Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Nowy bon w wysokości 2500 złotych. Skorzystają tysiące Polaków
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 24.12.2023 22:39

Nowy bon w wysokości 2500 złotych. Skorzystają tysiące Polaków

Pieniądze
Pixabay/adnovak

Już w przyszłym roku tysiące Polaków skorzystają z nowego bonu, który wprowadza rząd. Będzie on się jednak znacznie różnił od poprzednich, a przede wszystkim jego kwota będzie dużo wyższa. Komu należy się bon i od kiedy można składać wnioski? 

Nowy bon dla tysięcy Polaków

Najnowszy bon to dofinansowanie w wysokości 2500 złotych. Nie jest on skierowany do wszystkich, ale trafi do tysięcy Polaków. Okazuje się, że w przypadku tego świadczenia nie obowiązuje kryterium dochodowe. Bon zostanie wprowadzony już w przyszłym roku i będzie przeznaczony dla nauczycieli zaangażowanych w edukację.

Zobacz także: Masowe fałszywe zwolnienia lekarskie w grudniu. Niebywałe, co w tym czasie robią Polacy

Wspaniałe wieści dla klientów Biedronki. Będzie można zrobić zakupy w Boże Narodzenie

Kto skorzysta z nowego bonu?

Nowy bon jest efektem ustawy dotyczącej wsparcia kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli. W ramach tej samej ustawy ostatnio uczniowie klas IV szkół podstawowych otrzymali laptopy. Warto wspomnieć, że nie będzie on przyznawany w formie przelewu na konto, a składanie pierwszych wniosków w tej sprawie będzie możliwe już od 10 października. Z tego jednorazowego świadczenia w formie bonu o wartości 2500 złotych może skorzystać aż 500 tysięcy Polaków. 

Zasady nowego bonu dla nauczycieli

Nauczyciele otrzymają dofinansowanie w postaci kodu, za pomocą którego będą mogli zapłacić w sklepie za wybrany sprzęt. Jak na razie nie podano dokładnej listy rzeczy, które będzie można kupić za 2500 złotych w ramach bonu. Najprawdopodobniej będą to między innymi laptopy, materiały dydaktyczne, szkolenia, kursy i wszystkie inne elementy służące do podniesienia cyfrowych kompetencji pedagogów.