Niemcy zapraszają Polaków na zakupy
Photo by John Greim/REX Shutterstock
Autor Wiktoria Pękalak - 23 Listopada 2020

Polacy znaleźli sposób na zakupy w centrach handlowych. Wystarczyło zaproszenie

Niemcy zapraszają nas na zakupy. Jedno z przygranicznych niemieckich centrów handlowych kusi coraz więcej osób, które mogą robić zakupy bez “żadnej kwarantanny, żadnych obostrzeń”, a Polacy coraz chętniej korzystają z zaproszenia.

Niemcy zapraszają na zakupy

Niemcy jeszcze pod koniec października zadecydowały, że Polska stanie się "obszarem ryzyka". Od tej chwili każdy, kto chciał przekroczyć niemiecką granicę, musiał pokazać aktualne testy na koronawirusa albo poddać się kwarantannie.

Przez decyzję niemieckiego rządu, najbardziej ucierpiały sklepy mieszczące się na polsko-niemieckim pograniczu, w których dużą grupę klientów stanowili wcześniej właśnie Polacy.

Jak podaje WP, są jednak miejsca, w których tak restrykcyjne obostrzenia nie obowiązują. Mowa o miejscowości Schwedt, gdzie mieści się centrum handlowe Oder Center, w którym Polacy byli wcześniej częstymi gośćmi.

Od 15.11 decyzją landu Brandenburgii, Polacy mogą wjeżdżać na tereny Schwedt np. w celach zakupowych na 24 godziny. Zaproszenie dla swoich sąsiadów wystosowało przygraniczne Oder Center na swoich polskojęzycznych mediach społecznościowych.

Jest to dobra wiadomość między innymi dla mieszkańców Szczecina i okolic, ponieważ od sklepu znajdującego się w niemieckim Schwedt dzieli Polaków ledwie 50 kilometrów.

Wjeżdżający do Schwedt Polacy nie muszą obawiać się żadnych ograniczeń. Nie obowiązuje tam bowiem kwarantanna, ani konieczność pokazywania negatywnego testu na COVID, odwrotnie niż ma to miejsce w innych niemickich miejscowościach.

“Wiemy, że w Polsce nadal Galerie Handlowe są zamknięte, a zbliżają się święta. Jeśli planujecie zakup prezentów, który nie jest możliwy przez internet, to nasze ODER-CENTER JEST DLA WAS OTWARTE”! - poinformowało Oder Center na facebooku.

Władze Brandenburgii zadecydowały, że granice dla Polaków w Schwedt będą otwarte nie krócej niż do 30 listopada.

VAT coraz mniej opłacalny. Państwo już na nim kokosów nie zarabiaVAT coraz mniej opłacalny. Państwo już na nim kokosów nie zarabiaCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Jeden z ulubionych produktów Polaków srogo podrożeje. W sklepach czekają nas mocne podwyżki?
  2. "Ratują inną część ciała, bo na twarz już za późno". Ostre starcie na antenie Polsatu ws. Strajku Kobiet
  3. Właściciele domów do zapłaty 900, a mieszkań 700 złotych. Niestety nowa opłata ma być nie do uniknięcia

Niemcy robią wyjątek

To, że Oder Center w Schwedt stało się otwarte dla Polaków, wynika z decyzji władz landu, które zdecydowały się pozwolić na wjazd swoich sąsiadów w celach zakupowych lub innych, jednak nie na dłużej niż 24 godziny.

- Wszystkie sklepy mamy otwarte, więc można swobodnie robić zakupy - poinformowali przedstawiciele sklepu w rozmowie z WP. Dodają też, że z każdym dniem, Polaków robiących świąteczne zakupy jest coraz więcej. Przypominają jedynie, by pamiętać o obowiązku noszenia maseczek.

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło nowy program zdrowotny. Obejmie aż 13,5 miliona PolakówMinisterstwo Zdrowia ogłosiło nowy program zdrowotny. Obejmie aż 13,5 miliona PolakówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Policjanci zostali pilnie wezawni przed pomnik smoleński. Na reakcję było już za późno
  2. Tragiczny wypadek na S7. Przyjechał naprawić samochód znajomej, zginął pod kołami tira
  3. Żyją tylko z rent i emerytur, ale będą musieli zapłacić wysokie koszty sądowe. Gorzka przegrana z Biedronką
  4. Ile się zarabia na walkach Fame MMA? Krocie, jakich wielu się nie spodziewało
  5. Zakupy w Internecie nie bez haczyków. Jeśli nie zwrócisz uwagi na kilka rzeczy, dasz się złapać
  6. Adam Małysz przekazał niepokojące wiadomości na temat Kamila Stocha. Mógł dziś w ogóle nie wystąpić
  7. Najprostszy i najszybszy przepis na gołąbki po szwedzku. Robi się je w chwilę
Właściciele domów do zapłaty 900, a mieszkań 700 złotych. Niestety nowa opłata ma być nie do uniknięciaWłaściciele domów do zapłaty 900, a mieszkań 700 złotych. Niestety nowa opłata ma być nie do uniknięciaCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News