Maseczki wycofane przez Komisję Europejską
Pixabay/NakNakNak
Autor Maria Glinka - 21 Maja 2020

Komisja Europejska wycofuje z rynku bezużyteczne maseczki. Najbardziej oberwało się Polsce

Maseczki, które miały pomóc w walce z koronawirusem, okazały się bezużyteczne. Dlatego też Komisja Europejska postanowiła wycofać je z 17 państw członkowskich, do których dotarły. Strata jest najbardziej dotkliwa dla Polski, która otrzymała ponad 40 proc. tych wadliwych środków ochronnych.

Maseczki niezdatne do użytku

Maseczki medyczne od Unii Europejskiej otrzymało 17 państw członkowskich oraz Wielka Brytania w ramach unijnego mechanizmu wsparcia. Łącznie rozdysponowano ich 1,5 mln, a najwięcej – aż 616 tys. otrzymała Polska.

Nasz kraj był pierwszym odbiorcą maseczek, który poinformował, że środki ochronne nie nadają się do użytku. Podobne informacje napłynęły do Komisji Europejskiej także od innych państw członkowskich Wspólnoty. Wobec tak dużego błędu głos postanowił zabrać rzecznik Komisji Europejskiej Stefan de Keersmaecker, który poinformował, że UE zadecydowała o wycofaniu wadliwych maseczek, które miały chronić pracowników służby zdrowia.

Największe wygrane loterie w Polsce. Rekordzista wsadził do kieszeni niewyobrażalną kwotęNajwiększe wygrane loterie w Polsce. Rekordzista wsadził do kieszeni niewyobrażalną kwotęCzytaj dalej

Procedury odbierania bezużytecznych środków ochronnych są w tym momencie uzgadnianie z poszczególnymi państwami. Jednak już teraz wiadomo, że 616 tys. maseczek, które dostała Polska, zostaną zwrócone na koszt dostawcy.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Są nowe, oficjalnie żółte alarmy. Uważajcie na siebie szczególnie wieczorem, Instytut wydał ostrzeżenia

Niezbędne są bardziej dokładne procedury kontroli jakości

Według ustaleń RMF FM Komisja Europejska dąży do tego, aby maseczki zostały wymienione na właściwe, ponieważ 1,5 mln środków ochronnych to dopiero pierwsza transza towaru, który miał zostać przekazany państwom członkowskim UE. Kontrakt opiewa łącznie na 10 mln maseczek.

Policjanci mogą liczyć na wielkie podwyżki. Muszą tylko zrobić jedną rzeczPolicjanci mogą liczyć na wielkie podwyżki. Muszą tylko zrobić jedną rzeczCzytaj dalej

Jak dotąd o negatywnym wyniku testów kontroli jakości poinformowały poza Polską także Holandia i Belgia. Już wcześniejsze wątpliwości co do skuteczności działania maseczek, zgłaszane przez Polskę i Holandię, sprawiły, że kolejne dostawy zostały zawieszone. Komisja Europejska przyznała, że będzie pracowała nad wdrożeniem odpowiednich kontroli jakości zanim rozpocznie dystrybucje maseczek w przyszłości.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pilny komunikat policji. Funkcjonariusze zakażeni koronawirusem. Komisariat objęty kwarantanną
  2. Mimo wieku pokonała chorobę. Najstarszy ozdrowieniec w Polsce ma ponad 100 lat
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Co najmniej 80 osób nie żyje, masowa ewakuacja, pandemia wszystko utrudnia. Tragiczne wiadomości ze świata
Jak otrzymać pieniądze na zbieranie deszczówki? Programy dofinansowania, wyjaśniamy krok po krokuJak otrzymać pieniądze na zbieranie deszczówki? Programy dofinansowania, wyjaśniamy krok po krokuCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News