BiznesINFO.pl
Lidl wewnątrz

pixabay.com/Reverant

Niższe ceny niemal 1000 produktów w sklepie. Lidl rusza z nową akcją, a wszystko przez VAT

18 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Stanisław Węgrowski

Udostępnij:

Lidl zdecydował o obniżeniu cen o wysokość stawki podatku VAT m.in. na pieczywo, produkty mleczne, owoce i warzywa, artykuły dla niemowląt i dzieci, wybrane rodzaje orzechów i produkty higieniczne.

Lidl obniża ceny

Wraz z początkiem lipca w Polsce wejdzie w życie obniżona stawka podatku VAT na niektóre produkty. W związku z tym Lidl postanowił, że obniży ceny, by w praktyce wartość obniżki “zwrócić” klientom. W efekcie niemal tysiąc artykułów dostępnych w ofercie sieci Lidl będzie można kupić taniej o różnicę w wysokości podatku VAT.

Obniżka cen w sieci Lidl. Jak to będzie wyglądać w praktyce?

Serwis WP Finanse sprawdził, jak zmienią się ceny w sklepach sieci Lidl. Różnice widać na przykładzie pieczywa. Bułka śniadaniowa fitness, która normalnie kosztowała 0,99 zł, w tym 8 proc. VAT, po obniżce będzie kosztowała 0,96 zł (VAT 5 proc.).

Z kolei obecna cena BIO chleba żytniego wynosi 6,19 zł (VAT 23 proc.), po obniżce podatku VAT do 5 proc., od początku lipca wyniesie 5,07 zł. Ogórki małosolne (700 g) mają cenę aktualnie 5,99 zł, w tym 8 proc. VAT, po obniżce podatku do 5% za ten sam produkt klienci sieci Lidl zapłacą 5,81 zł. 

Mniej będzie trzeba wydać także na migdały łuskane Alesto (200 g), które kosztują 10,99 zł, w tym 8 proc VAT - od początku lipca w sklepach sieci Lidl będzie trzeba zapłacić 10,66 zł (VAT 5 proc.).

- Światowa gospodarka, a w konsekwencji my wszyscy, stanęliśmy przed bezprecedensowym kryzysem. Każdy z nas jeszcze uważniej analizuje swój domowy budżet i przygląda się wydatkom. Widzimy, że cena, jej przystępność, częściej niż zwykle jest głównym faktorem, jeśli chodzi o decyzje zakupowe. Zapewnienie, że pełna wartość obniżki stawki VAT wybranych produktów zostanie przeniesiona na konsumentów, jest kolejnym wsparciem w kierunku wzmocnienia budżetów naszych klientów - mówi na łamach “Wiadomości Handlowych” Piotr Rogowski, Członek Zarządu ds. Zakupów, Lidl Polska.

Stanisław Węgrowski

Wydawca Biznesinfo. Absolwent psychologii na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. W dziennikarstwie inspirują go sprawy społeczne, polityka, kultura oraz sport. DJ, jeden z założycieli kolektywu SONDA, działającego na warszawskiej scenie klubowej. Miłośnik zwierząt.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. Warszawa 01.10.2018. n/z Starsza kobieta idzie z wozkiem na zakupy.

Handel

3 podstawowe produkty spożywcze zdrożeją. Wszystko przez suszę

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS Warszawa ulica Lewandow N/Z Jedyny w Polsce ekologiczny sklep "Zabka" zasilany w calosci odnawialnymi zrodlami energii - przed sklepem antysmogowa kostka brukowa o fotokatalitycznej powierzchni, skladajaca sie z nanoczasteczek dwutlenku wegla oraz EKOmat, stojak na rowery i stacja napraw rowerow

Handel

Żabka prezentuje totalną nowość. Sklepy będą też "przychodniami lekarskimi"

Czytaj więcej >
Fot. Jakub Kaminski/East News, Warszawa, 02.04.2021. Napad na bankomat przy supermarkecie Tesco przy ul. Estrady. Do wyrwania bankomatu sprawcy uzyli koparki skradzionej z pobliskiej budowy.

Handel

Netto od listopada znacznie większe. Przejmie sklepy po Tesco

Czytaj więcej >
Podpis dokumentu

Handel

Jak ustrzec się przed kombinacjami deweloperów? Ekspert tłumaczy

Czytaj więcej >
materiały partnera

Handel

Zapowiedź Forum Rozwoju Branży Konopnej. Warszawa, 26 sierpnia

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 05.01.2019. n/z Kurier dorecza przesylke.

Handel

Artykuły zoologiczne z rekordową sprzedażą. Zwłaszcza przez internet

Czytaj więcej >