BiznesINFO.pl
NFZ nie ma informacji w systemie o przyznanych dodatkach solidarnościowych. Pacjenci muszą mieć zaświadczenie.

https://pixabay.com/estableman

Do lekarza będziesz musiał iść z dodatkowym dokumentem. Dla wielu Polaków bez tego ani rusz

28 Lipca 2020

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

NFZ nie posiada w swoim systemie informacji dotyczących przyznanych dodatków solidarnościowych. Pacjenci chcący skorzystać z usług lekarza i pobierający świadczenie muszą nosić ze sobą zaświadczenie o przyznaniu wsparcia.

NFZ nie ma informacji o przyznanych dodatkach solidarnościowych

NFZ poinformował, że osoby pobierające dodatek solidarnościowy muszą udać się do placówki medycznej wraz z zaświadczeniem potwierdzającym przyznanie świadczenia. Dzięki temu pacjenci mogą potwierdzić, że są objęci ubezpieczeniem emerytalnym i rentowym oraz ubezpieczeniem zdrowotnym. NFZ nie posiada takiej informacji w systemie o osobach pobierających dodatek, ponieważ ZUS ma czas do końca roku na ich zgłoszenie do ubezpieczenia.

NFZ przypomina, że informację o pobieranym dodatku można wydrukować za pomocą konta na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Jednocześnie NFZ przypomina, że do prawa skorzystania z publicznej służby zdrowia mają także małżonek, dzieci i wnuki, a także krewni wstępni (np. rodzice, dziadkowie), którzy pozostają we wspólnym gospodarstwie domowym z osobą pobierającą dodatek.

NFZ apeluje o przynoszenie zaświadczeń

NFZ w oficjalnym komunikacie poinformował osoby pobierające dodatek solidarnościowy o problemach wynikających ze skorzystania przez nich z publicznej służby zdrowia. Przypomnijmy, że dodatek solidarnościowy to świadczenie uchwalone w ramach tzw. tarczy antykryzysowej i przysługuje tym osobom, które straciły pracę po 15 marca br. w wyniku pandemii COVID-19.

Dodatek solidarnościowy może być wypłacany od 1 czerwca br. maksymalnie trzy razy. Warunkiem otrzymania świadczenia jest podleganie ubezpieczeniom społecznym z tytułu umowy o pracę przez łączny okres co najmniej 60 dni w 2020 r. - informuje na swojej oficjalnej stronie ZUS.

Tagi:

NFZZUSzdrowiesłużba zdrowiaPolskaPolacymedycyna

Kamila JeziorskaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial "House of Cards". Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Polska i Świat

A1 na finiszu. Czesi dojadą nad Bałtyk autostradą

Czytaj więcej >

Polska i Świat

28 tys. euro za przeprowadzkę. Włoskie miasteczko szuka nowych mieszkańców

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Niemiecka prasa o sprawie “Patriotów”: antyniemieckość ważniejsza od bezpieczeństwa

Czytaj więcej >
Ceny gazu wpływają na wzrost cen żywności

Polska i Świat

Australijski gigant nieruchomości wprowadza zmiany. Rezygnuje z gazu ziemnego w budynkach

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Mundial w Katarze. Pod jednym względem Polska wygrywa z Arabią Saudyjską

Czytaj więcej >
KMP Częstochowa

Polska i Świat

Bezpieczne Andrzejki 2022. Więcej patroli policji na drogach

Czytaj więcej >