Mama i tata każdego dziecka powinni pamiętać. Jeśli nie zrobią tego do września, stracą pieniądze
Autor Przemysław Terlecki - 5 Września 2019

Jesteś mamą lub tatą? Jeśli nie zdążysz do końca września, możesz stracić 1500 złotych

Mama, ale także i tata każdego dziecka w Polsce powinni pamiętać o upływającym we wrześniu terminie. Jeśli nie zdążą, mogą stracić 1500 złotych. Chodzi o najpopularniejszy program socjalny - Rodzina 500 plus.

Mama i tata każdego małego Polaka powinni pamiętać, że mają czas jedynie do końca września. Sprawa załatwiona może być później, ale pozbawi to polskie rodziny 1500 złotych. Chodzi o wnioski na program Rodzina 500 plus, które lepiej wypełnić przed 1 października.

Skąd wynika ten pośpiech? Jeśli bowiem nie złożymy odpowiedniego wniosku do 1 października, będziemy zmuszeni liczyć się z utratą wyrównania za 3 wcześniejsze miesiące. To aż 1500 złotych na każde dziecko. Jeśli mamy ich więcej, musimy żegnać się z każdą kolejną wielokrotnością tej liczby.

Świetne informacje dla emerytów. Już niebawem dostaniecie bonus w wysokości min. 1300złŚwietne informacje dla emerytów. Już niebawem dostaniecie bonus w wysokości min. 1300złCzytaj dalej

Mama i tata powinni pamiętać. Po 1 października 1500 złotych mniej

Jeśli zdążymy złożyć wniosek do 1 października 2019 roku, na pieniądze możemy czekać do końca listopada. Będzie to jednak gwarantowana wypłata z wyrównaniem za miesiące od lipca do września. Jeśli złożymy wniosek po 1 października, wówczas możemy otrzymać 500 plus jedynie z wyrównaniem od października, jeśli pieniądze dostaniemy później niż w miesiącu wnioskowania. A możemy dostać najpóźniej do 31 grudnia 2019 roku.

Każda mama i każdy ojciec powinno pamiętać, że wnioski na 500 plus można składać zarówno poprzez internet, jak i fizycznie w urzędzie. Ta druga opcja wnioskowania obowiązuje od 1 sierpnia, podczas gdy rejestracja internetowa była otwarta już z początkiem lipca.

Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatekMasz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatekCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Emerycie, jeśli pracujesz, to ZUS może odebrać Ci emeryturę. Sprawdź obowiązujące zasady
  2. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę
  3. Wracali z wakacji na Maderze. Polaków spryskano środkiem do odrobaczania
  4. Koniec świata nastąpi za 11 dni? Naukowcy twierdzą, że TYM razem Ziemia może eksplodować

Następny artykuł