NFZ, kolejki do lekarzy, deficyt leków, brak dostępu do badań - sytuacja jest coraz gorsza
By Szymon - Poczta Polska, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=4056499
Autor Stanisław Węgrowski - 26 Listopada 2019

Minister znalazł sposób na kolejki do lekarzy w NFZ. Trzeba dzwonić na infolinie

NFZ wciąż ma problemy z ogromną ilością pacjentów i brakiem leków. Czy w drugiej kadencji rządu Prawa i Sprawiedliwości jest szansa na zmianę? Gościem programu “Money. To się liczy” był Janusz Cieszyński, wiceminister zdrowia, który został zapytany w programie o to, co rząd chce zrobić z fatalną sytuacją służby zdrowia.

NFZ, kolejki i brak leków

NFZ nie radzi sobie z ogromną ilością pacjentów i deficytem leków. Szczególnie teraz, w sezonie jesienno-zimowym zapotrzebowanie jest olbrzymie, a kolejki do lekarzy się wydłużają. Pomimo obietnic rządu Prawa i Sprawiedliwości jeszcze w poprzedniej kadencji, że kolejki do lekarzy się skończą, nic w tej kwestii się nie zmieniło. Dodatkowo, powiększyła się liczba leków, które ciężko dostać i które powinny być refundowane przez NFZ. Problemem jest też brak dostępu do specjalistycznych badań.

Kolejne głosy za podniesieniem wieku emerytalnego. Kolejne głosy za podniesieniem wieku emerytalnego. "Czeka nas to jeszcze za kadencji PiS"Czytaj dalej

Bez konkretów

Czy wobec tak dużych problemów rząd Prawa i Sprawiedliwości planuje jakieś działania w swojej drugiej kadencji, by poprawić obecną sytuację? Gościem programu “Money. To się liczy” był wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński, które odpowiedział, co rząd chce zrobić, by zmienić ten stan.

- Planujemy rozszerzyć program, z którym ruszyliśmy w tym roku, czyli dostępu bez limitu do szerokiego zakresu specjalistycznych badań - zapowiedział w programie "Money. To się liczy" wiceminister zdrowia.

Wiceszef resortu zdrowia podkreślił, że ogromnym problemem w Polsce jest również to, że pacjenci nie mają dostępu do rzetelnej informacji na temat służby zdrowia. W obliczu gigantycznych kolejek do lekarzy Cieszyński zachęca obywateli do korzystania z infolinii Rzecznika Praw Pacjenta. Wiceminister nie udzielił żadnych konkretnych odpowiedzi na pytanie, czy rząd ma pomysł na to, jak poprawić sytuację polskiej służby zdrowia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Biedronka: nagranie nastoletnich złodziei podbija sieć
  2. Nie żyje słynna modelka. Ciało kobiety zostało odnalezione pod mostem, tragiczne fakty
  3. Emeryci mają dostać po 10 tys. złotych. Warunek jest jeden
  4. Było 500 plus, teraz rząd wprowadza 500 minus. Straci na tym tysiące Polaków
  5. Seniorzy będą wściekli, 13. emerytura nie zostanie wypłacona tak jak wszyscy myśleli. Wiadomo, dlaczego

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News