Kiedy otwarcie granic?
Piotr Blawicki/East News
Autor Maria Glinka - 29 Maja 2020

Kiedy otwarcie granic? Wiceminister się wygadał, znamy już możliwą datę

Kiedy otwarcie granic? Wszystko wskazuje na to, że już w przyszłym miesiącu. W tej sprawie zabrał głos wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń, który uważa, że otwarcie granic, do którego mogłoby dojść 15 czerwca, przysporzy wiele korzyści takim spółkom jak np. LOT.

Kiedy otwarcie granic? Wiceminister wyjawił datę

O tym, kiedy otwarcie granic dojdzie do skutku, zadecyduje ostatecznie premier Mateusz Morawiecki, a rozporządzenie w tej sprawie wyda MSWiA. Jednak dzisiaj na antenie Programu I Polskiego Radia rąbka tajemnicy w tej sprawie uchylił wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń. „Do otwarcia granic mogłoby dojść 15 czerwca” – wyznał Soboń, cytowany przez Business Insider Polska.

Prawo jazdy zostawisz w domu, wystarczy jedna tablica rejestracyjna. Idą ogromne zmiany w prawie, kierowcy będą uradowaniPrawo jazdy zostawisz w domu, wystarczy jedna tablica rejestracyjna. Idą ogromne zmiany w prawie, kierowcy będą uradowaniCzytaj dalej

Zdaniem wiceszefa resortu otwarcie granic w połowie czerwca miałoby pozytywny wpływ na dla krajowych spółek takich jak Polska Grupa Lotnicza czy LOT. W związku z zamknięciem granic od ponad dwóch miesięcy ta branża jest „w dużo trudniejszej sytuacji niż przed pandemią”. Soboń przypomniał, że jeszcze przed nadejściem koronawirusa do Polski MAP rozważało zakup innych linii lotniczych. Wiceminister oznajmił, że jeżeli pojawi się potrzeba, aby wesprzeć finansowo LOT to „taka pomoc zostanie uruchomiona”.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Majątek nowej prezes Sądu Najwyższego zwala z nóg. Ujawniamy

Kiedy otwarcie granic, na które od ponad dwóch miesięcy czekają Polacy?

Do zamknięcia granic Polski z powodu pandemii doszło 15 marca 2020 r. W związku z tą decyzją zostały przywrócone kontrole graniczne na wewnętrznych graniach Unii Europejskiej. Obowiązywanie nowych zasad przedłużano kilkukrotnie - na ten moment zamknięcie granic jest w mocy do 12 czerwca.

W związku z obostrzeniami polską granicę można przekraczać tylko w wyznaczonych punktach kontrolnych. Na granicy z Niemcami można to uczynić przez przejścia drogowe (Jędrzychowice, Olszyna, Świecko, Krajnik Dolny, Kołbaskowo, Świnoujście-Garz, Zgorzelec, Gubin, Słubice, Kostrzyn nad Odrą) oraz w ruchu pieszym (Zgorzelec, Gubin, Słubice, Kostrzyn nad Odrą). Na granicy z Litwą działają punkty w Budzisku i Ogrodnikach, a ze Słowacją – w Barwinku i Chyżnym. Granica z Czechami jest otwarta w 13 miejscowościach (Cieszyn, Gorzyczki, Nowe Chałupki, Kudowa Słone, Trzebina, Jakuszyce, Gołkowice, Lubawka, Głuchołazy, Wichowice, Pietrowice, Boboszewo i Zawidów).

Najzabawniejsze zwierzęta świata. Nie będziesz mógł oderwać od nich wzrokuNajzabawniejsze zwierzęta świata. Nie będziesz mógł oderwać od nich wzrokuCzytaj dalej

Zdecydowane ograniczenia wprowadzono także na wschodniej granicy. Granicę z Rosją można przekraczać tylko w Bezdelach i Grzechotkach, z Białorusią - Kuźnicy, Bobrownikach i Terespolu, a z Ukrainą – w Dorohusku, Korczowej, Hrebennem oraz w Medyce – wymienia tvn24.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Czarna wizja jasnowidza Jackowskiego. Zacznie się nagle, wszystkich nas zaskoczy
  2. Pielgrzymka na Jasną Górę zatrzymana. Interweniowała policja, wiele osób oburzonych
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. 5 turystów tragicznie zginęło, tylko odpoczywali na plaży. Sąd wydał wyrok, milionowe odszkodowania
CD Projekt zarabia na Wiedźminie niebotyczne pieniądze. Studio raczej samo nie spodziewało się takiego sukcesu.CD Projekt zarabia na Wiedźminie niebotyczne pieniądze. Studio raczej samo nie spodziewało się takiego sukcesu.Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News