Wyszukaj w serwisie
BiznesINFO.pl > Praca > Niemcy wybudowali wielką fabrykę niedaleko naszej granicy. Liczą na pracowników z Polski
Maria Gil-Sobczyk
Maria Gil-Sobczyk 16.05.2023 09:02

Niemcy wybudowali wielką fabrykę niedaleko naszej granicy. Liczą na pracowników z Polski

niemcy-flaga
Domena publiczna

Ok. 30 km od polskiej granicy, niewiele ponad 40 km od Szczecina – w Pasewalku stanęła ogromna fabryka butów znanej niemieckiej marki Birkenstock. Na jej terenie trwają już prace wykończeniowe, dlatego firma rozpoczęła rekrutację. Z doniesień Business Insidera wynika, że Niemcy liczą na zainteresowanie pracowników z Polski,

Wielka fabryka niedaleko polskiej granicy

Zakład Birkenstock stanął w Parku przemysłowym Berlin-Szczecin, który znajduje się w mieście Pasewalk leżącym ok. 30 km od granicy z Polską. Fabryka ta jest największą w historii niemieckiego producenta obuwia – kompleks liczy 36 tys. mkw. powierzchni. Koszt budowy zakładu wyniósł 120 mln euro.

Na terenie fabryki trwają obecnie prace wykończeniowe. Produkcja ma rozpocząć się w trzecim kwartale br., a pierwsze buty z nowego zakładu mają trafić do klientów w październiku. Dlatego firma rozpoczęła już rekrutację, zarówno stacjonarną, jak i online.

Niemiecka sieć już w Polsce. Oferuje ciekawe produkty w atrakcyjnych cenach.

Birkenstock szuka pracowników

Niemiecka gazeta Nordkurier podała, że zainteresowanie pracą w fabryce w Pasewalku jest bardzo duże. W obrębie wschodniej części Niemiec przez długie lata nie powstawały większe inwestycje. Dziennikarze tamtejszej lokalnej gazety ustalili, że niedawno w zakładzie odbył się dzień otwarty, podczas którego do fabryki miały ustawiać się kolejki chętnych osób do pracy. Wciąż jednak pozostały nieobsadzone stanowiska.

Business Insider wskazuje, że inwestor liczy również na pozyskanie pracowników z Polski. Na łamach serwisu czytamy, że docelowo zakład ma zatrudniać 400-500 osób. Nie wiadomo, jakie się widełki wynagrodzeń.

Więcej o firmie Birkenstock

Na stronie internetowej przedsiębiorstwa czytamy, że jego historia sięga 1774 roku. Firma BIRKENSTOCK to nie tylko jedna z pięciu czołowych globalnych marek obuwniczych, lecz także jedna z najlepiej znanych na świecie marek wywodzących się z Niemiec. Zatrudnia około 3000 pracowników, jest więc największym pracodawcą w przemyśle obuwniczym, może pochwalić się bogatą tradycją, a także należy do szóstego pokolenia rodziny jej założycieli – informuje przedsiębiorstwo. Obuwie produkowane w zakładach niemieckiej firmy jest sprzedawane w ok. 90 krajach.

Tagi: Niemcy Praca