Maseczki w kilku miejscach wciąż będą nam potrzebne
pexels/Gustavo Fring
Autor Radosław Święcki - 25 Maja 2020

Koniec maseczek na ulicach? Znane są już wstępne plany rządu

We wtorek rząd ogłosi co dalej z obowiązkiem zakrywania nosa i ust. Z przecieków medialnych wynika, że definitywnego rozstania z maseczkami nie należy się spodziewać, ale wreszcie będziemy mieli możliwość pooddychać świeżym powietrzem.

Do kiedy będziemy nosić maseczki?

Miesiąc i 10 dni – tyle czasu minie we wtorek od wprowadzenia przez rząd obowiązku zakrywania twarzy w przestrzeni publicznej. Choć maseczki większości z nas przeszkadzają, to tylko nieliczni obowiązek ich noszenia zlekceważyli. Kiedy takiego obowiązku już nie będzie?

Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział w poniedziałkowym wywiadach dla Polsat News i radia TOK FM, że szczegóły w tej sprawie zostaną ujawnione we wtorek na wspólnej konferencji z premierem Mateuszem Morawieckim. Do wstępnych planów rządu dotarł portal Money.pl.

Czarne chmury nad popularną siecią obuwniczą. Może zamknąć nawet 100 sklepówCzarne chmury nad popularną siecią obuwniczą. Może zamknąć nawet 100 sklepówCzytaj dalej

Zawiodą się ci, którzy liczą na definitywne rozstanie z maseczkami. Takie rozwiązanie nie jest możliwe, ponieważ liczba nowych zachorowań na koronawirusa nie spada. W poniedziałek liczba zgonów z powodu wirusa przekroczyła 1000, a zakażonych jest ponad 21,5 tys. osób.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Kiedy wreszcie skończy się epidemia? Znaczące słowa Łukasza Szumowskiego, nie zostawił wątpliwości

W sklepie – tak, w parku - nie

Z informacji portalu wynika, że obowiązek zakrywania twarzy nadal będzie funkcjonował w zamkniętych przestrzeniach, czyli np. w komunikacji miejskiej, taksówce, sklepie czy kościele. Ale już na świeżym powietrzu, czyli np. parku czy na spacerze z psem będziemy mogli przebywać bez maseczki. Kiedy konkretnie do tego dojdzie? O tym poinformują już premier i minister zdrowia, nie należy jednak spodziewać się, że nastąpi to w najbliższych dniach.

Money.pl zwraca uwagę, że zastosowany przez rządzących wariant będzie zbliżony do tego, jaki zastosowali właśnie nasi południowi sąsiedzi. Od 25 maja Czesi przebywają w maseczkach wyłącznie w zamkniętych pomieszczeniach, a także tam gdzie utrzymanie dystansu dwóch metrów nie jest możliwe.

Bank Pekao wprowadził ogromną zmianę dla klientów. Pierwsze placówki już się przystosowałyBank Pekao wprowadził ogromną zmianę dla klientów. Pierwsze placówki już się przystosowałyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Poważny wypadek na drodze do Gdańska. Ranne dzieci, droga zablokowana
  2. Łukasz Szumowski przekazał najnowsze informacje. Zapowiedział koniec obostrzenia
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Burza pod nagraniem Andrzeja Dudy z Parku Narodowego. Wszystko przez jeden szczegół
Tych marketów w Polsce już nie zobaczysz. Wykoszone przez konkurencję i problemy, pamiętasz je jeszcze?Tych marketów w Polsce już nie zobaczysz. Wykoszone przez konkurencję i problemy, pamiętasz je jeszcze?Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News