Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Twój portfel > Jesteś mamą lub tatą? Jeśli nie zdążysz do końca września, możesz stracić 1500 złotych
Przemysław Terlecki
Przemysław Terlecki 05.09.2019 02:00

Jesteś mamą lub tatą? Jeśli nie zdążysz do końca września, możesz stracić 1500 złotych

biznes-info-640x433
Biznesinfo.pl

Mama i tata każdego małego Polaka powinni pamiętać, że mają czas jedynie do końca września. Sprawa załatwiona może być później, ale pozbawi to polskie rodziny 1500 złotych. Chodzi o wnioski na program Rodzina 500 plus, które lepiej wypełnić przed 1 października.

Skąd wynika ten pośpiech? Jeśli bowiem nie złożymy odpowiedniego wniosku do 1 października, będziemy zmuszeni liczyć się z utratą wyrównania za 3 wcześniejsze miesiące. To aż 1500 złotych na każde dziecko. Jeśli mamy ich więcej, musimy żegnać się z każdą kolejną wielokrotnością tej liczby.

Mama i tata powinni pamiętać. Po 1 października 1500 złotych mniej

Jeśli zdążymy złożyć wniosek do 1 października 2019 roku, na pieniądze możemy czekać do końca listopada. Będzie to jednak gwarantowana wypłata z wyrównaniem za miesiące od lipca do września. Jeśli złożymy wniosek po 1 października, wówczas możemy otrzymać 500 plus jedynie z wyrównaniem od października, jeśli pieniądze dostaniemy później niż w miesiącu wnioskowania. A możemy dostać najpóźniej do 31 grudnia 2019 roku.

Każda mama i każdy ojciec powinno pamiętać, że wnioski na 500 plus można składać zarówno poprzez internet, jak i fizycznie w urzędzie. Ta druga opcja wnioskowania obowiązuje od 1 sierpnia, podczas gdy rejestracja internetowa była otwarta już z początkiem lipca.