BiznesINFO.pl
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Loteria szczepionkowa już działa. Jest zastrzeżenie, udział tylko dla pełnoletnich

2 Lipca 2021

Autor tekstu:

Maria Glinka

Loteria szczepionkowa ma zachęcać Polaków do przyjmowania preparatu przeciwko koronawirusowi. Do wygrania są pieniądze, hulajnogi elektryczne i samochody. Jednak w ostatniej chwili rząd postanowił zmienić zasady - w losowaniu mogą wziąć udział tylko osoby w pełni zaszczepione.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Do kiedy potrwa loteria szczepionkowa

  • Co można wygrać

  • Kto może wziąć udział w losowaniu

Loteria szczepionkowa wystartowała. W puli duże nagrody

Loteria szczepionkowa ruszyła 1 lipca. Jej głównym celem jest zachęcenie Polaków do przyjmowania preparatu przeciwko koronawirusowi - możliwie jak najszybciej. Zdaniem wirusologów i polityków na horyzoncie już jawi się kolejny wzrost zakażeń spowodowany wariantem Delta.

Dlatego też każdy, kto podda się szczepieniu i dopełni formalności ma możliwość wzięcia udziału w losowaniu nagród. Jeden uczestnik ma cztery szanse na wygraną. W puli są nagrody natychmiastowe (losowane codziennie) w wysokości 200 zł (dla co 500 osoby) lub 500 zł (dla co 2 tys. osoby). Do wzięcia jest w sumie 14 mln 300 tys. zł.

Poza tym loteria szczepionkowa przewiduje także nagrody tygodniowe, które będą losowane w każdą środę. Do zgarnięcia jest 60 nagród pieniężnych rzędu 50 tys. zł oraz 720 hulajnóg elektrycznych.

Business Insider Polska podaje, że w planach są także nagrody miesięczne. Uczestnicy mogą wygrać 100 tys. zł i 6 samochodów osobowych Toyota Corolla. W związku z tym, że loteria szczepionkowa potrwa do 30 września 2021 r. to zaszczepieni będą mieli tylko trzy szanse na te nagrody.

Na czwartkowej konferencji prasowej Michał Dworczyk, pełnomocnik rządu ds. Narodowego Programu Szczepień, poinformował, że chęć udziału w loterii zadeklarowało dotychczas 200 tys. osób. Padły już pierwsze wygrane natychmiastowe - ponad 100 tys. zł trafiło do 372 szczęśliwców.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Loteria szczepionkowa nie dla wszystkich

Na początku loteria szczepionkowa miała być skierowana do każdego, kto przyjął przynajmniej jedną dawkę preparatu. Jednak Radio Zet donosi, że w dniu uruchomienia całego programu organizatorzy opublikowali regulamin, który odbiega od początkowych deklaracji.

Loteria szczepionkowa jest bowiem skierowana tylko do tych osób, które przyjęły dwie dawki lub jednodawkowy preparat Johnson&Johnson. Jedna dawka Pfizera czy Moderny dyskwalifikuje z losowania. To nie jedyne ograniczenie - w loterii nie mogą uczestniczyć osoby poniżej 18. roku życia.

Co trzeba zrobić, aby wziąć w niej udział? Każdy zainteresowany nagrodami powinien dokonać zapisu. W tym celu można zgłosić się na bezpłatną infolinię (989), wysłać SMS o treści SzczepimySie (na numer 880 333 333), zaznaczyć chęć udziału w loterii szczepionkowej na Internetowym Koncie Pacjenta lub udać się do najbliższego punktu szczepień.

Jak loteria szczepionkowa ma wyglądać w praktyce? Wybrańcy, do których uśmiechnie się los, otrzymają powiadomienie SMS. Do zwycięzców trafi także wiadomość z PKO BP z kodem umożliwiającym wypłatę nagrody pieniężnej z bankomatu. 

Szef Totalizatora Sportowego nie ukrywa, że loteria szczepionkowa ma charakter profrekwencyjny. Choć podano już ponad 29 mln dawek to w pełni zaszczepionych jest niewiele ponad 13 mln osób. 

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na redakcja@biznesinfo.pl

Tagi:

Koronawiruspieniądze

Maria GlinkaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych i studentka dziennikarstwa na UW. Pierwsze doświadczenia w branży dziennikarskiej zdobywała w stacji TVN i na portalu Euractiv. Wielbicielka filmów Alejandro Innaritu, reportaży książkowych i filmowych, zwłaszcza na temat polityki oraz społecznych problemów w wymiarze globalnym i lokalnym.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

wikimedia.org

Polska i Świat

Sankcje nie rujnują rosyjskiej gospodarki. Rosja odnotowała rekordową nadwyżkę

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Poseł PiS zarobił 13 tys. zł za pięć minut pracy w podkomisji sejmowej

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Rekordowa sprzedaż polskich jabłek. Nie jest to jednak powód do radości

Czytaj więcej >
Fot. Piotr Molecki/East News, Warszwa, 22.06.2020. Sad Okregowy.Rozprawa w sprawie pozwu w trybie wyborczym, jaki sztab wyborczy Andrzeja Dudy zlozyl przeciwko Rafalowi Trzaskowskiemu. N/z sala rozpraw w rezimie sanitarnym

Polska i Świat

Polski producent soków ogłosił upadłość. Firma idzie pod młotek

Czytaj więcej >
pixabay, IADE-Michoko

Polska i Świat

Embargo paliwowe wystartowało. Drożej jednak nie będzie

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Poczta Polska wprowadza rewolucję. Będziesz mógł wysłać list przez… internet

Czytaj więcej >