BiznesINFO.pl

Jakub Kaminski/East News

Rząd przedłuża obostrzenia. Ale znosi jedno z najbardziej denerwujących

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Przemysław Terlecki

Obostrzenia doskwierają już nie tylko zamkniętym biznesom, które nie są w stanie funkcjonować. Coraz większy sprzeciw wobec obostrzeń widać wśród społeczeństwa ogółem. Zwykłym Polakom, którzy są często ograniczeni do kursowania praca-dom coraz trudniej jest odsapnąć od znacznie ograniczonej codzienności.

Konferencja i obostrzenia, ale bez Morawieckiego

Dlatego tak bardzo wszyscy czekali na ogłoszenie strategii rządu na początek lutego. Już od kilku dni w przestrzeni medialnej krążą doniesienia, jakoby 1 lutego miały zostać zniesione pierwsze ograniczenia. Premier Mateusz Morawiecki oraz Adam Niedzielski mieli wystąpić razem w czwartek na konferencji prasowej po 12:30 właśnie w tej sprawie.

Nagle jednak okazało się, że Morawiecki w konferencji udziału nie weźmie. Szybko pojawiły się więc wątpliwości, co do rangi wystąpienia. Zwykle bowiem, gdy wprowadzane były lub znoszone kolejne obostrzenia, Mateusz Morawiecki był obecny podczas konferencji.

Obostrzenia do zniesienia, ale nie wszystkie. Większość do 14 lutego

Tymczasem właśnie podczas tej konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski ujawnił, że obostrzenia nie zostaną zniesione, a przynajmniej nie wszystkie. Zamiast obowiązywać do 1 lutego, obostrzenia w swej większości zostaną utrzymane w mocy do 14 lutego.

Od 1 lutego zostaną natomiast otwarte w reżimie sanitarnym galerie sztuki oraz sklepy w galeriach handlowych. Jak powiedział Niedzielski, od 1 lutego zostają zniesione także godziny dla seniorów. Na taki "optymizm" minister pozwolił sobie, podkreślając, że "szczepienia seniorów idą sprawnie".

Godziny dla seniorów przejdą tym samym do historii już jutro po 12:00. W soboty i niedziele obostrzenie to bowiem nie jest w mocy, a od 1 lutego już nie działa. Z pewnością ucieszy to wielu młodszych Polaków, którzy niejednokrotnie (jak chociażby autor artykułu) odbili się od drzwi sklepu w godzinach jego działania, bo nie mieli 65 lat na karku.

Tagi:

ObostrzeniarządMateusz Morawiecki

Podobne artykuły

Polska i Świat

Ważny komunikat ZUS dla płatników składek. Od 27 marca konieczny nowy certyfikat
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Konfiskata auta nietrzeźwemu kierowcy. Nowe przepisy mają być nieco mniej restrykcyjne
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Operatorzy wyłączą sieć 3G na terenie Polski. Wiele telefonów przestanie działać
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Refundacja badań przez NFZ. Oto lista darmowych zabiegów
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Gliński komentuje wypowiedź Tuska dotyczącą reparacji od Niemiec: ”Tak odpowiada menel”
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Elon Musk rekrutuje do swojej gigafabryki pod Berlinem. Wiemy ile można zarobić
Czytaj więcej >
Przemysław Terlecki

Wydawca Biznesinfo. Dziennikarz z wykształcenia i z zamiłowania. Baczny obserwator polityki, nocnego nieba, a także rozwoju rynku piw kraftowych. Z mediami związany od lat, zwykle zaangażowany w komentowanie świata polityki.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]