mieszkanie plus
public domain pictures/Ian L
Autor Paulina Musianek - 11 Sierpnia 2019

Mieszkanie Plus w Warszawie w naprawdę atrakcyjnej lokalizacji

Mieszkanie Plus, jeden z czołowych rządowych projektów, rozrasta się. Mieszkania mają teraz pojawić się w w stolicy w naprawdę atrakcyjnej lokalizacji.

Mieszkanie Plus. Zaledwie dwa kilometry od warszawskiej Starówki

Mieszkanie Plus ma powstać, jak poinformował PAP prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Nieruchomości Mirosław Barszcz, na terenie należącym do Poczty Polskiej. Działka znajduje się przy ul. Ratuszowej w dzielnicy Praga Północ przy Warszawskim Ogrodzie Zoologicznym.

Według prezesa PFR Nieruchomości jest to wymarzona lokalizacja do realizacji programu Mieszkanie Plus.

Działka wskazana przez Pocztę Polską jest bardzo dobrze skomunikowana z centrum miasta i leży w bezpośrednim sąsiedztwie terenów zielonych, tj. warszawskiego ZOO i Parku Praskiego. Naszym celem jest stworzenie tam atrakcyjnego osiedla mieszkaniowego, dlatego wkrótce ruszymy z konkursem architektoniczno-urbanistycznym na jego projekt - mówi prezes.

Zagospodarowanie przestrzenne przewiduje tam zabudowę mieszkaniową wielorodzinną z usługami handlu, gastronomii, kultury.

Poczta Polska jako jedna z pierwszych spółek Skarbu Państwa włączyła się w realizację programu Mieszkanie Plus. Jak przypomniał Barszcz, do tej pory Poczta Polska sprzedała PFR Nieruchomości ponad 3-hektarową działkę we Wrocławiu przy ulicy Kolejowej. Powstanie tam ponad 450 mieszkań.

Mamy już 18 tysięcy lokali z rządowego programu Mieszkanie Plus w fazie projektowania - powiedział prezes Polskiego Funduszu Nieruchomości.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News