Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Maski FFP2 od czwartku w Lidlu. Cena jest bardzo atrakcyjna
Radosław Święcki
Radosław Święcki 15.04.2021 02:00

Maski FFP2 od czwartku w Lidlu. Cena jest bardzo atrakcyjna

Maski FFP2 od dziś w Lidlu
Biznes Info

Od dziś w ofercie Lidla dostępne są maski filtrujące FFP2, których funkcją jest ochrona układu oddechowego przed szkodliwym oddziaływaniem zanieczyszczeń powietrza, a także wirusów i bakterii. Produkt oferowany jest po dość atrakcyjnej cenie.

  • Od dziś Lidl sprzedaje maski filturjące FFP2

  • Jakie są zalety tego produktu

  • Jakie inne produkty wprowadził Lidl w związku z pandemią

Maski FFP2 od dziś w Lidlu

Lidl Polska informuje w komunikacie prasowym o rozszerzeniu oferty o maski filtrujące FFP2. Maski, których funkcją jest ochrona układu oddechowego przed szkodliwym oddziaływaniem zanieczyszczeń powietrza, a także wirusów i bakterii są dostępne w placówkach sieci od 15 kwietnia, czyli o dziś.

Maski FFP2 jak podkreśla w komunikacie Lidl Polska są pięciowarstwowe, z czego wie z nich posiadają skuteczność filtracji bakteryjnej powyżej 98 proc. Produkt został wyprodukowany w Polsce zgodnie z normą EN149:2001 + A1:2009.

Maski mogą cieszyć się sporym zainteresowaniem ze względu na dość atrakcyjną cenę - 3,99 zł za opakowanie (2 sztuki).

W piątek 16 kwietnia minie rok od wprowadzenia obowiązku zakrywania twarzy w przestrzeni publicznej. Od końca lutego br. nos i usta można zasłaniać wyłącznie za pomocą maseczki. Nie można już natomiast czynić tego za pomocą przyłbicy, szalika, czy chusty.

Usta i nos trzeba zasłaniać m.in. w pojazdach komunikacji publicznej, sklepie, banku, kościele, poczcie, przychodni, szpitalu, instytucjach kultury, a także w zakładzie pracy, jeśli w pomieszczeniu przebywa więcej niż jedna osoba (chyba, że pracodawca postanowi inaczej). Twarz należy zakrywać również w plenerze, tu warto przypomnieć, że taki obowiązek funkcjonował od 16 kwietnia do 30 maja zeszłego roku, przywrócono go na początku października, gdy liczba zakażeń zaczęła wzrastać i stopniowo wznawiano wiosenne obostrzenia.

Maseczki jak przypomina dziennikachodni.pl nie są natomiast konieczne m.in. w lesie, parku, ogrodzie botanicznym, w rodzinnych ogródkach działkowych, czy na plaży. Zasłaniać twarzy nie trzeba również podczas podróży prywatnym samochodem.

Maski FFP2 od dziś w ofercie Lidla, tymczasem sieć od dłuższego czasu oferuje również maseczki jednorazowe oraz maseczki dzianinowe wielokrotnego użytku, ale też wiele innych produktów ochronnych (rękawiczki, antybakteryjny żel do rąk, pianki i spraye do dezynfekcji rąk, czy antybakteryjne mydło w płynie) wprowadzonych do sprzedaży w związku z sytuacją w kraju.

Lidl sprzedaje testy na obecność koronawirusa

Pod koniec marca w ofercie Lidla znalazły się testy Primacovid szwajcarskiej firmy Prima Lab, wykrywające obecność przeciwciał SARS-CoV-2. Można je przeprowadzić samodzielnie w domu. Cena za opakowanie to 39,99 zł.

Chcemy oferować artykuły, których nasi klienci potrzebują. W odpowiedzi na liczne prośby klientów podjęliśmy decyzję, aby do naszej oferty dołączyć nowy asortyment - - certyfikowane testy na przeciwciała COVID-19. Jednocześnie w dalszym ciągu zachęcamy klientów do stosowania zasad bezpieczeństwa i wykazywania się społecznie odpowiedzialną postawą – podkreślała w komunikacie Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications and CSR, Lidl Polska. 

Wcześniej, bo w połowie marca testy Primacovid zaczęła sprzedawać Biedronka.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]

Tagi: Lidl