BiznesINFO.pl
Maseczki nadal obowiązkowe. Przekonała się o tym jedna kobieta i jej syn.

pixabay, t_watanabe

2-letni syn nie chciał założyć maseczki. Choć wykupiła bilet, wyprosili ją z samolotu

22 Września 2020

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Maseczki nadal są obowiązkowe i każdy powinien o tym pamiętać. Przekonała się o tym matka pewnego chłopca, który nie chciał założyć maseczki w samolocie. Kobieta wraz z synem została wyproszona z samolotu.

Maseczki powodem opuszczenia samolotu

Maseczki są obowiązkowe nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie. Większość państw bardzo restrykcyjnie podchodzi do obowiązku zasłaniania ust i nosa, a zwłaszcza w przypadku lotu samolotem. Eksperci tłumaczą, że w samolocie ciężko jest zachować dystans, a maseczki pozwolą na zachowanie bezpieczeństwa. W dobie pandemii koronawirusa praktycznie wszystkie linie wymagają maseczki lub przyłbicy na nosie.

Maseczki obowiązkowe są także w amerykańskich liniach lotniczych. Rząd federalny Stanów Zjednoczonych pozostaje nieugięty i wciąż próbuje walczyć z pandemią koronawirusa. - Wszystkie duże amerykańskie linie lotnicze wymagają, aby każde dziecko w wieku 2 lat i starsze nosiło maskę w czasie lotu. Jednak przepisy te zostały poddane analizie w sytuacji, gdy coraz więcej matek wyrzucano z samolotów, poinformowała stacja ABC News. Jak to wygląda w praktyce?

Maseczki zobowiązani są nosić wszyscy

Maseczki wywołują kłopot rodziców, którzy muszą założyć je swoim dzieciom. Nie inaczej było w przypadku pewnej Amerykanki, której dwuletni syn nie chciał takiej maseczki założyć. - Próbowałam wielokrotnie, błagałam go, przekupywałam, prosiłam, robiłam wszystko, co mogłam, podczas gdy on krzyczał i płakał, kiedy próbowałam go przytrzymać i założyć mu maskę, czując się absolutnie najgorzej jako matka, opowiada Rachel Davis na Instagramie. Stewardessa poinformowała kobietę, że jeśli dziecko nie założy maseczki to zostaną wyproszeni z samolotu. Kobieta ostatecznie weszła na pokład innego samolotu linii American Airways.

Maseczki to bolączka rodziców małych dzieci. Pod koniec sierpnia podobna sytuacja spotkała pasażerkę JetBlue Airways i jej sześcioro dzieci. Dwuletnia córka kobiety także nie chciała założyć maseczki. Rachel Davis zainspirowana swoimi wydarzeniami stworzyła petycję, w której zwraca się do linii lotniczych z prośbą o podniesienie minimalnego wieku wymaganego do noszenia maseczki. - Nie chcę, żeby jakakolwiek inna matka czuła się w ten sposób, komentuje. Czy podniesienie tej granicy byłoby rozsądnym rozwiązaniem?

Tagi:

LotnictwoMaseczkiKoronawirus

Kamila JeziorskaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial "House of Cards". Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Polska i Świat

Oszustwo na nowy numer telefonu. Policja ostrzega

Czytaj więcej >
Policja, Radiowóz, Wóz Więzienny, zatrzymanie, przestępca, oszust

Polska i Świat

Okradł sklep, bo się nudził. Mężczyźnie grozi 8 lat więzienia

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Linia lotnicza Flyr ogłasza upadłość. To już kolejny europejski przewoźnik

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Absurdalne oskarżenia niemieckiego magazynu. Twierdzi, że Polska odpowiada za wybuch II wojny światowej

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Zaskakujący list od ZUS-u. Kobieta dowiedziała się, że naruszono ochronę jej danych osobowych

Czytaj więcej >
GIS o wodzie z kranu

Polska i Świat

Drożeje woda w miastach. Nawet trzykrotne podwyżki kosztów

Czytaj więcej >