BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Kaczyński: to nie jest rozdawnictwo, to jest sprawiedliwość

1 Maja 2019

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Udostępnij:

Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania z emerytami w Krakowie powiedział, że dojście do władzy opozycji będzie oznaczało ukrócenie wszystkich dodatków socjalnych, na które zdecydowała się jego partia.

Prezes partii rządzącej odwiedził we wtorek w Krakowie emerytów, gdzie porzypomniał o systemie socjalnym, jaki rząd zdecydował się wprowadzić w ostatnim czasie. Ostrzegał także, że gdy opozycja dojdzie do właszy, to ludzie odczują to na swoim portfelu, który ponownie stanie się znacznie lżejszy - poinformał PAP. 

Dodatki socjalne na rzecz sprawiedliwości społecznej? 

Podczas spotkania z prezesm Kaczyńskim emeryci usłyszeli, że cały program socjalny PiSu jest podyktowany poczuciem spłecznej krzywdy, jaka działa się wielu Polakom do tej pory. Jarosław Kaczyński zaznaczył także, że wszystko to na ma celu zrównianie poziomu życia Polaków z obywatelami Europy Zachodniej. Uznał, że wszystko ma na celu rozwinięcnie gospodarki kraju.

Lider PiS mówił m.in.: Te wielkie programy społeczne są także programami prorozwojowymi, zmierzającymi do tego, by tempo naszego wzrostu ku poziomowi Zachodniej Europy było możliwie szybkie - co zrelacjonował PAP. 

W kolejnych słowach Kaczyński odniósł się do stosunku wobec programów socjalnych jego partii, przywołując opinie opozycji: Dzisiaj głoszą, z jednej strony, że to jest rozdawnictwo. A to – i chcę to mocno podkreślić – nie jest rozdawnictwo. To jest działanie na rzecz rozwoju Polski i jednocześnie sprawiedliwości.

W następnej części wypowiedzi Jarosław Kaczyński zarzucał opozycji brak odpowednich chęci, woli i po prostu umiejętności do przeprowadzenia reform finansów publicznych, które mogłyby doporwadzić do szybszego wzrostu ekonomicznego kraju.

Głos na opozycję, będzie głosem za mniejszym porfelem? 

Oprócz złej woli i niekompetencji PiS zarzucił opozycjonistom, że: finanse publiczne znajdą się ponownie w stanie ciężkiego kryzysu. Bo ci wszyscy, którzy te finanse ograbiali, będą z powrotem mieli poczucie, że znów można. Kaczyński zarzucił także swoim oponentom to, o co sam jest oskarżany przez nich, a mianowicie ochotę do "łamania demokracji", którą rzekomo już zapowiadają. 

Jarosławowi Kaczyńskiemu wtórowała też Beata Szydło. Była premier przypomniała również, że to właśnie Prawo i Sprawiedliwość uchodzi w Polsce za partię, która pomaga "zwykłym ludziom". Kandydatka PiS do europarlamentu powiedziała też, że ma nadzieję, iż starania jej partii są społecznie docenione i poporsiła o głosy w nadchodzących wyborach. 

Szydło przypominała o programach: 500plus, obnieżenie wieku emerytalnego, senior+, 75+, dostępność+ oraz trzynastej emerytury. Uchwalona na początku kwietnia ustawa prznaje wszystkim emerytom świadzczenie wypłacane raz w roku w wysokości 888 zł netto. Uprawnienia do pobierania tego dodatku mają nie tylko emerycie, ale także renciści. Łącznie na jednorazową wypłatę liczyć będzie mogło 9,8 mln świadczeniobiorców.

Tagi:

PiSJarosław Kaczyńskidodatki socjalne

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kasper.staruzyk@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Finanse

Tarcza 1000 plus. Rząd szykuje nowy dodatek dla odbiorców ciepła

Czytaj więcej >

Finanse

Marszałek Sejmu: Rząd nie jest odpowiedzialny za wysokie ceny prądu oraz wysoką inflację

Czytaj więcej >

Finanse

2000 kWh rocznie. Limit zużycia prądu wynika z obliczeń

Czytaj więcej >
Podwyżka emerytur

Finanse

Ruszają kolejne wypłaty 14 emerytury. Trafi ona do 1,2 mln osób

Czytaj więcej >
Jarosław Kaczyński znalazł sposób na wygranie wyborów. Prezes PiS powoła własną "armię"

Finanse

Kaczyński: Prezesi spółek państwowych nie dostaną premii

Czytaj więcej >

Finanse

Płaca minimalna w 2023 roku wyższa, niż zapowiadano. Rząd zaskoczył

Czytaj więcej >