Mama i tata każdego dziecka powinni pamiętać. Jeśli nie zrobią tego do września, stracą pieniądze
publicdomainpictures.net
Autor Przemysław Terlecki - 5 Września 2019

Jesteś mamą lub tatą? Jeśli nie zdążysz do końca września, możesz stracić 1500 złotych

Mama, ale także i tata każdego dziecka w Polsce powinni pamiętać o upływającym we wrześniu terminie. Jeśli nie zdążą, mogą stracić 1500 złotych. Chodzi o najpopularniejszy program socjalny - Rodzina 500 plus.

Mama i tata każdego małego Polaka powinni pamiętać, że mają czas jedynie do końca września. Sprawa załatwiona może być później, ale pozbawi to polskie rodziny 1500 złotych. Chodzi o wnioski na program Rodzina 500 plus, które lepiej wypełnić przed 1 października.

Skąd wynika ten pośpiech? Jeśli bowiem nie złożymy odpowiedniego wniosku do 1 października, będziemy zmuszeni liczyć się z utratą wyrównania za 3 wcześniejsze miesiące. To aż 1500 złotych na każde dziecko. Jeśli mamy ich więcej, musimy żegnać się z każdą kolejną wielokrotnością tej liczby.

Świetne informacje dla emerytów. Już niebawem dostaniecie bonus w wysokości min. 1300złŚwietne informacje dla emerytów. Już niebawem dostaniecie bonus w wysokości min. 1300złCzytaj dalej

Mama i tata powinni pamiętać. Po 1 października 1500 złotych mniej

Jeśli zdążymy złożyć wniosek do 1 października 2019 roku, na pieniądze możemy czekać do końca listopada. Będzie to jednak gwarantowana wypłata z wyrównaniem za miesiące od lipca do września. Jeśli złożymy wniosek po 1 października, wówczas możemy otrzymać 500 plus jedynie z wyrównaniem od października, jeśli pieniądze dostaniemy później niż w miesiącu wnioskowania. A możemy dostać najpóźniej do 31 grudnia 2019 roku.

Każda mama i każdy ojciec powinno pamiętać, że wnioski na 500 plus można składać zarówno poprzez internet, jak i fizycznie w urzędzie. Ta druga opcja wnioskowania obowiązuje od 1 sierpnia, podczas gdy rejestracja internetowa była otwarta już z początkiem lipca.

Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatekMasz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatekCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Emerycie, jeśli pracujesz, to ZUS może odebrać Ci emeryturę. Sprawdź obowiązujące zasady
  2. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę
  3. Wracali z wakacji na Maderze. Polaków spryskano środkiem do odrobaczania
  4. Koniec świata nastąpi za 11 dni? Naukowcy twierdzą, że TYM razem Ziemia może eksplodować

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News