BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Morawiecki w TVN: Jarosław Kaczyński "byłby lepszym premierem niż ja"

28 Sierpnia 2019

Autor tekstu:

Paulina Musianek

Udostępnij:

Morawiecki w programie "Fakty po Faktach" w TVN odniósł się do afery w Ministerstwie Sprawiedliwości, ministra Ziobro, który miał nic o niej nie wiedzieć, a także do Kaczyńskiego w roli premiera.

Morawiecki: jestem przekonany, że prezes byłby świetnym, najlepszym premierem

Premier Morawiecki był gościem wtorkowego wydania programu “Fakty po faktach” na antenie TVN. Zapytany między innymi o to, czy będzie premierem po wyborach dyplomatycznie odpowiedział, że najpierw PiS musi je wygrać. Gdy jego partia wygra decyzję ma podjąć kierownictwo politycznie, jak tłumaczył.

Pytany o to, kto byłby lepszym premierem – on czy Jarosław Kaczyński odparł: „Myślę, że pan prezes Jarosław Kaczyński byłby znakomitym i najlepszym premierem. Pokazał zresztą to, jak był premierem. Jestem przekonany, że prezes Jarosław Kaczyński byłby świetnym, najlepszym premierem. Byłby lepszym premierem ode mnie".

Afera w Ministerstwie Sprawiedliwości

Prowadząca rozmowę Ania Werner zapytała premiera również o aferę Piebiaka - wiceminister miał aranżować i koordynować hejt i i oczernianie sędziów, którzy sprzeciwiali się łamaniu konstytucji przez partię rządzącą. Mateusz Morawiecki pochwalił ministra Ziobro za szybką reakcję i zapewniał, że “pan minister Ziobro nie wiedział o tym, co się dzieje. W dużych instytucjach, gdzie są zatrudnione tysiące ludzi, czasami dziesiątki tysięcy ludzi, przecież nie można dokładnie określić, co w którym kącie jakiego pokoju, jakiego typu brudy czy nieczyste sprawy się zgromadziły”.

Premier pytany o słaby wynik PiS-u w najnowszym sondażu Kantara dla "Faktów" TVN i TVN24 (PiS zanotował spadek o 5 punktów procentowych) odparł:

“Przede wszystkim liczy się jeden podstawowy sondaż - 13 października [data wyborów parlamentarnych - przyp. red.] i my polegamy przede wszystkim na wyborcach. To, co jest w sondażach, to oczywiście mamy wobec nich pewną rewerencję, ale to nie wszystko".

Podobne artykuły

CERT Orange wydał ważne ostrzeżenie

Polska i świat

CERT Orange wydał ostrzeżenie. Chodzi o "wangiri", pod żadnym pozorem nie oddzwaniaj na takie numery

Czytaj więcej >
Niemcy robią z Polski śmietnik

Polska i świat

Wywóz toksycznych odpadów do Polski. Prosto z Niemiec

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Kia będzie wzywać kierowców. Ponad 22 tys. aut koreańskiego producenta grozi pożarem

Czytaj więcej >
Emeryci oddają pieniądze za renty dożywotnie

Polska i świat

Coraz więcej emerytów decyduje się oddać nieruchomości za renty dożywotnie

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Polska i świat

Polacy nadal chcą przenosić firmy do Czech

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Coraz więcej kontroli gospodarki odpadami. Skarg jest coraz więcej

Czytaj więcej >