Najbogatsi ludzie na świecie indeks miliarderów Bloomberg
pixabay.com pasja1000
Autor Konrad Karpiuk - 30 Stycznia 2021

Najbogatsi ludzie na świecie na pandemii nie ucierpieli. Wręcz przeciwnie

Najbogatsi ludzie na świecie są klasyfikowani za pośrednictwem Indeksu Miliarderów Bloomberga. Od 2012 roku ranking jest codziennie aktualizowany. Pozycja zależna jest od wyceny majątku, w którym bierze się pod uwagę m.in. wartość akcji, posiadanych inwestycji, pieniędzy na kontach, czy nieruchomości.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Kto znajduje się obecnie na liście najbogatszych ludzi na świecie
  • Na ile wyceniane są ich majątki
  • Na czym dorobili się swoich fortun

Najbogatsi ludzie na świecie. Pierwszą piątkę otwiera właściciel Facebooka

Do najbogatszych ludzie na świecie należy Amerykanin Mark Zuckerberg, który obecnie zajmuje piąte miejsce w Indeksie Bloomberga. Jego majątek wyceniany jest na 104 miliardy dolarów amerykańskich.

Zuckerberg od lat znajduje się na liście najzamożniejszych, głównie dzięki sukcesowi portalu społecznościowego Facebook, który stworzył jeszcze jako student w 2004 roku. W marcu 2008 roku, Amerykanin zadebiutował na rankingu Forbesa, stając się najmłodszym miliarderem świata z majątkiem wycenianym na 1,5 mld dolarów. Od tego czasu wartość jego aktywów wzrosła niemal dziesięciokrotnie.

Czwarte miejsce w rankingu miliarderów zajmuje francuski biznesmen, Bernard Arnault. Indeks Bloomberga wycenia jego majek na 114 miliardów dolarów amerykańskich.

Arnault jest głównym udziałowcem koncernu LVMH, który skupia luksusowe marki, takie jak Louis Vuitton, Moët, Hennessy (od tych czterech pochodzi nazwa korporacji), a także Richemont, czy Prada. Francuski biznesmen jest też prezesem Christian Dior S.A., ma także udziały w spółce Carrefour, a nawet w prasie i mediach.

Trzecie miejsce na liście najbogatszych ludzi na świecie według Indeksu Bloomberga zajmuje Bill Gates. Majątek założyciela Microsoftu wyceniany jest na 132 miliardy dolarów.

Gates, który założył Microsoft w 1975 roku, uważany jest za głównego architekta oprogramowania i komputerów osobistych w formie, jakiej znamy je dzisiaj. Swego czasu biznesmen zajmował pierwsze miejsce na liście najbogatszych ludzi na świecie. Jednak według Bloomberga (stan na 3 stycznia 2020 roku) są tylko dwie osoby na świecie z wyżej wycenianym majątkiem.

Dwaj najbogatsi ludzie świata. Elon Musk znalazł się na tej liście stosunkowo niedawno

Nr. 2 na liście najbogatszych ludzi świata zajmuje Jeff Bezos. Jego majątek szacowany jest na 188 miliardów dolarów.

Amerykański przedsiębiorca jest dyrektorem generalnym Amazona, gigantem rynku e-commerce. Wokół jego firmy narosło sporo kontrowersji. Korporacji zarzuca się notoryczne łamanie praw pracowniczych oraz stosowanie nieuczciwych praktyk rynkowych. Jeff Bezos jest również właścicielem przedsiębiorstwa przemysłu kosmicznego Blue Origin, oraz największej i najstarszej gazety w Waszyngtonie "The Washington Post".

Przebojem do pierwszej piątki najbogatszych ludzi na świecie wdał się ekscentryczny Elon Musk. Jego majątek został wyceniony na 190 miliardów dolarów. Do czołówki najbogatszych przebojem wdarł się w 2020 roku. Wcześniej znajdował się daleko poza pierwszą piątką. Zgodnie z zestawieniem Bloomberga na dzień 30 stycznia 2021 r. Musk jest najbogatszym człowiekiem na świecie.

Zajęcie przez Elona Muska pierwszego miejsca w czołówce najbogatszych ludzi na świecie to niemały ewenement, bo wizerunek właściciela Tesli odbiega od stereotypowych wyobrażeń miliardera. Elon jest bezpośredni, bezkompromisowy i nie stroni od będących na granicy dobrego smaku wypowiedzi, czy wpisów w social media. To przysporzyło biznesmenowi tyle zwolenników co i przeciwników. Fortunę zdobył dzięki m.in. PayPalowi, wcześniej wspomnianej Tesli, czy programowi Space X.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News