mbank zmiany
Wikipedia/JiriMatejicek
Autor Paulina Musianek - 30 Lipca 2019

Klientów mBanku czekają spore zmiany, inne banki mają czas do września. Przez nową dyrektywę UE

mBank opublikował na swojej stronie internetowej poradnik na temat zmian, jakie czekają jego klientów. Szykuje się mała rewolucja. Dyrektywa unijna PSD2 zmusi do zmian niemal wszystkie banki.

Zmiany w sposobie logowania do mBanku

14 września wejdą w życie zmiany wynikające z konieczności dostosowania się do unijnej dyrektywy PSD2W. Najbardziej istotną zmianą będzie sposób dostania się do swojej bankowości elektronicznej. Logowanie będzie wymagało wpisania nie tylko numeru klienta i hasła, ale również wprowadzenia hasła SMS lub potwierdzenia logowania mobilną autoryzacją - jest to tzw. “silne uwierzytelnienie”. mBank od połowy września udostępni swoim klientom osobną aplikację mobilną mBank Token służącą tylko i wyłącznie do uwierzytelniania logowania. Wycofa też lekką wersję serwisu transakcyjnego, czyli system przeznaczony do korzystania w przeglądarce na smartfonie – m.mbank.pl.

Aby jednak nie utrudnić tak bardzo życia swoim klientom, bank da możliwość przypisania urządzeń zaufanych do konta, dzięki czemu logując się z nich nie będzie wymagane każdorazowe dwuskładnikowe logowanie.

Ministerstwo Finansów szykuje nowy podatek. Do budżetu wpadnie 217,5 miliona złMinisterstwo Finansów szykuje nowy podatek. Do budżetu wpadnie 217,5 miliona złCzytaj dalej

Wszystko dla bezpieczeństwa transakcji

Bank od połowy września będzie również zmuszony do wycofania z użytku papierowych list haseł jednorazowych, ponieważ nie spełniają one unijnych wymogów bezpieczeństwa. Klienci korzystający z list powinny aktywować autoryzację poprzez hasła SMS w oddziale banku.

Podobnych zmian powinny spodziewać się osoby korzystające z usług innych banków.

Przypominamy też, że unijna dyrektywa PSD2 wprowadzi również zmiany w płatnościach zbliżeniowych. Bez PIN-u będzie można dokonać tylko pięciu płatności kartą z rzędu. Kolejną trzeba będzie potwierdzić kodem bez względu na kwotę transakcji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę?
  2. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągnięcie
  3. Kraje egzotyczne walczą z “begpackersami”
  4. 28-latka bez wyższego wykształcenia w rządzie
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News