Minister zdrowia zapowiada, że niedługo liczba zakażeń w Polsce będzie podobna do tej w innych państwach
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. Warszawa 27.02.2019. n/z Tablica Ministerstwa Zdrowia.
Autor Maria Glinka - 12 Marca 2020

Minister zdrowia: za tydzień będziemy dochodzili do takiej liczby zarażonych jak w innych krajach

Minister zdrowia poinformował, że za tydzień liczba zarażeń w Polsce będzie podobna do tej zarejestrowanej w innych państwach i wyniesie ok. tysiąca. Najświeższe dane mówią o 3 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Bilans osób zarażonych w dniu dzisiejszym wzrósł tym samym do 16 osób. Łącznie w kraju już 47 obywateli jest zainfekowanych.

Minister zdrowia: liczba zakażeń wzrośnie

Minister zdrowia Łukasz Szumowski przyznał na antenie TVN24, że obecność koronawirusa w naszym kraju z całą pewnością wzrośnie. Resort szacuje, że w ciągu tygodnia liczba zainfekowanych osiągnie poziom 100 osób.

Eksperci zapowiadają, że wirus nie oszczędzi nas także w ciągu najbliższych kilku tygodni. Największego wzrostu zachorowań należy się spodziewać pod koniec przyszłego i na początku jeszcze następnego tygodnia.

„Będziemy dochodzili do takiej liczby osób zakażonych jak w innych krajach, czyli około – miejmy nadzieję – tysiąca, może trochę mniej” – oznajmił Szumowski.

BiznesINFO portal biznesowy"Najgorsze dopiero przed nami". Fatalne wieści szefa Narodowego Instytutu Zdrowia USACzytaj dalej

Testów coraz więcej, a co z miejscami w szpitalach?

Minister podkreślił, że grupa osób poddawanych testom na obecność koronawirusa stale rośnie. Objęte są ci, którzy mieli styczność z chorymi i są poddani kwarantannie. Jest to zasadnicza zmiana, ponieważ wcześniej badano jedynie osoby, które miały objawy choroby – podaje Rzeczpospolita.

W kontekście ilości miejsc w szpitalach zakaźnych w Polsce Szumowski przyznał, że „trudno ją określić”, ponieważ na jego polecenie ich liczba obecnie wzrasta. „Podejrzewam, że będziemy ich mieli ok. 10 tys.” – dodaje.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Już za dwa miesiące całkowicie zniknie z rynku. Radykalna zmiana dotknie 9 mln Polaków
2. MZ zapowiada: W Polsce zostanie wprowadzony stan zagrożenia epidemicznego

Coraz więcej zarażonych

Dzisiejsze przypadki infekcji dotyczą dwóch osób z Mazowsza (przebywają w szpitalu w Warszawie), czterech z województwa lubelskiego (Lublin), trzech z Dolnego Śląska (Wrocław i Oleśnica), oraz pacjentów z Sosnowca, Zawiercia, Chorzowa oraz Łodzi.

Zgodnie z najnowszymi informacjami pozytywne wyniki testów laboratoryjnych zaobserwowano w przypadku dwóch osób z województwa podkarpackiego (Rzeszów) i jednej z Wielkopolski (Poznań) – pisze tvn24.pl.

Nie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychNie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Trzaskowski: nie ma informacji o zamknięciu Warszawy
  2. COVID-19 to choroba szczególnie niebezpieczna dla seniorów. Mimo to, 103-latce udało się ją pokonać
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Stan wyjątkowy w kolejnych dwóch krajach. Blisko Polski, kontrole na granicach
Produkty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieProdukty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News