Premiera filmu „Okruchy Wolności” w realizacji Alicji Grzymalskiej z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego
KPRM/Adam Guz
Autor Wiktoria Pękalak - 31 Sierpnia 2020

Morawiecki bez maseczki w kinie wywołał oburzenie. Szefa KPRM broni premiera mówiąc, że seans był… prywatny

Wszyscy muszą nosić maseczki, bo grożą za to wysokie mandaty. Wygląda jednak na to, że z obowiązku zwolniony jest premier Mateusz Morawiecki, który na Twitterze opublikował zdjęcie, na którym siedzi w kinowej sali bez maseczki. Dlaczego politycy, którzy powinni świecić przykładem, ponieważ niosą na swoich barkach ciężar odpowiedzialności za społeczeństwo zdają się nie robić sobie nic z tego i wszem i wobec pokazują swoją wyższość? Dlaczego Morawiecki nie otrzyma mandatu tak jak dzieje się to w przypadku zwykłych osób?

Mateusz Morawiecki w kinie bez maseczki

Dlaczego premier Morawiecki nie musi nosić maseczki? Takie pytanie zostało zadane Michałowi Dworczykowi, szefowi KPRM w Radiu ZET. Szef kancelarii odpowiedział, że w przypadku tego seansu premier nie miał obowiązku zasłaniania nosa i ust, ponieważ, według Dworczyka, był to seans prywatny.

- Jak pani wynajmie sobie ze znajomymi salę kinową, to też nie będzie pani musiała zakładać maseczki - ogłosił szef KPRM na antenie radia. Portal Bezprawnik pozwolił sobie jednak podważyć to, czy seans był rzeczywiście prywatny. W końcu premier pochwalił się wizytą w kinie na swoim służbowym profilu na Twitterze.

„Wrocławskie uroczystości zakończyła premiera filmu pt. „Okruchy Wolności” w Dolnośląskim Centrum Filmowym” - taka notka została też opublikowana na rządowej stronie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Kolejną sprawą, na którą słusznie portal zwrócił uwagę, było to kto zapłacił za “prywatny seans” Mateusza Morawieckiego?

Biedronka z wielką promocją na nowy rok szkolny. Wystarczy wydać tylko złotówkęBiedronka z wielką promocją na nowy rok szkolny. Wystarczy wydać tylko złotówkęCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Polskę obiegły tragiczne wiadomości. Odszedł wybitny Polak
2. Złe wieści dla seniorów na etacie. Niebawem ty też możesz stracić pracę
3. Czy 500 plus zostanie w końcu podwyższone? Jest nowy projekt budżetu

Do tego typu sytuacji powinniśmy się jednak chyba już przyzwyczaić. To w końcu nie pierwszy raz, kiedy premier jasno daje do zrozumienia, że jest ponad szarymi obywatelami. W jednej ze śląskich restauracji, kiedy w państwie obowiązywały najostrzejsze restrykcje, kancelaria opublikowała fotografie, na których widać, że premier Morawiecki siedzi przy stoliku ze współpracownikami bez maseczki. Wytłumaczenie premiera było bardzo proste. Polityk powiedział, że “rządowe wytyczne to tylko zalecenia”. Jeśli tak to czemu w takim razie za złamanie tychże “zaleceń” każdej innej osobie grożą wysokie kary?

W innych krajach wyznaje się zasadę, że wszyscy są równi wobec prawa. Dura lex, sed lex, dlatego w Rumunii mandat musiał zapłacić premier za biesiadowanie ze współpracownikami, kiedy w kraju obowiązywał zakaz zgromadzeń. Polityk z Irlandii - komisarz UE, Phil Hogan wziął za swoje czyny odpowiedzialność i sam podał się do dymisji po tym jak wziął udział w przyjęciu klubu golfowego.

Czy polscy politycy też pójdą kiedyś podobną drogą i zamiast tłumaczyć w niezbyt inteligentny sposób swoje zachowania, po prostu przyznają się do winy i z ich ust padnie chociaż symboliczne “przepraszam”? Każdy w końcu popełnia błędy, nie każdy jednak ma w sobie tyle odwagi, by ponieść ich konsekwencje lub po prostu w ludzki sposób się do nich przyznać.

Rodzice uczniów wykupują jeden kluczowy produkt, ceny drastycznie idą w górę. Albo kupisz teraz, albo później wydasz fortunęRodzice uczniów wykupują jeden kluczowy produkt, ceny drastycznie idą w górę. Albo kupisz teraz, albo później wydasz fortunęCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wyciekły szczegóły stanu zdrowia Fabio Jakobsena. Nikt nawet nie wiedział, że wciąż jest w bardzo złym stanie
  2. Niebezpieczeństwo nadciąga nad Polskę. "Superkomórki i tornada"
  3. W przebraniu księdza próbował odprawić mszę. Jeszcze dziś ma trafić za kraty
  4. Kiedyś nazywały się całkiem inaczej. Dziś pewnie nawet ty nie pamiętasz ich starych wcieleń
  5. Przelew do ZUS z błędem. Wielu boi się, że będzie musiało zapłacić jeszcze raz
  6. Wczoraj wszyscy rzucili się na łowy w Lidlu. Błąd, dzisiaj jest o niebo lepiej, wszystko z 1 powodu
Premier z ważną informacją dla emerytów: Po latach poświęceń zasłużyliściePremier z ważną informacją dla emerytów: Po latach poświęceń zasłużyliścieCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News