sejm
flickr/sejm rp
Autor Stanisław Węgrowski - 18 Maja 2020

Powstaje nowa partia polityczna, zakłada ją jeden z kandydatów na prezydenta. Znajdzie sympatyków?

Paweł Tanajno i Michał Kołodziejczak chcą razem założyć nową partię polityczną - donosi serwis money.pl. Pierwszy z nich przekazał portalowi, że aktualnie trwa rejestracja partii. Paweł Tanajno zapowiedział także kolejną manifestację w Warszawie.

Paweł Tanajno i Michał Kołodziejczak zakładają partię

Kandydat na prezydenta RP Paweł Tanajno przyznał w rozmowie z money.pl, że chce nawiązać z Michałem Kołodziejczakiem, liderem AgroUnii długofalową współpracę. Panowie chcą stworzyć nowe ugrupowanie polityczne.

- Nie tylko wspólne akcje, ale długofalowa współpraca społeczno-polityczna. Zapewne założymy partię, proces nie jest prosty. Nazwę już mamy prawie dograną, na 80 proc., więc jeszcze jej nie zdradzę. Zebranie podpisów nie będzie problemem, ale w związku na formalności może to potrwać kilka miesięcy - mówił na łamach money.pl Paweł Tanajno.

Już wiadomo, kto może wjechać do Polski bez kwarantanny. Jest listaJuż wiadomo, kto może wjechać do Polski bez kwarantanny. Jest listaCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Nauczyciel w szale zwrócił się do Mateusza Morawieckiego. "Ile można sp******** rzeczy"?

Z kolei Michał Kołodziejczak pytany przez portal o współpracę z Pawłem Tanajno wypowiadał się w ostrożniejszy sposób, jednak nie zdementował tych doniesień. Lider AgroUnii stwierdził, że na razie najważniejsza jest “tarcza prawna, nad którą pracujemy”.

Paweł Tanajno zapowiedział kolejny protest

Paweł Tanajno przekazał serwisowi, że w najbliższy weekend w Warszawie odbędzie się kolejna demonstracja. Przedsiębiorca zgłasza do urzędu miasta przemarsz 10-tysięczny. Oficjalnie uczestnicy protestu wystartują z Placu Defilad, jednak Paweł Tanajno powiedział, że mają się spotkać na Placu Zamkowym, tak jak poprzednio. Następnie będą iść przez ulicę Marszałkowską i Aleje Jerozolimskie, aż do ul. Nowogrodzkiej, gdzie mieści się siedziba Prawa i Sprawiedliwości.

W proteście wezmą udział przedsiębiorcy i rolnicy, którzy nie są zadowoleni z działań rządu PiS w związku z epidemią koronawirusa, która uderzyła w polską gospodarkę. Protestujący uważają też, że podjęte kroki nie chronią pracowników i pracodawców w wystarczającym stopniu.

Szykują nowy podatek, od którego chcą dwóch zwolnień. I tak zapłacić musielibyśmy go wszyscySzykują nowy podatek, od którego chcą dwóch zwolnień. I tak zapłacić musielibyśmy go wszyscyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szczeniaki porzucone na torach czekały na śmierć. Ktoś zostawił je celowo
  2. Objawy mogące świadczyć o nowotworze. Nigdy ich nie lekceważ
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Wyjechał na wakacje mimo epidemii. Może skończyć w więzieniu i zapłacić ogromną karę

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News