Ogrody działkowe popularne jak nigdy
Piotr Molecki/East News
Autor Maria Glinka - 29 Czerwca 2020

Telefony się urywają, ofert zaczyna brakować. Polacy mają nowy cel zakupowy

Ogródki działkowe okazują się być coraz bardziej popularną destynacją w dobie koronawirusa. Zainteresowanie jest tak duże, że brakuje terenów, które można by było zagospodarować pod ROD. Pierwsze apele od działkowców trafiły już do samorządowców.

Ogródki działkowe coraz bardziej deficytowe

Ogródki działkowe, popularne w czasach PRL, ponownie zyskują zwolenników, a wszystko dzięki koronawirusowi. Pierwsze sygnały o dużym zainteresowaniu miejskimi i podmiejskimi Rodzinnymi Ogrodami Działkowymi pojawiły się niedługo po wprowadzeniu stanu epidemii w Polsce. I nie słabną z każdym kolejnym miesiącem.

Szczególne znaczenie dla wzrostu popularności ogrodów działkowych miał zakaz wstępu do parków i lasów zarządzony w pierwszych dniach kwietnia. Niespotykany dotąd poziom zainteresowania odnotowano wraz z początkiem maja. Bartłomiej Piech, radca prawny Polskiego Związku Działkowców, zdradził wtedy, że każdego dnia odbierał „po kilkanaście telefonów do zarządów poszczególnych ogrodów, których w naszych strukturach mamy w sumie 4500. Skala zainteresowania jest więc ogromna”.

Ostatnia szansa na pomoc od ZUS. Jutro mija termin, spiesz sięOstatnia szansa na pomoc od ZUS. Jutro mija termin, spiesz sięCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Zaskakująca decyzja popularnego banku. Klienci mają powody do radości
2. "Jest fatalnie". Marian Opania znalazł się w tragicznej sytuacji

Apel o nowe tereny pod ogrody działkowe

Szacunki Polskiego Związku Działkowców wskazują, że kilkukrotnie wzrosło zapotrzebowanie na ROD, których obecnie jest milion, a korzystają z nich ponad cztery miliony obywateli. Popyt zdecydowanie przewyższa podaż, dlatego też zwrócili się z prośbą do władz samorządowych, aby te wskazały kolejne tereny pod ogrody działkowe – podaje nexta.gazeta.pl.

„Chodzi o to, by w związku z dużym zainteresowaniem móc tworzyć nowe ogródki działkowe. Oby epidemia się kończyła, ale musimy być gotowi na to, że ludzie będą potrzebowali takich miejsc” – tłumaczył Maciej Aleksandrowicz z mazowieckiego okręgu Polskiego Związku Działkowców na antenie Polskiego Radia. Teraz działkowcy czekają na decyzje burmistrzów, starostów i prezydentów miast.

Najlepsze samochody do jeżdżenia po mieście. Miejskie auta, które najchętniej Polacy kupująNajlepsze samochody do jeżdżenia po mieście. Miejskie auta, które najchętniej Polacy kupująCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kobieta celowo nakaszlała w twarz rocznemu dziecku. Jego mama podała przyczynę
  2. Duża akcja CBŚP w Warszawie. Pościg, ogromny huk, uszkodzone samochody. Co tam się stało?
  3. PKW podało frekwencję do południa. Wyniki, jakich nie było od dawna
  4. Dodatkowe 4 tys. zł co miesiąc do emerytury. ZUS: coraz więcej Polaków może się załapać
  5. Aż 40 tys. polskich kierowców może mówić o wielkim szczęściu. Przepisy będą dla nich dużo bardziej korzystne
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News