kara
pixabay
Autor Redakcja BiznesInfo - 30 Maja 2020

Kara za zakłócanie zdalnej pracy i nauki. Problem jest masowy, rząd musi interweniować

Kara pieniężna czy ograniczenie wolności za włamanie lub trollowanie wirtualnych lekcji? To już nie tylko pomysł bez pokrycia. Problem jest na tyle poważny, że w najnowszej odsłonie tarczy antykryzysowej rząd chce je wprowadzić w życie.

Kara za internetowe włamanie

Nikt nie będzie się kłócić ze stwierdzeniem, że praca zdalna jest w tej chwili najbezpieczniejsza. Jednakże wraz z prowadzeniem e-learningu, jak i wykonywania zawodu w sieci od razu pojawiło się mnóstwo niebezpieczeństw. Dlatego rząd planuje wprowadzenie kary dla wszystkich osób, które będą próbowały zakłócać zdalną pracę szkół, sądów czy firm, jak czytamy na wp.pl. Za bezprawne dołączenie do transmisji prowadzonej przy użyciu systemu teleinformatycznego, a w tym udaremnienie jej albo utrudni użytkownikowi systemu przekazywanie informacji, narazi się na karę ograniczenia wolności lub do tysiąca złotych grzywny.

W zupełnie innej sytuacji będzie postawiony „nieuprawniony włamywacz” po raz kolejny - dołączając do rozmowy, używając wulgaryzmów czy innych uznawanych za społecznie niedozwolonych czynności musi liczyć się z pokryciem kary w wysokości 3 tysięcy złotych. Można jednak się przed nim zabezpieczyć korzystając z funkcjonalności pozwalających na bezpiecznie prowadzenie zajęć.
Eksperci ClickMeeting zwracają uwagę na to, że dodatkowo przydatne jest moderowanie czatu lub jego zupełne wyłączenie. Daje to prowadzącemu pełną kontrolę nad wszystkimi kanałami spotkania i pomaga utrzymać skupienie uczestników.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Majątek nowej prezes Sądu Najwyższego zwala z nóg. Ujawniamy

Kara, która ma ułatwić procedury

Wielu mogłoby zadać pytanie - po co kolejny przepis? Ze strony Ministerstwa Sprawiedliwości dowiedzieć się można, że mimo ochrony pracy zdalnej i występujących już ją regulujących przepisów i kar, nowy zapis ma ułatwić te procedury.

Jak ma to się stać? Pozwoli on na zastosowanie kary bez wielkiego angażowania organów ścigania skracając tym samym postępowanie dowodowe. Wiadomym jest, że ścieżka prawa wykroczeń jest dużo krótsza niż postępowanie wszczęte z paragrafu kodeksu karnego mówiącego o nieuprawnionym dostępie do systemu teleinformatycznego.

Polacy boją się o swoje oszczędności. Coraz więcej osób decyduje się na jeden ruch, aby je ochronićPolacy boją się o swoje oszczędności. Coraz więcej osób decyduje się na jeden ruch, aby je ochronićCzytaj dalej

Kara bez sensu?

Jak przeczytać można w serwisie prawo.pl, nie wszyscy widzą sens we wprowadzaniu zmian. Adwokat Mariusz Paplaczyk w rozmowie z "Rzeczpospolitą" stwierdził, że problem zakłócających pracę zdalną nie wymaga działań ze strony rządu. Poza tym skala skala zjawiska, jakim jest internetowy trolling jest ogromna. Jednym z nielicznych nagłośnionych przykładów zakłócenia wideokonferencji, jest wtargnięcie jednego z uczniów na e-lekcję i obrażanie uczestników. Według obecnych przepisów sprawca zostałby pociągnięty do odpowiedzialności i grozi mu 2 lata więzienia, odpowiadając przed sądem dla nieletnich.

Spisywanie stanu liczników niektórych ominie. Kilka grup samochodów wyłączone z obowiązkuSpisywanie stanu liczników niektórych ominie. Kilka grup samochodów wyłączone z obowiązkuCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Czarna wizja jasnowidza Jackowskiego. Zacznie się nagle, wszystkich nas zaskoczy
  2. Pielgrzymka na Jasną Górę zatrzymana. Interweniowała policja, wiele osób oburzonych
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. 5 turystów tragicznie zginęło, tylko odpoczywali na plaży. Sąd wydał wyrok, milionowe odszkodowania
Spisywanie stanu liczników niektórych ominie. Kilka grup samochodów wyłączone z obowiązkuSpisywanie stanu liczników niektórych ominie. Kilka grup samochodów wyłączone z obowiązkuCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News