Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Nowe 500 plus dla pracujących. Zamiast waloryzacji świadczenia
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 28.03.2023 18:12

Nowe 500 plus dla pracujących. Zamiast waloryzacji świadczenia

pieniądze
Domena publiczna

Pojawił się pomysł wprowadzenia dodatków do 500 plus, które mieliby otrzymywać pracujący. Stało się tak niedługo po deklaracjach, że nie będzie waloryzacji tegoż świadczenia. Sprawdzamy, jak będzie wyglądać sytuacja w przyszłości.

Nie będzie waloryzacji 500 plus

O potencjalnym wprowadzeniu dodatku do 500 plus poinformował portal Strefa Biznesu. Pieniądze mieliby otrzymywać osoby pracujące, które mają prawo do sztandarowego świadczenia rządu.

Jak jednak podał wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed cytowany przez Strefę Biznesu, nie ma planów wprowadzenia takich dodatków. Tak samo wypowiedział się na temat ewentualnej waloryzacji 500 plus.

Rodzice otrzymają jednak dodatkową pomoc

Szwed zapowiedział jednak, że pojawi się kolejna forma wsparcia dla rodzin. Ma ona jednak dotyczyć łączenia pracy zawodowej i wychowania dzieci.

Jak wynika z informacji portalu Strefa Biznesu, chodzi konkretnie o ustawę o aktywizacji zawodowej. Jej zapisy przewidują kilka form wsparcia pośredniego dla rodziców.

Będzie wsparcie aktywizacji zawodowej

Pierwszym ze świadczeń jest dopłata za stworzenie miejsca pracy zdalnej dla rodzica wychowującego dziecko. Jej wysokość to 7000 zł i ma ją otrzymywać pracodawca.

Drugim dodatkiem, jak wynika z informacji Strefy Biznesu, jest kwota otrzymywana również przez pracodawcę. Wynosi ona 900 zł i jest wypłacana przez rok za zatrudnienie rodzica na pół etatu.