Szokujące odkrycie w Sakkarze
EastNews
Autor Radosław Święcki - 7 Października 2020

Epokowe odkrycie. Otworzyli go po 2,5 tys. lat, stan był idealny

Archeolodzy otworzyli w jednej ze starożytnej nekropolii niedaleko Kairu jeden z sarkofagów, który był zamknięty od 2500 lat. Odkrycie zdumiało wszystkich, bo w środku była mumia w... idealnym stanie.

Szokujące odkrycie

W starożytnej nekropolii Sakkarze na południu od Kairu, miejscu pochówku m.in. królów i ważnych dostojników z epoki Starego Państwa archeolodzy odnaleźli 59 drewnianych sarkofafów. Według ekspertów mogą mieć one nawet 2500 lat.

Policjanci już wystawiają mandaty na 500 zł. Dają tylko jedną szansęPolicjanci już wystawiają mandaty na 500 zł. Dają tylko jedną szansęCzytaj dalej

Jak podaje za Reutersem Gazeta.pl trumny znajdowały się w podziemnych szybach głębokich na około 10-12 metrów. Na początku znaleziono trzy szyby, w których znajdowało się po 13 sarkofagów, następnie znaleziono jeszcze jeden, w których umieszczono 14 trumien.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Ministerstwo Zdrowia poinformowało, chodzi o specjalne obostrzenia na Wszystkich Świętych. Polacy powinni się przygotować?
2. Przez 17-lat był więziony w piwnicy. Rodzina nie mogła poradzić sobie z jego chorobą
3. Najpierw dostali od rządu pieniądze, teraz zapłacą od tego podatek. Niemiła niespodzianka od fiskusa

Biedronka sama ujawniła. Jest okazja, Gang Fajniaków dostaniesz jeszcze szybciejBiedronka sama ujawniła. Jest okazja, Gang Fajniaków dostaniesz jeszcze szybciejCzytaj dalej

W minioną sobotę w obecności licznej publiczności wśród której znaleźli się m.in. ambsadarowie Szwecji i Nowej Zelandii w Egipcie otwarto pierwszy sarkofag. Odkrycie zdumiało wszystkich, ponieważ w środku znajdowała się idealnie zachowana mumia, na której znajdowały się hieroglificzne inskrypcje.

Muzeum Turystyki i Starożytności w Egipcie zapewnia, że wszystkie znalezione sarkofagi zostaną przetransportowane do Wielkiego Muzeum Egipskiego w Gizie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 1500 plus dla tysięcy Polek i Polaków? Teraz to możliwe, ujawniono warunki
  2. Zamawiasz przejazdy przez aplikacje? Dziś wszystko się zmieni, wielu będzie niezadowolonych
  3. Czerwone i żółte strefy w Polsce. W ciągu kilku dni życie tutaj mocno się zmieni
  4. Rząd wprowadza nowe obostrzenia i politykę zero tolerancji. Bez maseczki tylko z zaświadczeniem
  5. Popularna sieciówka wprowadza sygnalizację świetlną. Chce tak zwiększyć dystans
  6. Wideo - Przerażający wypadek. Motocyklista z ogromną siłą uderzył w samochód osobowy
Ekspert ICM UW: za miesiąc 80 tys. zakażeń dziennie. Wiadomo, jaka grupa osób jest największym powodem wzrostuEkspert ICM UW: za miesiąc 80 tys. zakażeń dziennie. Wiadomo, jaka grupa osób jest największym powodem wzrostuCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News