Nazwiska pacjentów chorych na koronawirusa trafią do specjalnego rejestru
eastnews/Arkadiusz Ziolek
Autor Radosław Święcki - 10 Kwietnia 2020

Nazwiska zakażonych Polaków trafią do specjalnego rejestru ministerstwa. Od dziś obowiązuje nowe rozporządzenie

Nazwiska pacjentów chorych na koronawirusa trafią do specjalnego rejestru, który powstanie na zlecenie Ministerstwa Zdrowia. Resort podkreśla, że spis ma na celu zwiększenie kontroli nad potencjalnymi ogniskami zakażenia, a także długoterminowej obserwacji chorych po wypisie ze szpitala lub izolatorium.

Nazwiska pacjentów w rejestrze

Nazwiska pacjentów chorych na koronawirusa znajdą się w rejestrze, który powstanie w związku z wydanym przez Ministerstwo Zdrowia rozporządzeniem.

Rozporządzenie wchodzi w życie 9 kwietnia. Rejestr – jak podaje serwis medonet.pl – powstaje w związku z potrzebą uporządkowania danych pacjentów chorych na koronawirusa. Za prowadzenie rejestru odpowiadać będzie Narodowy Instytut Kardiologii Stefana Kardynała Wyszyńskiego – Państwowy Instytut Badawczy. Spis zostanie utworzony na 12 miesięcy.

W rejestrze znajdą się wszyscy pacjenci zarażeni koronawirusem SARS-CoV-2, nawet ci, którym świadczeń udzielano przed dniem wejścia w życie rozporządzenia.

Już za 2 dni jedno z obostrzeń zostanie rozszerzone. Wielu Polaków będzie miało przez to problemyJuż za 2 dni jedno z obostrzeń zostanie rozszerzone. Wielu Polaków będzie miało przez to problemyCzytaj dalej

Jakie dane w rejestrze?

Jakie dane znajdą się w rejestrze? Będą to: imię, nazwisko, numer PESEL (lub seria i numer paszportu), data urodzenia, obywatelstwo, adres zamieszkania lub adres do korespondencji (w tym adres e-mail) i numer telefonu kontaktowego.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Ministerstwo Zdrowia pokazało najnowszy raport. Tragiczne wieści, jedna z ofiar miała jedynie 35 lat

Ponadto przetwarzane będą też dane medyczne: informacje o stanie zdrowia pacjenta w chwili postawienia diagnozy, informacje na temat badań wykonywanych w trakcie diagnostyki COVID-19, zastosowanego leczenia i hospitalizacji.

Wnioskujesz o wsparcie z ZUS? Uważaj, nie wszystkie wnioski będą rozpatrywane, możesz zostać bez pomocyWnioskujesz o wsparcie z ZUS? Uważaj, nie wszystkie wnioski będą rozpatrywane, możesz zostać bez pomocyCzytaj dalej

Resort zdrowia podkreśla, że zebranie tych danych w jednym rejestrze ma pomóc w zwiększeniu kontroli nad potencjalnymi ogniskami zakażenia, a także długoterminowej obserwacji chorych po wypisie ze szpitala lub izolatorium. Dane posłużą też m.in. do porównania efektów terapeutycznych.

Przypomnijmy, że z danych udostępnionych przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że zakażonych koronawirusem w Polsce jest obecnie 5341 osób (stan na popołudnie 9 kwietnia). Dotychczas z powodu wirusa zmarły 164 osoby.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kierowca passata stracił panowanie nad pojazdem. Wjechał w ogrodzenie kościoła
  2. Naukowcy podali datę szczytu zachorowań w Polsce. Zbliża się nieubłaganie
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Polacy mogą zapomnieć o wakacjach nad morzem? Naukowiec ostrzega, że wirus może być już w wodzie
5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochód5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochódCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News