BiznesINFO.pl
Obostrzenia 1 lutego

Jakub Kaminski/East News

Rząd przedłuża obostrzenia. Ale znosi jedno z najbardziej denerwujących

28 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Przemysław Terlecki

Obostrzenia znoszone od 1 lutego? W ostatnim czasie zaczęły coraz głośniej wybrzmiewać plotki i doniesienia mówiące o tym, że pierwsze, delikatne znoszenie obostrzeń po ich wprowadzeniu 28 grudnia będzie miało miejsce na początku lutego. W tej sprawie zwo

Obostrzenia doskwierają już nie tylko zamkniętym biznesom, które nie są w stanie funkcjonować. Coraz większy sprzeciw wobec obostrzeń widać wśród społeczeństwa ogółem. Zwykłym Polakom, którzy są często ograniczeni do kursowania praca-dom coraz trudniej jest odsapnąć od znacznie ograniczonej codzienności.

Konferencja i obostrzenia, ale bez Morawieckiego

Dlatego tak bardzo wszyscy czekali na ogłoszenie strategii rządu na początek lutego. Już od kilku dni w przestrzeni medialnej krążą doniesienia, jakoby 1 lutego miały zostać zniesione pierwsze ograniczenia. Premier Mateusz Morawiecki oraz Adam Niedzielski mieli wystąpić razem w czwartek na konferencji prasowej po 12:30 właśnie w tej sprawie.

Nagle jednak okazało się, że Morawiecki w konferencji udziału nie weźmie. Szybko pojawiły się więc wątpliwości, co do rangi wystąpienia. Zwykle bowiem, gdy wprowadzane były lub znoszone kolejne obostrzenia, Mateusz Morawiecki był obecny podczas konferencji.

Obostrzenia do zniesienia, ale nie wszystkie. Większość do 14 lutego

Tymczasem właśnie podczas tej konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski ujawnił, że obostrzenia nie zostaną zniesione, a przynajmniej nie wszystkie. Zamiast obowiązywać do 1 lutego, obostrzenia w swej większości zostaną utrzymane w mocy do 14 lutego.

Od 1 lutego zostaną natomiast otwarte w reżimie sanitarnym galerie sztuki oraz sklepy w galeriach handlowych. Jak powiedział Niedzielski, od 1 lutego zostają zniesione także godziny dla seniorów. Na taki "optymizm" minister pozwolił sobie, podkreślając, że "szczepienia seniorów idą sprawnie".

Godziny dla seniorów przejdą tym samym do historii już jutro po 12:00. W soboty i niedziele obostrzenie to bowiem nie jest w mocy, a od 1 lutego już nie działa. Z pewnością ucieszy to wielu młodszych Polaków, którzy niejednokrotnie (jak chociażby autor artykułu) odbili się od drzwi sklepu w godzinach jego działania, bo nie mieli 65 lat na karku.

Tagi:

ObostrzeniarządMateusz Morawiecki

Przemysław TerleckiAutor

Wydawca Biznesinfo. Dziennikarz z wykształcenia i z zamiłowania. Baczny obserwator polityki, nocnego nieba, a także rozwoju rynku piw kraftowych. Z mediami związany od lat, zwykle zaangażowany w komentowanie świata polityki.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Polska i Świat

Uważaj. Jeżeli tego nie dopilnujesz, zapłacisz 3 000 zł kary

Czytaj więcej >

Polska i Świat

A1 na finiszu. Czesi dojadą nad Bałtyk autostradą

Czytaj więcej >

Polska i Świat

28 tys. euro za przeprowadzkę. Włoskie miasteczko szuka nowych mieszkańców

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Niemiecka prasa o sprawie “Patriotów”: antyniemieckość ważniejsza od bezpieczeństwa

Czytaj więcej >
Ceny gazu wpływają na wzrost cen żywności

Polska i Świat

Australijski gigant nieruchomości wprowadza zmiany. Rezygnuje z gazu ziemnego w budynkach

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Mundial w Katarze. Pod jednym względem Polska wygrywa z Arabią Saudyjską

Czytaj więcej >