BiznesINFO.pl

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Nadwyżki z pieniędzy na kartach SIM mają trafić w ręce państwa. UOKiK ma inną wizję

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Rząd planuje przygotować przepisy, które umożliwią mu przejęcie pieniędzy, których nie wykorzystaliśmy na swoich kartach SIM. Na środki pozostałe z zakończonych umów przedpłacowych (prepaid) chrapkę mają politycy.

O to, żeby pieniądze z kart SIM trafiły do ich posiadaczy od dawna walczy już UOKiK. Starania urzędu mogą jednak zostać zaprzepaszczone przez plany przejęcia tych pieniędzy przez rządzących.

Pieniądze z SIM do nowego funduszu?

Środki zgromadzone na kartach w systemie prepaid powinny być zwracane przez operatora do pół roku od daty zakończenia umowy, tak było do tej pory - podaje portal gowork.pl. Założenia Polskiego Ładu potrzebują jednak pieniędzy, więc rząd planuje ściągnąć resztki pieniędzy z kart.

Rząd na twitterze bronił swoich pomysłów, tłumacząc że w tym momencie pieniądze z kart i tak zabiera operator. Tym samym liczy na ok 100 mln zysków rocznie.

Portal money.pl donosi, że środki z kart mają zasilić Fundusz Szerokopasmowy, który z tłumaczeń rządu ma odpowiadać za: "wspieranie rozwoju podaży i popytu na nowoczesne usługi łączności elektronicznej oraz rozwoju kompetencji cyfrowych społeczeństwa".

Tagi:

UOKiKPolski Ład

Podobne artykuły

Handel

Ruszyła Biedronkoloteria. Można wygrać 10 mln nagród, w tym również pieniądze
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Port Gdańsk zyskał nowe połączenie. Świetne wieści dla polskiego handlu
Czytaj więcej >

Handel

Papryka nie jest zbyt droga. Jeden kraj chętnie kupuje ją z Polski
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Oszukali prawie 700 osób na „cudowne garnki”, niektórzy poszkodowani nieświadomie podpisali umowy kredytowe. Teraz ruszył proces
Czytaj więcej >

Handel

Skarbówka wkracza do akcji. Dzięki nowym narzędziom łatwiej wyłapie podejrzane transakcje
Czytaj więcej >

Handel

Po 70 latach działalności polska firma ogłasza upadłość. Wiele osób straci pracę, zadłużenie jest ogromne
Czytaj więcej >
Kasper Starużyk

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]