restauracja-pixabay-skitterphoto
Obraz Rudy and Peter Skitterians z Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 11 Maja 2020

Kolejne obostrzenia niedługo zostaną zniesione. Rzecznik rządu wyjawia szczegóły

Piotr Müller zapowiedział, że w tym tygodniu zostaną podjęte decyzje w związku z ewentualnym dalszym znoszeniem restrykcji, wprowadzonych przez rząd Mateusza Morawieckiego. Z planu, który rząd ogłosił wcześniej wynika, że trzeci etap znoszenia ograniczeń ma dotyczyć usług fryzjerskich i kosmetycznych, gastronomii oraz organizacji wydarzeń sportowych bez udziału publiczności.

Piotr Müller: w tym tygodniu zapadną decyzje

Piotr Müller przekazał, że kwestia restrykcji ma być rozpatrywana w poniedziałek i wtorek przez Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, który przeanalizuje dane dot. liczby zachorowań, ich pochodzenia i lokalizacji, a także oceni, jak na sytuację epidemiczną wpłynęło poluzowanie części ograniczeń w ramach drugiego etapu odmrażania gospodarki. Działania były wdrażane od 4 maja.

Jak dostać się do fryzjera? Wizyty w salonach ulegną ogromnym zmianomJak dostać się do fryzjera? Wizyty w salonach ulegną ogromnym zmianomCzytaj dalej

Piotr Müller: możliwe zmiany na tym etapie

Decyzje dotyczące ewentualnego dalszego znoszenia obostrzeń wprowadzanych w związku z epidemią zapadną w nadchodzącym tygodniu. Wówczas rząd będzie też informować o terminach przejścia do kolejnego etapu zdejmowania ograniczeń - powiedział Piotr Müller.

Z harmonogramu wynika, że trzeci etap ma dotyczyć otwarcia salonów fryzjerskich i kosmetycznych oraz zasad działania gastronomii. Rząd może też zezwolić na organizację wydarzeń sportowych bez udziału publiczności. Przywrócone mogą zostać zajęcia opiekuńcze w klasach 1-3. Jednak Piotr Müller zaznacza, że nie jest wykluczona modyfikacja zakresu kolejnego etapu w oparciu o sytuację epidemiczną.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Niewyobrażalnie tragiczne, na wysypisku śmieci znaleziono zawiniątko. Nie żyje noworodek

Plan odmrażania gospodarki

Plan odmrażania gospodarki składa się z czterech etapów. 20 kwietnia zrezygnowano z niektórych zakazów i poluzowano obostrzenia. Można przemieszczać się w celach rekreacyjnych, chodzić do lasów i parków, zwiększono również liczbę klientów, którzy mogą przebywać jednocześnie w sklepach.

Wdrożony już drugi etap zakładał otwarcie od 4 maja hoteli, miejsc noclegowych, galerii handlowych oraz niektórych instytucji kultury. Z kolei od 6 maja działalność mogą prowadzić żłobki i przedszkola, w zależności od decyzji samorządów.

Na trzecim etapie do pracy wrócą salony fryzjerskie i kosmetyczne. Uruchomiona zostanie także gastronomia. Na tym etapie można się spodziewać organizacji opieki w szkołach dla klas 1-3.

Na ostatnim, czwartym etapie rząd zakłada otwarcie salonów masażu i solariów, siłowni i klubów fitness, a także instytucji kultury, takich jak kina i teatry.

Zamówienie z Ikei odbierzesz w maszynie paczkowej. Sieć pracuje nad ułatwieniem dla klientówZamówienie z Ikei odbierzesz w maszynie paczkowej. Sieć pracuje nad ułatwieniem dla klientówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ostatnie godziny na przelew i wypłatę gotówki. Za chwilę banki zablokują tę możliwość
  2. Tragiczny wypadek kolejowy. Nie żyje kilkanaście osób
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Tragiczna wiadomość z rana, 23-letni turysta stracił życie. Nie miał żadnych szans, trwają poszukiwania innych
Nie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećNie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News