Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Lotnisko Modlin: Nowe udogodnienia dla pasażerów i plany na przyszłość
Redakcja BiznesInfo
Redakcja BiznesInfo 23.04.2024 14:18

Lotnisko Modlin: Nowe udogodnienia dla pasażerów i plany na przyszłość

None
fot. materiały prasowe

Lotnisko Warszawa-Modlin nie zwalnia tempa i stale wprowadza nowe udogodnienia dla swoich pasażerów.

Zwiększenie komfortu podróżujących

Nasze lotnisko czekają w najbliższej przyszłości duże zmiany infrastrukturalne: zwiększenie przepustowości terminala i uruchomienie nowych „gate’ów”, modernizacja kolejnego odcinka drogi kołowania oraz budowa nowych miejsc postojowych dla samolotów. To wszystko pozwoliłoby Modlinowi przyjąć i obsłużyć większą liczbę samolotów, a co za tym idzie pasażerów – mówi Tomasz Szymczak, p.o. prezes Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin. – Jednak już teraz prowadzimy prace, które mają podnieść komfort obsługi podróżnych: modernizowane są sklepy, zwiększa się oferta gastronomiczna, wprowadzamy kolejne udogodnienia dla pasażerów – dodaje Szymczak.

Lotnisko Warszawa-Modlin stale się rozwija i dąży do zapewnienia pasażerom jak najwyższego komfortu podróży. Wśród nich można znaleźć:

Nową ofertę gastronomiczną: W strefie otwartej lotniska otwarta została kawiarnia Costa Coffee, oferująca gorące i zimne napoje, kanapki oraz przekąski. W stolikach kawiarni zainstalowano indukcyjne ładowarki do telefonów. Oprócz Costy, w strefie po odprawie dostępne są również: kawiarnia So Coffee, Best Fly Bar oraz sklep 1 Minute z jedzeniem i napojami na wynos.

Darmowe ładowanie telefonów: W strefie otwartej lotniska, a także za bramkami kontroli bezpieczeństwa, pojawiły się punkty z bezpłatnymi ładowarkami do telefonów. To idealne rozwiązanie dla osób chcących pozostać w kontakcie podczas podróży.

Paczkę dla "przedmiotów-nielotów": Już wkrótce obok stanowisk kontroli bezpieczeństwa pojawi się paczkomat InPostu, do którego pasażerowie będą mogli wrzucać przedmioty zakwestionowane przez służby ochrony lotniska. To wygodna alternatywa dla wyrzucania lub przekazywania innym osobom niedozwolonych przedmiotów. Dodatkowo, korzystanie z paczkomatu nie wymaga wykupywania usługi Fast Track, w przeciwieństwie do innych lotnisk.

Do tej pory nie mieli oni specjalnie wyjścia, jeśli okazało się, że np. flakon perfum, który chcą wziąć na pokład jest za duży. Zazwyczaj lądował on w koszu lub był przekazywany osobie trzeciej, która nie była podróżnym. Na przełomie maja i czerwca pojawi się wygodna alternatywa w postaci paczkomatu. Kwestionowany przedmiot trafi do zaplombowanego opakowania, które przy pomocy urządzenia InPost pasażer będzie mógł wysłać pod dowolny adres w Polsce lub do dowolnego paczkomatu – mówi Wojciech Borys, dyrektor biura handlowo-marketingowego portu. – Paczkomaty na „przedmioty-nieloty” pojawiły się już na niektórych lotniskach w Polsce, ale u nas bonusem będzie brak konieczności wykupywania dodatkowej usługi Fast Track (pozwalającej uniknąć kolejek do kontroli), tak jak w innych liczących się portach, aby móc z takiego paczkomatu skorzystać – dodaje Borys.

Udogodnienia w Mazovia Premium Lounge: Mazovia Premium Lounge obchodzi właśnie pierwszą rocznicę działalności. Z tej okazji wprowadzono szereg udogodnień dla gości, takich jak:

  • Dostawę zakupów ze sklepu wolnocłowego Aealia bezpośrednio do stolika.
  • Darmowy dostęp do lounge'u dla posiadaczy kart Priority Pass oraz Lounge Key.
  • Galerie obrazów z możliwością zakupu dzieł online.

Łatwiejszy dojazd i parkowanie

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom zmotoryzowanych lotnisko wprowadza system rezerwacji miejsc parkingowych online. Dodatkowo w 2025 roku ma zakończyć się budowa odcinka drogi S7 prowadzącego do lotniska. Natomiast w 2027 roku ma zostać oddana do użytku linia kolejowa łącząca lotnisko z Warszawą i resztą kraju.

Tagi: Inwestycje