Materiały Partnera
Materiały Partnera
Autor - 22 Stycznia 2021

Kredyty gotówkowe - ranking najlepszych ofert 2021

Posiadanie stałego źródła dochodu, nawet bardzo korzystnego finansowo, nie zawsze jest w stanie uchronić nas przed nagłymi, niespodziewanymi sytuacjami, kiedy potrzebujemy nagłego zastrzyku gotówki. Nie zawsze jesteśmy w stanie skierować się po pomoc do przyjaciół i znajomych i wówczas decydujemy się na kredyt gotówkowy.

Nie jesteśmy jednak w stanie od razu powiedzieć, jaka oferta będzie dla nas najkorzystniejsza. Zamiast żmudnie przeglądać poszczególne oferty banków, warto sięgnąć po ranking kredytów gotówkowych dostępny na Totalmoney.pl. Rozwiązanie to pozwala nam na szybkie zapoznanie się z tym, jakie opcje przedstawiają poszczególne instytucje bankowe. Dzięki temu nie tylko zyskamy na czasie, lecz także będziemy w stanie znacząco zaoszczędzić na całym procederze.

Ranking kredytów gotówkowych – co należy wiedzieć o kredycie gotówkowym?

Bez wszelkiej wątpliwości kredyt gotówkowy jest specyficznym produktem bankowym, który nie opiera się na celowości. Oznacza to, że w przeciwieństwie np. do kredytu hipotecznego, bank nie pyta nas o cel tych środków pieniężnych, a całą kwotę otrzymujemy od razu na wybrane wydatki. W związku z tym, jeśli spełnimy szereg prostych wymogów, jakie stawiają nam instytucje bankowe, z łatwością będziemy mogli sięgnąć po ten produkt.

Co powinniśmy przedstawić, jeśli chcemy ubiegać się o kredyt gotówkowy? Przede wszystkim musimy wykazać nasza zdolność kredytową. Oznacza to dostarczenie zaświadczenia o posiadaniu stałego źródła dochodu. Jeśli chodzi o sytuację zawodową, najkorzystniej odbierane jest posiadanie umowy o pracę na czas nieokreślony. W przypadku zatrudnienia na czas określony, który jest krótszy niż czas spłaty kredytu, o który wnioskujemy, pomocne może być zaświadczenie od pracodawcy o woli przedłużenia zatrudnienia. Ponadto konieczne jest posiadanie konta bankowego w polskim banku. Równie ważną sprawą jest wiek. Koniecznym minimum jest uzyskanie pełnoletniości, choć część banków zastrzega sobie prawo udzielenia kredytu gotówkowego dopiero osobom, które ukończyły 21 r.ż. Jeśli spełniamy te podstawowe wymogi, z powodzeniem możemy sięgnąć po ranking kredytu gotówkowego.

Czym jest ranking kredytów gotówkowych?

W celu jak najlepszego dostępu do usług kredytowych znaleźć można w sieci niezwykle przydatne narzędzia, dzięki którym wybranie najlepszej oferty kredytu gotówkowego nie stanowi już większego problemu. Właśnie takim narzędziem jest porównywarka kredytowa, która powstał w celu jak najlepszego i najszybszego zakończenia swoich poszukiwań. Ranking kredytów gotówkowych działa na podstawie analizy wykonanej przez specjalistów z zakresu bankowości, którzy na bieżąco porównują oferty przedstawiane przez instytucje bankowe. Zgodnie z tym tworzone są programy, które umożliwiają natychmiastowe określenie, jakie warunki kredytu otrzymamy, jeśli interesuje nas określona kwota zobowiązania.

Co nam oferuje ranking kredytów gotówkowych?

Skorzystanie z opcji, jaką przedstawia ranking kredytów gotówkowych, sprawia, że bardzo szybko ocenimy, jaka wysokość kredytu oraz czas jego spłaty będą dla nas najkorzystniejsze. W narzędziu tym mamy możliwość modyfikowania dwóch wartości: kwoty kredytu oraz czasu jego spłaty. Po wybraniu obu tych wartości możemy niemal natychmiastowo przekonać się, który bank oferuje najniższą ratę miesięczną, a co za tym idzie, najniższy całkowity koszt kredytu gotówkowego. Co więcej, w łatwy sposób możemy porównać RRSO poszczególnych instytucji bankowych, a także inne czynniki, które składają się na koszt zaciągnięcia tego zobowiązania. Dzięki temu jesteśmy w tanie określić, jaki jest najlepszy kredyt gotówkowy.

Poszukiwanie najlepszych ofert – jak wykorzystać ranking kredytów gotówkowych?

Przeglądając oferty kredytów gotówkowych, zazwyczaj zauważymy, że poszczególne instytucje bankowe przedstawiają zbliżone warunki. Czasem jednak może się okazać, że początkowo zakładany czas spłaty kredytu oznacza przy danej kwocie, że miesięczna rata przekraczać będzie nasze możliwości. Jeśli więc nie chcemy stracić płynności finansowej, możemy wydłużyć czas trwania tej spłaty. W efekcie zwiększy się całkowity koszt kredytu, ale przekonamy się o tym, że miesięczna rata robi się coraz niższa. Najlepszy kredyt gotówkowy będzie dostępny wtedy, kiedy wybierzemy najkrótszy możliwy czas jego spłaty, który umożliwi nam normalne funkcjonowanie.

Ranking kredytów gotówkowych 2021 – przykładowe porównanie ofert

Jak to wygląda w przypadku przykładowej oferty? Załóżmy, że chcemy zaciągnąć kredyt gotówkowy na kwotę 30 tys. złotych i początkowo wybieramy spłatę w postaci 48 miesięcy. Oto najlepsze oferty:

 1. Santander Bank:
  • Rata: 744,90 zł
  • Kwota do spłaty: 35 755,03 zł
  • RRSO: 9,25%
 2. Alior Bank:
  • Rata: 746,14 zł
  • Kwota do spłaty: 35 814,72 zł
  • RRSO: 9,35%
 3. Bank Pekao:
  • Rata: 746,82 zł
  • Kwota do spłaty: 35 847,58 zł
  • RRSO: 9,40%

Jeśli jednak wydłużymy czas spłaty kredytu do 60 miesięcy, otrzymamy następujące warunki:

 1. Bank Pekao:
  • Rata: 614,78 zł
  • Kwota do spłaty: 36 887,02 zł
  • RRSO: 8,79%
 2. Santander Bank:
  • Rata: 616,50 zł
  • Kwota do spłaty: 36 990,25 zł
  • RRSO: 8,91%
 3. Citi Handlowy:
  • Rata: 620,60 zł
  • Kwota do spłaty: 37 235,73 zł
  • RRSO: 9,22%

Jak widać, wydłużenie czasu spłaty kredytu wiąże się nie tylko ze zmniejszeniem wysokości raty, lecz także zmianą tego, który bank oferuje najlepszy kredyt gotówkowy.

Materiał zewnętrzny

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News