kredyt
pxfuel.com
Autor Stanisław Węgrowski - 17 Marca 2020

Banki podjęły ważną decyzję w sprawie naszych finansów. Pandemia mocno wpłynie na nasze zobowiązania

Kredyt będzie można spłacić z odroczeniem rat - te będą mogły zostać odroczone nawet na trzy miesiące. W obliczu pandemii banki zapewnią klientom taką możliwość. To jedno z działań mających na celu ograniczenie konsekwencji ekonomicznych, jakie niesie pandemia koronawirusa.

Kredyt spłacisz później

Związek Banków Polskich wydał oświadczenie, w którym informuje, że banki odroczą lub zawieszą spłaty rat kapitałowo-odsetkowych lub rat kapitałowych nawet na trzy miesiące, jeśli kredytobiorca o to poprosi. Termin spłaty kredytu zostanie wydłużony o czas odroczenia.

Ułatwienia mają dotyczyć kredytów mieszkaniowych, konsumpcyjnych dla klientów indywidualnych, kredytów dla przedsiębiorców i będą polegać m.in. na szybkim rozpatrywaniu wniosków tych klientów, którzy uzasadnią konieczność odroczenia (zawieszenia) spłaty kredytu ich sytuacją finansową spowodowaną pandemią koronawirusa.

Najgorszy okres pandemii jeszcze przed nami. Wiceminister zdrowia podał orientacyjne datyNajgorszy okres pandemii jeszcze przed nami. Wiceminister zdrowia podał orientacyjne datyCzytaj dalej

Wniosek o odroczenie rat kredytu bez żadnych opłat

Ponadto banki nie będą pobierać opłat lub prowizji za przyjęcie i rozpatrzenie wniosków dotyczących zawieszenia spłat rat kapitałowo-odsetkowych lub rat kapitałowych. Banki umożliwią składanie tych wniosków w sposób odformalizowany, tj. bez konieczności składania dodatkowych dokumentów i zaświadczeń potwierdzających w sposób szczegółowy aktualną sytuację finansowo-gospodarczą osoby, która ma kredyt.

DZISIAJ GRZEJE:
1. PGE stanowczo zabiera głos w sprawie dostępności prądu w domach i ostrzega klientów
2. SE: poseł PiS zrobił imprezę na 200 osób mimo wprowadzonych zakazów. Jeden z gości później widział się z prezydentem

ZBP informuje, że banki zapewnią możliwość składania ww. wniosków o odroczenie spłat raty kredytu również w formie zdalnej, tj. za pośrednictwem poczty elektronicznej, bankowości elektronicznej lub telefonicznie. Banki dopuszczą możliwość składania takich wniosków w formie zdalnej nawet w sytuacji, jeśli nie zostało to zapisane w umowie z bankiem, pod warunkiem możliwości dokonania identyfikacji klienta.

Produkty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieProdukty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieCzytaj dalej

Kredyt na niższymi ratami?

W ostatni piątek Prezes NBP Adam Glapiński zapowiedział, że będzie proponował Radzie Polityki Pieniężnej obniżenie stóp procentowych NBP. I prawdopodobnie znajdzie poparcie - a to oznacza, że osobom, które mają kredyt, będzie łatwiej go spłacać - raty będą niższe. Spotkanie Rady Polityki Pieniężnej zostało zaplanowane na wtorek 17 marca.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Dwie osoby zerwały kwarantannę. Prokuratura wszczęła śledztwo, grozi im osiem lat więzienia
  3. Kobieta wyleczona z koronawirusa zdradza, co zrobiła, żeby wyzdrowieć. Nie była nawet hospitalizowana
  4. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  5. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  6. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  7. Połączenia wewnątrz Polski zawieszone. Samoloty nie polecą, premier podjął decyzję
Nie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychNie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News