plaża-pixabay-pat_scrap
Obraz Pat_Scrap z Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 12 Maja 2020

Parawany z pleksi to nie żart. Pojawiają się już na plażach

Parawany z pleksi są już montowane na greckich plażach. Niedawno Grecja zapowiedziała, że od początku lipca zamierza przyjmować turystów z zagranicy. Ale pandemia koronawirusa wymusza specjalne rozwiązania. Aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa, konstrukcje z pleksi chcieli stawiać Włosi. Grecy najwidoczniej wolą działać i już zaczęli stawiać ochronne parawany.

Parawany z pleksi na plażach. Nowa wakacyjna rzeczywistość

Agencja Reuters donosi, że ruszyły przygotowania do przyjęcia gości na Santorini. Grecy instalują parawany z pleksi i drewna na plaży Perissa. Rozwiązanie ma zapewnić odpowiedni dystans między ludźmi i zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Charlie Chahine, właściciel jednego z barów na plaży Perissa powiedział, że nikt nie chce plastikowych parawanów, ale jeżeli jest to konieczne i zapewni klientom bezpieczeństwo oraz pozwoli na pracę, to będą wprowadzać takie rozwiązania.

Polacy jednak wyjadą w wakacje na zagraniczne wyjazdy? Wiceminister podał trzy możliwe krajePolacy jednak wyjadą w wakacje na zagraniczne wyjazdy? Wiceminister podał trzy możliwe krajeCzytaj dalej

Włosi myśleli, Grecy zrobili. Parawany już na Santorini

O wprowadzeniu podobnych zabezpieczeń myśleli także Włosi. Jak podaje next.gazeta.pl, w kwietniu firma z Modeny zaprezentowała wizualizację konstrukcji. Parawany miały mieć długość 4,5 metra, a wysokość 2 metrów. Między każdym boksem miał być 1,5-metrowy dystans, a mieściłyby się tam dwa leżaki i parasol.

Nie wiadomo, kiedy Włosi zabiorą się za realizację projektu. Tymczasem Grecy już zaczęli instalować swoje parawany. Taka decyzja nie zaskakuje, ponieważ Grecja przygotowuje się do sezonu wakacyjnego. Od 1 lipca będą mogli przyjeżdżać zagraniczni turyści.

parawany

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Zwycięstwo Dudy już nie takie pewne? Wyrasta mu poważny przeciwnik, są wyniki sondażu

Grecja liczy na turystykę

Determinacja Greków jest ogromna i nic dziwnego, ponieważ gospodarka tego kraju jest oparta na turystyce. Onet podaje, że w zeszłym roku Grecję odwiedziło ponad 30 mln turystów, czyli trzy razy więcej, niż wynosi liczba stałych mieszkańców kraju. W ciągu dekady liczba turystów podwoiła się, a w rozwój usług i infrastruktury turystycznej zainwestowano miliardy. Co czwarty Grek pracuje w branży turystycznej.

WHO komentuje niepokojące doniesienia. U ozdrowieńców wykrywa się ponownie obecność koronawirusaWHO komentuje niepokojące doniesienia. U ozdrowieńców wykrywa się ponownie obecność koronawirusaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Otworzyli paczkę chipsów. Znaleziska w środku się nie spodziewali
  2. Smutne słowa Anny Dereszowskiej. Wraz z córka cierpi na tę samą nieuleczalną chorobę
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Rzecznik rządu o trzecim etapie znoszenia obostrzeń. Podał termin, wielu się ucieszy
Następny krok w powrocie do normalności. Dziś zostaną otwarte kolejne miejsca, wielu będzie zachwyconychNastępny krok w powrocie do normalności. Dziś zostaną otwarte kolejne miejsca, wielu będzie zachwyconychCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News