BiznesINFO.pl

Obraz winterseitler z Pixabay

Już niedługo możemy mieć problem z lotami do kolejnych krajów. MSZ przedstawił drugą listę. Wpisano na nią aż 21 destynacji

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Ministerstwo Spraw Zagranicznych opublikowało "pomarańczową listę" krajów, które wkrótce mogą zostać objęte zakazem ruchu lotniczego.

Więcej lotów zawieszonych?

Rządowa lista zawiera obecnie 44 kraje, z których nie mogą być realizowane połączenia lotnicze. Lista może zostać rozszerzona o terytoria, na których sytuacja epidemiologiczna wymyka się spod kontroli.Obecna lista obowiązuje do 15 września i znajdują się na niej następujące państwa:

Belize;Bośni i Hercegowiny;Czarnogóry;Federacyjnej Republiki Brazylii;Królestwa Bahrajnu;Królestwa Eswatini;Królestwa Hiszpanii;Meksykańskich Stanów Zjednoczonych;Izraela;Kataru;Kuwejtu;Libii;Albanii;Argentyny;Armenii;Chile;Republiki Dominikańskiej;Ekwadoru;Gwatemali;Hondurasu;Indii;Iraku;Kazachstanu;Kolumbii;Kosowa; Kostaryki;Republiki Libańskiej;Republiki Macedonii Północnej;Republiki Malediwów;Malty;Mołdawii; Namibii;Panamy;Paragwaju;Peru;Republiki Południowej Afryki;Republiki Salwadoru;Republiki Surinamu;Republiki Zielonego Przylądka;Rumunii;Stanów Zjednoczonych Ameryki;Wielkiego Księstwa Luksemburga;Wielonarodowego Państwa Boliwia;Wspólnoty Bahamów.

Pomarańczowa lista

"Pomarańczowa lista" to kraje, w których współczynnik zakażeń koronawirusem przekracza 60 osób na 100 tys. mieszkańców. Obecnie podróże do tych państw są z Polski możliwe, ale niezalecane. Obecność na "pomarańczowej liście" oznacza, że kraje te w każdej chwili mogą zostać wpisane na listę tych, do których latać nie wolno.

Jakie państwa znajdują się na liście?

Andora,Aruba,Brytyjskie Wyspy Dziewicze,Chorwacja,Francja,Gibraltar,Guam,Gujana,Gwatemala,Monako,Palestyna,Polinezja Francuska,Portoryko,Saint-Martin,San Marino,Trynidad i Tobago,Ukraina,Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych,Wyspy Owcze,Wyspy Turks i Caicos,Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Tagi:

Lotnictwoturystyka

Podobne artykuły

Turystyka

Tunezja przestała uznawać paszporty covidowe
Czytaj więcej >

Turystyka

POT: 3,5 mln dzieci skorzystało z bonów turystycznych
Czytaj więcej >

Turystyka

Kontrole weszły do restauracji w całym kraju. Aż 57 proc. sprawdzanych z nieprawidłowościami
Czytaj więcej >

Turystyka

Uwaga na oszustów. Próbują naciągać na bon turystyczny
Czytaj więcej >

Turystyka

1800 zł za brak maseczki. Zastanów się czy warto
Czytaj więcej >

Turystyka

Wakacje jak nieprzyjemna niespodzianka. W łatwy sposób stracisz odszkodowanie
Czytaj więcej >
Kasper Starużyk

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]