BiznesINFO.pl

flickr/sejm rp

Powstaje nowa partia polityczna, zakłada ją jeden z kandydatów na prezydenta. Znajdzie sympatyków?

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Stanisław Węgrowski

Paweł Tanajno i Michał Kołodziejczak zakładają partię

Kandydat na prezydenta RP Paweł Tanajno przyznał w rozmowie z money.pl, że chce nawiązać z Michałem Kołodziejczakiem, liderem AgroUnii długofalową współpracę. Panowie chcą stworzyć nowe ugrupowanie polityczne.

- Nie tylko wspólne akcje, ale długofalowa współpraca społeczno-polityczna. Zapewne założymy partię, proces nie jest prosty. Nazwę już mamy prawie dograną, na 80 proc., więc jeszcze jej nie zdradzę. Zebranie podpisów nie będzie problemem, ale w związku na formalności może to potrwać kilka miesięcy - mówił na łamach money.pl Paweł Tanajno.

Z kolei Michał Kołodziejczak pytany przez portal o współpracę z Pawłem Tanajno wypowiadał się w ostrożniejszy sposób, jednak nie zdementował tych doniesień. Lider AgroUnii stwierdził, że na razie najważniejsza jest “tarcza prawna, nad którą pracujemy”.

Paweł Tanajno zapowiedział kolejny protest

Paweł Tanajno przekazał serwisowi, że w najbliższy weekend w Warszawie odbędzie się kolejna demonstracja. Przedsiębiorca zgłasza do urzędu miasta przemarsz 10-tysięczny. Oficjalnie uczestnicy protestu wystartują z Placu Defilad, jednak Paweł Tanajno powiedział, że mają się spotkać na Placu Zamkowym, tak jak poprzednio. Następnie będą iść przez ulicę Marszałkowską i Aleje Jerozolimskie, aż do ul. Nowogrodzkiej, gdzie mieści się siedziba Prawa i Sprawiedliwości. 

W proteście wezmą udział przedsiębiorcy i rolnicy, którzy nie są zadowoleni z działań rządu PiS w związku z epidemią koronawirusa, która uderzyła w polską gospodarkę. Protestujący uważają też, że podjęte kroki nie chronią pracowników i pracodawców w wystarczającym stopniu.

Tagi:

Koronawirusprotestpolityka

Podobne artykuły

Polska i Świat

Ceny wynajmu mieszkań go przerosły. 28-latek przerobił kontener na śmieci… w maleńki domek
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Rząd znalazł kolejny pomysł na tanie mieszkania. Resort zdradza, co wkrótce wejdzie w życie
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Kolejne ataki oszustów. Możesz stracić całe oszczędności, lepiej uważaj
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Niewiarygodne, za co chce karać prawica. Groźba 3 lat pozbawienia wolności
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Daniel Obajtek może mieć kłopoty. Wydawca Tygodnika NIE kontratakuje
Czytaj więcej >

Finanse

Dasz dowód, a potem ogołocą Twoje konto. Ekspert ma kluczową radę jak się ustrzec
Czytaj więcej >
Stanisław Węgrowski

Wydawca Biznesinfo. Absolwent psychologii na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. W dziennikarstwie inspirują go sprawy społeczne, polityka, kultura oraz sport. DJ, jeden z założycieli kolektywu SONDA, działającego na warszawskiej scenie klubowej. Miłośnik zwierząt.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]