kaufland-pixabay-tariq786
Tariq786 / Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 29 Lutego 2020

Słynna sieciówka reaguje na obniżkę VAT. 3 tys. produktów kupisz taniej

Kaufland podjął decyzję o przecenieniu ponad 3 tysięcy produktów dostępnych w sklepach sieci. Niższe ceny to efekt planowanej obniżki VAT w kwietniu, ale Kaufland postanowił wprowadzić przeceny już teraz. Taniej kupimy artykułu codziennego użytku, w tym żywność i kosmetyki - informuje portal wiadomoscihandlowe.pl. Nowe ceny obowiązują od 27 lutego.

Kaufland reaguje na decyzję rządu. 3 tys. produktów w przecenie

Kaufland postanowił obniżyć ceny ponad 3000 produktów. Jak podaje portal wiadomoscihandlowe.pl, niższe ceny obejmą produkty codziennego użytku, w tym żywność, m.in. pieczywo, wypieki, owoce, warzywa, czy artykuły dla dzieci i niemowląt. Warto zaznaczyć, że sklepy Kaufland oferują od 15 do 21 tysiecy artykułów z różnych kategorii. A to oznacza, że Kaufland proponuje aż kilkanaście procent produktów w nowych, niższych cenach.

Wciąż możesz je mieć między gratami. Jednego jesteś w stanie sprzedać nawet za ponad 1 tys. złWciąż możesz je mieć między gratami. Jednego jesteś w stanie sprzedać nawet za ponad 1 tys. złCzytaj dalej

Kaufland idzie na rękę klientom

Jak czytamy na stronie niemieckiej sieci, promocyjna akcja nazywa się “Ciach VAT”. Od 1 kwietnia na niektóre produkty będą obowiązywały nowe stawki VAT. To efekt nowelizacji ustawy o podatku od towarów i usług, która wprowadza nową matrycę stawek VAT. Kaufland postanowił wprowadzić nowe ceny już miesiąc wcześniej, aby klienci mogli jak najszybciej skorzystać na zmianach.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Wielu Polaków w ogóle nie ma pojęcia. Ty też możesz dostać zwrot z kredytu
2. Tadeusz Rydzyk wkracza do podstawówek. Czego dzieci chce uczyć Radio Maryja?

Rząd łamie 25-letnią regułę

Wprowadzenie nowych regulacji w środku roku podatkowego to odejście od reguły obowiązującej od 25 lat, w myśl której nie można zmieniać zasad dotyczących podatków w trakcie roku. Przepisy chroniły przedsiębiorców przed zaskakującymi i niekorzystnymi zmianami w prawie podatkowym.

Kiedyś nieodzowni, dziś niewielu o nich pamięta. TOP 10 zawodów sprzed latKiedyś nieodzowni, dziś niewielu o nich pamięta. TOP 10 zawodów sprzed latCzytaj dalej

Resort finansów nie widzi w tym nic złego

W uzasadnieniu projektu Ministerstwo Finansów twierdzi, że „Zakazy i nakazy wywodzone z zasad demokratycznego państwa prawnego (art. 2 konstytucji) nie mają charakteru bezwzględnego”. I zaznacza, że od reguł można odstąpić, gdy jest w tym znaczny interes publiczny.

Kaufland to jedna z największych sieci handlowych w Europie. Niemiecki operator posiada 1200 sklepów i zatrudnia blisko 150 tys. pracowników. W Polsce sieć jest obecna od 2001 roku. Aktualnie ma 219 placówek i zatrudnia ok. 16 tys. pracowników.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Małgorzata Kożuchowska miała kolizję. Jaguar uderzył w mercedesa w centrum Warszawy
  2. Została skierowana do psychiatry. Sama dowiedziała się, jak można wyleczyć jej nowotwór
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Nie żyje wyjątkowy podróżnik i łowca przygód. Jego książki czytały miliony, wielka strata
TOP 10: Tanie smartfony o zadziwiająco wysokiej jakości. Nie musisz wydawać fortuny na szybki i dobry telefonTOP 10: Tanie smartfony o zadziwiająco wysokiej jakości. Nie musisz wydawać fortuny na szybki i dobry telefonCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News