Fot. Jakub Kaminski/East News, Warszawa, 25.03.2020. Epidemia koronowirusa. Dezynfekcja dworca autobusowego Warszawa Zachodnia oraz autokaru Polonus.
Jakub Kaminski/East News
Autor Stanisław Węgrowski - 8 Czerwca 2020

Rekordowy weekend pod względem zakażeń. Jest ważna deklaracja minister, chodzi o ponowne obostrzenia

Obostrzenia i ponowne mrożenie gospodarki nie są planowane przez rząd. Potwierdziła to wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz w rozmowie z Polsat News. Pomimo wzrostu liczby zakażeń ponowne obostrzenia nie wchodzą w grę.

Obostrzenia w gospodarce nie powrócą

Minister rozwoju była pytana w poniedziałek na antenie Polsat News, czy ze względu na kolejny dzień z rekordową liczbą zakażeń koronawirusem, rząd zamierza znowu wprowadzić obostrzenia gospodarcze. Przypomnijmy, że w weekend odnotowano ponad tysiąc zakażeń - w sobotę potwierdzono 576 infekcji, a w niedzielę 575.

Prawo jazdy możesz stracić łatwo, jak nigdy. Przygotuj się, surowsze przepisy wchodzą już niebawemPrawo jazdy możesz stracić łatwo, jak nigdy. Przygotuj się, surowsze przepisy wchodzą już niebawemCzytaj dalej

Wicepremier oświadczyła, że rząd nie planuje wprowadzać obostrzeń. - Wiemy, że ta liczba zakażeń, kiedy popatrzymy populacyjnie na całą Polskę, to mamy dwa takie województwa, gdzie jest ich stosunkowo najwięcej. To jest ciągle Mazowsze - tak było zresztą od początku - i drugie miejsce, to jest Śląsk - powiedziała Jadwiga Emilewicz w rozmowie z Polsat News.

Emilewicz: nie ma planu powrotu do obostrzeń

Minister rozwoju wskazała, że w czasie, gdy w Polsce był skokowy wzrost zakażeń w szpitalach i domach opieki społecznej, to analitycy na świecie zwracali uwagę, że tego typu zamknięte ogniska powinno się traktować w statystykach oddzielnie, ponieważ mają wyraźną, zdefiniowaną specyfikę. W tej sytuacji podeście do walki z konsekwencjami pandemii koronawirusa powinno wyglądać inaczej, niekoniecznie przez obostrzenia.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Skandaliczne nagranie z Biedronki wyciekło. Bijatyka klientki z obsługą wstrząsnęła opinią publiczną

Jadwiga Emilewicz podkreśliła, że obostrzenia nie zostaną ponownie wprowadzone. - Dzisiaj nie ma planów robienia kroku wstecz, mrożenia, jakiegokolwiek powrotu do ograniczeń, które mieliśmy - powiedziała wicepremier na antenie Polsat News.

Kontrole w kraju chwilowo ustają, ale złapali już 1,9 tys. Polaków. Do Ciebie też mogą przyjść, kara wynosi 681 złKontrole w kraju chwilowo ustają, ale złapali już 1,9 tys. Polaków. Do Ciebie też mogą przyjść, kara wynosi 681 złCzytaj dalej

Obostrzenia zostały poluzowane. Efekt? W sklepach nikt nie nosi maseczek

Minister rozwoju przypomniała jednak o znaczeniu przestrzegania zaleceń wprowadzonych przez rząd. Odkąd zniesiono obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej, wiele osób przestało stosować się do zaleceń w miejscach, gdzie ten nakaz dalej obowiązuje. A to stanowi zagrożenie.

- Zachęcam jednak, apeluję do państwa, abyśmy przestrzegali tych zaleceń, które dwa tygodnie temu wydaliśmy, dotyczących utrzymywania dystansu, używania maseczek w sklepach, w miejscach zamkniętych, dezynfekcji rąk, tam gdzie to jest tylko możliwe. Myślę, że to jest dzisiaj bardzo ważne - podkreśliła Jadwiga Emilewicz.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. TVN przywróci kultowy serial, który oglądały miliony. Emisja już niedługo, będzie hit
  2. Podczas sesji ciążowej na jej brzuch położono tysiące pszczół. W internecie zawrzało
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Kolejne odmrożenia w Polsce już na długi weekend. Jest decyzja, wspaniała wiadomość
Biedronka rusza dziś z hitową akcją, szykuje się oblężenie sklepów. Nawet 12 sztuk dostaniesz za darmoBiedronka rusza dziś z hitową akcją, szykuje się oblężenie sklepów. Nawet 12 sztuk dostaniesz za darmoCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News