Przekroczenie granicy grozi mandatem
wikimedia
Autor Kasper Starużyk - 25 Grudnia 2019

Poszli do lasu na spacer, zapłacili mandaty 500 zł. Wystarczyło kilka nieopatrznych kroków

Turyści z Nowej Zelandii i Niemiec poszli na przedświąteczny spacer po Puszczy Białowieskiej, niestety każdy z nich został ukarany mandatem w wysokości 500 zł.

Mandat został na turystów nałożony z powodu przekroczenia granicy z Białorusią. Kobieta z Niemiec i mężczyzna z Nowej Zelandii przekorczyli granicę podobno nieświadomie - piszę money.pl.

Mandat za przekroczenie granicy

Polska Straż Graniczna przypomina przy okazji, że granicy nie wolno przekraczać pod żadnym pozorem w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Szczególnie ważne jest to w przypadku granicy na wschodzie kraju, czyli na przejściach między Polską a Białorusią, a także Polską i Ukrainą oraz Polską i Rosją. Wszystkie te kraje nie należą do Unii Europejskiej i tym samym do strefy Schengen.

Zdarzenie miało miejsce w Puszczy Białowiejskiej 20 grudnia bieżącego roku. Polscy pogranicznicy natrafili na ślady przekroczenia granicy, skonsultowali się ze strażą białoruską, która także natrafiła na ślady na swoim terytorium.

Od 1 stycznia zmiany w kontrolach drogowych. Policja sprawdzi jedną, ważną rzecz więcej w twoim aucieOd 1 stycznia zmiany w kontrolach drogowych. Policja sprawdzi jedną, ważną rzecz więcej w twoim aucieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Smutne święta Jarosława Kaczyńskiego. Jak będą wyglądać w tym roku?
  2. Paweł Królikowski zdradził, na co choruje? Fani przypominają jeden z jego ostatnich wywiadów
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  5. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  6. GIS bije na alarm! Konkretne jajka mogą być skażone, pod żadnym pozorem ich nie jedz i nie używaj do wypieków

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News