BiznesINFO.pl
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. n/z Emeryt liczy pieniadze.

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Nadwyżki z pieniędzy na kartach SIM mają trafić w ręce państwa. UOKiK ma inną wizję

16 Września 2021

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Udostępnij:

Rząd planuje przygotować przepisy, które umożliwią mu przejęcie pieniędzy, których nie wykorzystaliśmy na swoich kartach SIM. Na środki pozostałe z zakończonych umów przedpłacowych (prepaid) chrapkę mają politycy.

O to, żeby pieniądze z kart SIM trafiły do ich posiadaczy od dawna walczy już UOKiK. Starania urzędu mogą jednak zostać zaprzepaszczone przez plany przejęcia tych pieniędzy przez rządzących.

Pieniądze z SIM do nowego funduszu?

Środki zgromadzone na kartach w systemie prepaid powinny być zwracane przez operatora do pół roku od daty zakończenia umowy, tak było do tej pory - podaje portal gowork.pl. Założenia Polskiego Ładu potrzebują jednak pieniędzy, więc rząd planuje ściągnąć resztki pieniędzy z kart.

Rząd na twitterze bronił swoich pomysłów, tłumacząc że w tym momencie pieniądze z kart i tak zabiera operator. Tym samym liczy na ok 100 mln zysków rocznie.

Portal money.pl donosi, że środki z kart mają zasilić Fundusz Szerokopasmowy, który z tłumaczeń rządu ma odpowiadać za: "wspieranie rozwoju podaży i popytu na nowoczesne usługi łączności elektronicznej oraz rozwoju kompetencji cyfrowych społeczeństwa".

EN 01475915 0008

ZUS przygotował specjalny druk. Należy go wypełnić, żeby dostać emeryturę

CZYTAJ DALEJ

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 14.06.2020. n/z Logo sieci sklepow Auchan.

Handel

Auchan otworzy sklepy w niedziele. Sieć podzieliła się swoim planem

Czytaj więcej >
Zakaz handlu

Handel

Sejm uszczelnił zakaz handlu w niedzielę. Nie będzie już tak łatwo otwierać sklepy

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS N/z Zakup nieruchomosci, pismo Sadu Rejonowego Wydzial Ksiag Wieczystych i pieniadze, oplata skarbowa

Handel

Sky Tower sprzedany. Ma już nie kojarzyć się z Leszkiem Czarneckim

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Handel

LPG długo nie będzie tanieć. Wszystko z powodów politycznych

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. Warszawa 01.10.2018. n/z Starsza kobieta idzie z wozkiem na zakupy.

Handel

3 podstawowe produkty spożywcze zdrożeją. Wszystko przez suszę

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS Warszawa ulica Lewandow N/Z Jedyny w Polsce ekologiczny sklep "Zabka" zasilany w calosci odnawialnymi zrodlami energii - przed sklepem antysmogowa kostka brukowa o fotokatalitycznej powierzchni, skladajaca sie z nanoczasteczek dwutlenku wegla oraz EKOmat, stojak na rowery i stacja napraw rowerow

Handel

Żabka prezentuje totalną nowość. Sklepy będą też "przychodniami lekarskimi"

Czytaj więcej >