Niemcy wyrzucają turystów
PickPik
Autor Konrad Karpiuk - 1 Listopada 2020

Niemcy zakazują przyjezdnym noclegu. Wyganiają turystów nie tylko z Polski

Niemcy wyganiają turystów i częściowo zamykają lokale noclegowe. Osoby, które są obecnie zakwaterowane mają ograniczony czas na powrót do domu. W ten sposób nasi sąsiedzi walczą ze wzrostem zakażeń.

Niemcy każą wyjeżdżać turystom

Niemcy podobnie jak Polska i inne większe kraje europejskie zmagają się z drastycznym wzrostem zachorowań. W związku z tym zaczęto wprowadzać obostrzenia, które są częściowym lockdownem, podobnym do tego z pierwszej fali pandemii.

Kilka niemieckich landów zdecydowało się na zwiększenie zakresu izolacji. Kraje związkowe takie jak Szlezwik-Holsztyn, Meklemburgia-Pomorze Przednie i Brandenburgia chcą na swoim terenie znacznego ograniczenia ruchu turystycznego.

Budżet podpisany przez Dudę. Miał być zerowy deficyt, jest dziura na 109,3 mld złBudżet podpisany przez Dudę. Miał być zerowy deficyt, jest dziura na 109,3 mld złCzytaj dalej

Nie będzie możliwości wjeżdżania na teren wyżej wymienionych landów w celach turystycznych. Ponadto turyści, którzy obecnie znajdują się na ich terenie, mają czas na opuszczenie ich w ciągu najbliższego tygodnia. Każdy z krajów związkowych ma inny termin.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Widok grobu Kory jest zwyczajnie przykry. Ujawniamy najnowsze zdjęcia jej miejsca pochówku
2. TVP nie mogło ocenzurować scen protestu. Zobaczyli je wszyscy widzowie
3. Nauczyciele masowo lądują na L4. Od początku roku szkolnego aż 430 tys. zwolnień

Turyści mają ograniczony czas na opuszczenie hoteli

Szlezwik-Holsztyn dał turystom wyjątkowo mało czasu, zakaz noclegu będzie obowiązywał od poniedziałku 2 listopada. Restrykcją objęta jest także wyspa Fehrman. Brandenburgię opuścić trzeba do środy 4 listopada. Władze landu pozwalają jedynie na podróże służbowe. Z kolei urlopowicze spędzający czas na wyspach Morza Północnego oraz w Maklemburgii-Pomorzu Przednim mają czas do 5 listopada.

Cel różnych terminów opuszczenia landów jest uzasadniony zadbaniem o sprawną komunikację po kraju w trudnych warunkach. Władze nie chcą, aby wszyscy turyści jednego dnia rzucili się do powrotów, bo to grozi chaosem i zatorem na drogach.

W 10 miesięcy tylko 29 przypadków w Polsce. W zeszłym roku było 50 razy więcejW 10 miesięcy tylko 29 przypadków w Polsce. W zeszłym roku było 50 razy więcejCzytaj dalej

Centralna decyzja rządu. Sytuacja w Niemczech coraz trudniejsza

Decyzje poszczególnych landów związane są z decyzją rządu federalnego oraz premierów landów. Ponadto rząd zalecił swoim obywatelom, aby wstrzymali wyjazdy urlopowe, a nawet jednodniowe wyjazdy do rodziny. Ograniczenia mają dotyczyć także kontaktów prywatnych, gastronomii, siłowni i lokali rozrywkowych.

Wyjątkiem będą jedynie podróże służbowe, które wciąż można odbywać. Również hotele i miejsca noclegowe nie będą całkowicie zamknięte. Będą mogły przyjmować klientów, pod warunkiem, że będą to osoby, które są w trakcie podróży służbowej.

Po 90 tys. zł pensji z góry dla liderów Konfederacji. Wprost donosi o bezpodstawnym wzbogaceniu sięPo 90 tys. zł pensji z góry dla liderów Konfederacji. Wprost donosi o bezpodstawnym wzbogaceniu sięCzytaj dalej

- Koronawirus rozprzestrzenia się z zapierającą dech prędkością - mówił cytowany przez gazeta.pl premier Brandenburgii Dieter Woidke, który apelował do przedsiębiorców o wyrozumiałość.

Według strony World o Meters w trakcie ostatniej dobry odnotowano 14 tys. nowych przypadków zachorowań na koronawirusa. Od początku pandemii zachorowało 531 790 osób, z czego zmarło 10 583. Wyleczonych zostało 345 700 pacjentów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Decyzja może zapaść jeszcze dziś. Jasnowidz Jackowski nie ma wątpliwości, porażająca wizja
  2. Pierwsze objawy raka jelita. Łatwo przegapić wczesne symptomy
  3. Jedną decyzją rząd uciął roczne dochody. Tysiące Polaków z pustymi rękami
  4. Naukowcy Imperial College London: Jedna choroba ogromnie zwiększa ryzyko śmierci na COVID-19
  5. Groźna bakteria w popularnym serze. Nawet co druga ciężarna po spożyciu może stracić ciążę
  6. Rodzina Lewandowskich znowu się powiększy? Zdjęcie Anny wywołało falę spekulacji (FOTO)
  7. Staropolski przepis na kapustę kiszoną z żurawiną ma powalające zalety. Samo zdrowie na talerzu
Wiceminister finansów o 14. emeryturze w 2021 roku. Wielu osobom nie spodoba się jego planWiceminister finansów o 14. emeryturze w 2021 roku. Wielu osobom nie spodoba się jego planCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News