Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Turystyka > Już niedługo możemy mieć problem z lotami do kolejnych krajów. MSZ przedstawił drugą listę. Wpisano na nią aż 21 destynacji
Kasper Starużyk
Kasper Starużyk 10.09.2020 02:00

Już niedługo możemy mieć problem z lotami do kolejnych krajów. MSZ przedstawił drugą listę. Wpisano na nią aż 21 destynacji

Zakaz lotów
Obraz winterseitler z Pixabay

Ministerstwo Spraw Zagranicznych opublikowało "pomarańczową listę" krajów, które wkrótce mogą zostać objęte zakazem ruchu lotniczego.

Więcej lotów zawieszonych?

Rządowa lista zawiera obecnie 44 kraje, z których nie mogą być realizowane połączenia lotnicze. Lista może zostać rozszerzona o terytoria, na których sytuacja epidemiologiczna wymyka się spod kontroli.Obecna lista obowiązuje do 15 września i znajdują się na niej następujące państwa:

Belize;Bośni i Hercegowiny;Czarnogóry;Federacyjnej Republiki Brazylii;Królestwa Bahrajnu;Królestwa Eswatini;Królestwa Hiszpanii;Meksykańskich Stanów Zjednoczonych;Izraela;Kataru;Kuwejtu;Libii;Albanii;Argentyny;Armenii;Chile;Republiki Dominikańskiej;Ekwadoru;Gwatemali;Hondurasu;Indii;Iraku;Kazachstanu;Kolumbii;Kosowa; Kostaryki;Republiki Libańskiej;Republiki Macedonii Północnej;Republiki Malediwów;Malty;Mołdawii; Namibii;Panamy;Paragwaju;Peru;Republiki Południowej Afryki;Republiki Salwadoru;Republiki Surinamu;Republiki Zielonego Przylądka;Rumunii;Stanów Zjednoczonych Ameryki;Wielkiego Księstwa Luksemburga;Wielonarodowego Państwa Boliwia;Wspólnoty Bahamów.

Pomarańczowa lista

"Pomarańczowa lista" to kraje, w których współczynnik zakażeń koronawirusem przekracza 60 osób na 100 tys. mieszkańców. Obecnie podróże do tych państw są z Polski możliwe, ale niezalecane. Obecność na "pomarańczowej liście" oznacza, że kraje te w każdej chwili mogą zostać wpisane na listę tych, do których latać nie wolno.

Jakie państwa znajdują się na liście?

Andora,Aruba,Brytyjskie Wyspy Dziewicze,Chorwacja,Francja,Gibraltar,Guam,Gujana,Gwatemala,Monako,Palestyna,Polinezja Francuska,Portoryko,Saint-Martin,San Marino,Trynidad i Tobago,Ukraina,Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych,Wyspy Owcze,Wyspy Turks i Caicos,Zjednoczone Emiraty Arabskie.