BiznesINFO.pl
Lidl wewnątrz

pixabay.com/Reverant

Niższe ceny niemal 1000 produktów w sklepie. Lidl rusza z nową akcją, a wszystko przez VAT

18 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Stanisław Węgrowski

Udostępnij:

Lidl zdecydował o obniżeniu cen o wysokość stawki podatku VAT m.in. na pieczywo, produkty mleczne, owoce i warzywa, artykuły dla niemowląt i dzieci, wybrane rodzaje orzechów i produkty higieniczne.

Lidl obniża ceny

Wraz z początkiem lipca w Polsce wejdzie w życie obniżona stawka podatku VAT na niektóre produkty. W związku z tym Lidl postanowił, że obniży ceny, by w praktyce wartość obniżki “zwrócić” klientom. W efekcie niemal tysiąc artykułów dostępnych w ofercie sieci Lidl będzie można kupić taniej o różnicę w wysokości podatku VAT.

Obniżka cen w sieci Lidl. Jak to będzie wyglądać w praktyce?

Serwis WP Finanse sprawdził, jak zmienią się ceny w sklepach sieci Lidl. Różnice widać na przykładzie pieczywa. Bułka śniadaniowa fitness, która normalnie kosztowała 0,99 zł, w tym 8 proc. VAT, po obniżce będzie kosztowała 0,96 zł (VAT 5 proc.).

Z kolei obecna cena BIO chleba żytniego wynosi 6,19 zł (VAT 23 proc.), po obniżce podatku VAT do 5 proc., od początku lipca wyniesie 5,07 zł. Ogórki małosolne (700 g) mają cenę aktualnie 5,99 zł, w tym 8 proc. VAT, po obniżce podatku do 5% za ten sam produkt klienci sieci Lidl zapłacą 5,81 zł. 

Mniej będzie trzeba wydać także na migdały łuskane Alesto (200 g), które kosztują 10,99 zł, w tym 8 proc VAT - od początku lipca w sklepach sieci Lidl będzie trzeba zapłacić 10,66 zł (VAT 5 proc.).

- Światowa gospodarka, a w konsekwencji my wszyscy, stanęliśmy przed bezprecedensowym kryzysem. Każdy z nas jeszcze uważniej analizuje swój domowy budżet i przygląda się wydatkom. Widzimy, że cena, jej przystępność, częściej niż zwykle jest głównym faktorem, jeśli chodzi o decyzje zakupowe. Zapewnienie, że pełna wartość obniżki stawki VAT wybranych produktów zostanie przeniesiona na konsumentów, jest kolejnym wsparciem w kierunku wzmocnienia budżetów naszych klientów - mówi na łamach “Wiadomości Handlowych” Piotr Rogowski, Członek Zarządu ds. Zakupów, Lidl Polska.

Podobne artykuły

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Handel

Mecz z Hiszpanią i specjalną akcją w Lidlu. Sieciówka 4 piwa daje za darmo

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Handel

Ceny warzyw znów zaskakują. Tym razem tanie jak nigdy

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Handel

Warzywa tak drogie chyba jeszcze nie były. Przez zimną wiosnę płacimy krocie

Czytaj więcej >
Biedronka przyznała podwyżki pracownikom

Handel

Biedronka - zarobki 2021. Pensje poszły w górę i to na wielu szczeblach

Czytaj więcej >
Zinu

Handel

Ofensywa Zinu. Otwarto drugi bezobsługowy sklep firmy, ma mieć koncesję na alkohol

Czytaj więcej >
PHOTO: JOANNA GAJCY/EAST NEWS N/Z przydrozny handel przy drodze wojewodzkiej nr 801, zwanej Trasa Nadwislanska

Handel

Niemieckie produkty będą niestety drożeć. Zapowiedzieli sami Niemcy

Czytaj więcej >