BiznesINFO.pl

Pixnio/Bicanski

Amerykanie kupują jak szaleni. Jedna rzecz z rekordową sprzedażą w USA

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Konrad Karpiuk

Nieruchomości w USA z rekordami sprzedaży

Nieruchomości w USA osiągnęły w lipcu rekordową sprzedaż. Jeszcze nigdy w historii Stanów Zjednoczonych nie było aż tylu chętnych na zakup domu czy mieszkania. Powodem tak bezprecedensowej sytuacji były niskie oprocentowanie na kredytach hipotecznych.

Jak pisze Puls Biznesu, w samym lipcu sprzedaż wzrosła o 24,7 proc. w stosunku do czerwca. Z kolei względem lipca 2019 roku, ceny nieruchomości były wyższe o 8,5 proc. co jednak nie przeszkodziło amerykanom w kupowaniu domów i mieszkań. Jak poinformowało amerykańskie Krajowe Stowarzyszenie Pośredników Rynku Nieruchomości, mieszkanie lub dom na nowego właściciela czeka średnio 22 dni, co również jest rekordowym wynikiem.

Wysoki popyt, niska podaż na rynku nieruchomości w USA

- Popyt na rynku nieruchomości mieszkaniowych jest ogromny. Jest wiele obszarów gospodarki, o które można się martwić, ale rynek nieruchomości mieszkaniowych z pewności do nich nie należy - powiedział ekonomista Amherst Pierpont Securities, Stephen Stanley. 

Sporym zainteresowaniem cieszyły się domy jednorodzinne, ich sprzedaż wzrosła o 23,9 proc. natomiast nieruchomości w budynkach wielorodzinnych były w lipcu kupowane częściej o prawie 32 proc. Jak można przeczytać w Pulsie Biznesu, liczba domów na sprzedaż w USA spada już o 14 miesięcy. W lipcu było na sprzedaż 1,5 miliona domów, zakładając, że nie dochodziłyby nowe na sprzedaż, starczyłyby jedynie na 3,1 miesiąca.

Tagi:

USANieruchomościinwestycje

Podobne artykuły

Handel

Ruszyła Biedronkoloteria. Można wygrać 10 mln nagród, w tym również pieniądze
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Port Gdańsk zyskał nowe połączenie. Świetne wieści dla polskiego handlu
Czytaj więcej >

Handel

Papryka nie jest zbyt droga. Jeden kraj chętnie kupuje ją z Polski
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Oszukali prawie 700 osób na „cudowne garnki”, niektórzy poszkodowani nieświadomie podpisali umowy kredytowe. Teraz ruszył proces
Czytaj więcej >

Handel

Skarbówka wkracza do akcji. Dzięki nowym narzędziom łatwiej wyłapie podejrzane transakcje
Czytaj więcej >

Handel

Po 70 latach działalności polska firma ogłasza upadłość. Wiele osób straci pracę, zadłużenie jest ogromne
Czytaj więcej >
Konrad Karpiuk

Redaktor Biznesinfo. Najchętniej pisze na tematy polityczne, społeczne i związane z kierowcami. Były redaktor portalu "Świat na Kołach". Absolwent Socjologii na Uniwersytecie Warszawskim. Hobbystycznie zajmuję się muzyką i starymi samochodami, głównie krajowej produkcji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]