BiznesINFO.pl

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Na co zwrócić uwagę, wybierając firmę remontową?

6 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Redakcja BiznesInfo

Remont – to słowo, które u niektórych wzbudza ekscytację na myśl o nadchodzących zmianach. Jednakże dla większości ludzi oznacza to podróż pełną nieznanych ścieżek i niespodzianek, na które niekoniecznie są przygotowani. Spora część Polaków, nauczona jest tego, że wszystko mogą zrobić sami. Jednak w przypadku prac remontowych zazwyczaj okazuje się, że potrzebna jest pomoc fachowca. Jego wybór daje nam sporą oszczędność czasu, propozycje sprawdzonych rozwiązań, oraz gotowy efekt jak najbardziej zbliżony do naszych oczekiwań.

Firm remontowych jest w naszym kraju pod dostatkiem i kolejnym krokiem po zdecydowaniu się na pomoc fachowca, jest wybór jednej z nich. W jaki sposób wybrać firmę, która będzie godna zaufania i wykona prace w sposób rzetelny? Poniżej przedstawiamy kluczowe kwestie, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze wykonawcy. Pozwolą one wam szybko skupić się na rzeczach istotnych i nie rozpraszać się czynnikami, które mają znaczenie drugorzędne.

Poproś o wycenę

Umówienie się z fachowcem na oględziny i wycenę prac może pomóc w szybkiej weryfikacji firmy. Czy pracownicy przyjechali o umówionej godzinie? Czy sprawdzili wszystko wystarczająco dokładnie? Czy wzięli pod uwagę informacje, jakie im przekazałeś? Czy dostarczyli wycenę na czas? Czy rozmowa z pracownikami dała ci poczucie, ze rozmawiasz z fachowcami godnymi zaufania? Jeśli firma sprawdziła się w tych kwestiach organizacyjnych, to znaczy, ze traktuje klienta poważnie i szanuje jego czas. Jeżeli fachowiec spóźnił się, przełożył spotkanie z nie do końca zrozumiałych przyczyn, albo, co gorsza, nie pojawił się bez słowa – należy poważnie przemyśleć, czy kontynuowanie współpracy z firmą ma sens.

Zawsze warto poprosić o wycenę więcej niż jedną firmę, popytać również wśród znajomych/rodziny, jakie koszty ponieśli za podobne prace remontowe. Pozwoli to ustalić, czy podana cena mieści się normie, czy też jest sztucznie zawyżana.

Sprawdź firmę w Internecie

Czy w ogóle jest to możliwe? Czy firma posiada jakąś stronę internetową, profil w portalach społecznościowych? Dobrze prowadzone firmy wiedzą, jak ważna jest dzisiaj aktywność w Internecie i daje im on ogromne możliwości promowania. Warto sprawdzić, czy firma zamieszcza zdjęcia swoich prac i czy udostępnia swoje dane kontaktowe w taki sposób, ze łatwo je znaleźć.

Oczywiście nie każda dobra firma korzysta z promocji w Internecie. Jednakże jeżeli wykonawca się nie sprawdzi i klient będzie zawiedziony współpracą, to istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że znajdziesz na ten temat opinię na jednej ze stron, gdzie takie opinie można wystawić (nawet firmom, które się nie udzielają w Internecie). Użytkownicy Internetu częściej decydują się na wystawienie opinii w przypadku gdy chcą ocenić firmę negatywnie. A zatem jeśli firma posiada pozytywne wpisy, oznacza to, że faktycznie na nie zasłużyła.

Wybierz firmę blisko ciebie

Zdecydowanie lepszą praktyką jest wybór firmy, która może szybko dojechać na miejsce twojego remontu. Chociażby z przyczyn ekonomicznych – paliwo obecnie kosztuje bardzo dużo i każdy fachowiec słusznie oczekuje, że jego dojazd zostanie opłacony. Im szybciej firma może do ciebie pojechać, tym mniejsze będą koszty, jakie poniesiesz za remont.

Bez umowy ani rusz!

Umowa jest dokumentem, który zobowiązuje wykonawcę do wykonania powierzonych mu prac w określonym terminie. Możesz spotkać się z pseudofachowcami, którzy zaproponują ci wykonanie remontu bez umowy, gdyż „tak będzie taniej”. W takiej sytuacji od razu powinna zapalić się w głowie czerwona lampka. Nie warto decydować się na sztuczne oszczędności kosztem zabezpieczenia i możliwości wpłynięcia na wykonawcę, aby wykonał pracę w sposób, na jaki się umówiliście. Dla firmy godnej zaufania zawarcie umowy powinno być standardem, o który nawet nie trzeba pytać.

Kierując się tymi informacjami możesz zyskać bardzo wiele – przede wszystkim pozwoli ci to zaoszczędzić dużo czasu, pieniędzy oraz spokoju, który jest niezwykle potrzebny podczas każdego remontu. Dobrze wybrana firma oznacza dla ciebie nie tylko udaną inwestycję, ale też pozwoli ci skupić się na innych rzeczach niż sprawy remontowo-wykończeniowe.

Tagi:

Podobne artykuły

Polska i Świat

Ogrom aplikacji ze zjadliwym wirusem, mamy listę. Sprawdź i natychmiast je odinstaluj
Czytaj więcej >

Handel

Fiat 126p obchodzi 50. urodziny. Pół wieku temu w Polsce rozpoczęła się prawdziwa rewolucja motoryzacyjna
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Bezprawnie wykorzystano wizerunek Roberta Makłowicza. "Pokaźna kwota" zadośćuczynienia
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Dziś pierwsza w historii transmisja na żywo z Marsa. Wiemy, gdzie obejrzeć to wyjątkowe wydarzenie
Czytaj więcej >

Polska i Świat

PESEL cenniejszy od nazwiska. Coraz mniej osób wie, jak zadbać o bezpieczeństwo danych osobowych
Czytaj więcej >

Handel

Znana amerykańska sieć restauracji niebawem wkroczy na polski rynek. Pierwsze otwarcie w lipcu
Czytaj więcej >
Redakcja BiznesInfo

Redakcja BiznesInfo

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Polska i Świat

Polska i Świat

Paweł Makowiec

Lotnicze giganty powracają. Były odstawione od początku pandemii
Czytaj więcej >
Polska i Świat

Magdalena Madoń

Oszuści atakują, czyhają na klientów Żabki. Można stracić dużo pieniędzy
Czytaj więcej >
Turystyka

Paula Drechsler

Uwaga na lewe oferty wakacyjne. W internecie aż się od nich roi
Czytaj więcej >
Polska i Świat

Paula Drechsler

Polscy studenci z nietuzinkowym projektem. Będzie wspierał bezpieczeństwo psów
Czytaj więcej >
Polska i Świat

Paula Drechsler

Rząd chce opleść Polskę siecią. Przeznaczy na to nawet 10 mld zł
Czytaj więcej >
Polska i Świat

Paula Drechsler

Sceny jak z horroru. Dron miał sam zdecydować o zabiciu człowieka
Czytaj więcej >