BiznesINFO.pl
pixabay, StockSnap

pixabay, StockSnap

Kokaina w bananach. Policja zabezpieczyła 160 kg, wiadomo w której sieci dokonano odkrycia

11 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Sieć Carrefour przyznała, że w jej sklepach znaleziono 160 kg kokainy. Narkotyki były ukryte w bananach. Sprawą zajmuje się policja.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Gdzie znaleziono kokainę

  • Jakie czynności są prowadzone

Banany z kokainą

Dotychczas w kartonach z bananami przyjeżdżających do Polski znajdowano pająki. Wszak owoce jadą do nas z dalekich plantacji, a żyjące na wolności w tamtych regionach pająki znacznie różnią się od znanych Polakom kątników domowych zwalczających niechciane robaki.

Tym razem bananowa historia zasłużyła na żartobliwe określenie "kolumbijskiego tygodnia" czy zobrazowania jej w serialu "Narcos". W latach 90. nie powstydziliby się jej polscy gangsterzy. O co dokładnie chodzi?

W sklepach sieci Carrefour w Warszawie znaleziono 160 kg kilogramów kokainy. Policja informuje, że ze wstępnych ustaleń wynika, że wartość kokainy to ok. 30 mln złotych.

Bananowa kokaina została wysłana do stolicy z głównego magazynu w Rawie Mazowieckiej. Narkotyki były zapakowane w zielonych paczuszkach.

Kokaina w bananach

Pierwszy karton zawierający narkotyki znaleziono w sklepie Carrefour w warszawskim Śródmieściu. Pracownicy placówki polecili sprawdzenie dostaw pozostałym punktom Carrefour.

Kokainę znaleziono również w jednym z mokotowskich sklepów. Biuro Prasowe Carrefour Polska potwierdziło, że do zdarzenia doszło 10 czerwca br. Sieć sklepów zapewnia, że będzie współpracować z policją w kwestii czynności wyjaśniających.

Aktualnie śledztwo jest w toku, dlatego policjanci nie chcą podawać większych szczegółów. Przed rokiem kokainę odkryto także w kartonach z bananami w Ostrowie Wielkopolskim w sieci sklepów Biedronka - przypomina Polsat News.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na redakcja@biznesinfo.pl

Biznes Info

Abonament RTV. Są stawki na przyszły rok

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

CarrefourOwocePolicja

Kamila JeziorskaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial "House of Cards". Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Biedronka

Handel

Mandat za wzięcie żywności ze śmietnika Biedronki. Jest wyrok sądu

Czytaj więcej >

Handel

Polska będzie handlować z Katarem nie tylko LNG

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Handel

Nadchodzące święta będą drogie. Prezenty jednak muszą być

Czytaj więcej >

Handel

Niedziele handlowe. W 2023 roku będzie ich jeszcze mniej

Czytaj więcej >

Handel

“Drwal Index”, czyli nowy wskaźnik inflacji dla Polaków

Czytaj więcej >

Handel

PKN Orlen chce produkować napoje energetyczne pod własną marką. Szuka producenta

Czytaj więcej >