obwarowaniem bezpłatności konta w PKO BP jest wykonanie dwóch transakcji (płatności zbliżeniowych lub przelewów BLIK-iem) w ciągu miesiąca. Do konta wydawana jest bezpłatna karta płatnicza.

Tagi:

DzieckoPKO BPkonta bankowe

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kasper.staruzyk@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Finanse

ZUS apeluje o ostrożność. Chodzi o Twoje bezpieczeństwo finansowe

Czytaj więcej >
Faktura VAT marża – co to jest i jak odliczyć podatek?

Finanse

Ministerstwo Finansów wprowadzi zmiany w systemie faktur elektronicznych

Czytaj więcej >

Finanse

Przeciętny rachunek świąteczny wyniesie blisko 1,5 tys. złotych

Czytaj więcej >
Pieniądze: od czerwca nowe limity dotyczące dorabiania do emerytury, ZUS niedługo je opublikuje

Finanse

Kondycja Funduszu Ubezpieczeń Społecznych po 3 kwartałach 2022 roku

Czytaj więcej >
15. emerytura stanie się faktem? Prezes ZUS zaskoczyła wyznaniem o dodatkowych pieniądzach dla seniorów

Finanse

Będzie wyższa waloryzacja emerytur. Powodem inflacja

Czytaj więcej >

Finanse

Dodatkowy podatek obciąży wynajmujących mieszkania. To efekt Polskiego Ładu

Czytaj więcej >