BiznesINFO.pl
Najbogatsi ludzie na świecie indeks miliarderów Bloomberg

pixabay.com pasja1000

Najbogatsi ludzie na świecie na pandemii nie ucierpieli. Wręcz przeciwnie

30 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Konrad Karpiuk

Najbogatsi ludzie na świecie są klasyfikowani za pośrednictwem Indeksu Miliarderów Bloomberga. Od 2012 roku ranking jest codziennie aktualizowany. Pozycja zależna jest od wyceny majątku, w którym bierze się pod uwagę m.in. wartość akcji, posiadanych inwes

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Kto znajduje się obecnie na liście najbogatszych ludzi na świecie

  • Na ile wyceniane są ich majątki

  • Na czym dorobili się swoich fortun

Najbogatsi ludzie na świecie. Pierwszą piątkę otwiera właściciel Facebooka

Do najbogatszych ludzie na świecie należy Amerykanin Mark Zuckerberg, który obecnie zajmuje piąte miejsce w Indeksie Bloomberga. Jego majątek wyceniany jest na 104 miliardy dolarów amerykańskich.

Zuckerberg od lat znajduje się na liście najzamożniejszych, głównie dzięki sukcesowi portalu społecznościowego Facebook, który stworzył jeszcze jako student w 2004 roku. W marcu 2008 roku, Amerykanin zadebiutował na rankingu Forbesa, stając się najmłodszym miliarderem świata z majątkiem wycenianym na 1,5 mld dolarów. Od tego czasu wartość jego aktywów wzrosła niemal dziesięciokrotnie.

Czwarte miejsce w rankingu miliarderów zajmuje francuski biznesmen, Bernard Arnault. Indeks Bloomberga wycenia jego majek na 114 miliardów dolarów amerykańskich.

Arnault jest głównym udziałowcem koncernu LVMH, który skupia luksusowe marki, takie jak Louis Vuitton, Moët, Hennessy (od tych czterech pochodzi nazwa korporacji), a także Richemont, czy Prada. Francuski biznesmen jest też prezesem Christian Dior S.A., ma także udziały w spółce Carrefour, a nawet w prasie i mediach.

Trzecie miejsce na liście najbogatszych ludzi na świecie według Indeksu Bloomberga zajmuje Bill Gates. Majątek założyciela Microsoftu wyceniany jest na 132 miliardy dolarów.

Gates, który założył Microsoft w 1975 roku, uważany jest za głównego architekta oprogramowania i komputerów osobistych w formie, jakiej znamy je dzisiaj. Swego czasu biznesmen zajmował pierwsze miejsce na liście najbogatszych ludzi na świecie. Jednak według Bloomberga (stan na 3 stycznia 2020 roku) są tylko dwie osoby na świecie z wyżej wycenianym majątkiem.

Dwaj najbogatsi ludzie świata. Elon Musk znalazł się na tej liście stosunkowo niedawno

Nr. 2 na liście najbogatszych ludzi świata zajmuje Jeff Bezos. Jego majątek szacowany jest na 188 miliardów dolarów.

Amerykański przedsiębiorca jest dyrektorem generalnym Amazona, gigantem rynku e-commerce. Wokół jego firmy narosło sporo kontrowersji. Korporacji zarzuca się notoryczne łamanie praw pracowniczych oraz stosowanie nieuczciwych praktyk rynkowych. Jeff Bezos jest również właścicielem przedsiębiorstwa przemysłu kosmicznego Blue Origin, oraz największej i najstarszej gazety w Waszyngtonie "The Washington Post". 

Przebojem do pierwszej piątki najbogatszych ludzi na świecie wdał się ekscentryczny Elon Musk. Jego majątek został wyceniony na 190 miliardów dolarów. Do czołówki najbogatszych przebojem wdarł się w 2020 roku. Wcześniej znajdował się daleko poza pierwszą piątką. Zgodnie z zestawieniem Bloomberga na dzień 30 stycznia 2021 r. Musk jest najbogatszym człowiekiem na świecie.

Zajęcie przez Elona Muska pierwszego miejsca w czołówce najbogatszych ludzi na świecie to niemały ewenement, bo wizerunek właściciela Tesli odbiega od stereotypowych wyobrażeń miliardera. Elon jest bezpośredni, bezkompromisowy i nie stroni od będących na granicy dobrego smaku wypowiedzi, czy wpisów w social media. To przysporzyło biznesmenowi tyle zwolenników co i przeciwników. Fortunę zdobył dzięki m.in. PayPalowi, wcześniej wspomnianej Tesli, czy programowi Space X.

Tagi:

Konrad KarpiukAutor

Redaktor Biznesinfo. Najchętniej pisze na tematy polityczne, społeczne i związane z kierowcami. Były redaktor portalu "Świat na Kołach". Absolwent Socjologii na Uniwersytecie Warszawskim. Hobbystycznie zajmuję się muzyką i starymi samochodami, głównie krajowej produkcji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

emeryci

Polska i Świat

Ważne zmiany dla emerytów i rencistów od 1 stycznia 2023 roku

Czytaj więcej >
Protest ratowników

Polska i Świat

Protesty w Ułan Bator. Demonstranci domagają się śledztwa w sektorze węglowym

Czytaj więcej >
prawo jazdy na traktor

Polska i Świat

Będą nowe dopłaty dla rolników. Więcej pieniędzy niż się spodziewano

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Szykują się spore zmiany w kadrach PKO BP. Przetasowania na najwyższych szczeblach

Czytaj więcej >
Uwaga na oszustwa przez telefon.

Polska i Świat

ZUS ostrzega przed dziwnymi telefonami. Dzwonią oszuści

Czytaj więcej >
cmentarz, grob

Polska i Świat

Nadchodzą znaczne zmiany w prawie pogrzebowym. Jest apel o wzrost zasiłku

Czytaj więcej >