BiznesINFO.pl

Pixabay

Najbogatszy człowiek świata powiększył swoją fortunę. I to mimo kryzysu i rozwodu

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Jeff Bezos, najbogatszy człowiek na świecie jest jeszcze bogatszy. Mimo kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa mężczyzna znów przebił wszystkie rekordy zamożności. Jest to efektem drożejących akcji Amazona na giełdzie. Gdy świat walczy z globalną recesją, miliony bezrobotnych z niepokojem myślą o swojej przyszłości, a kolejne rządy podejmują próby ratowania chwiejących się gospodarek, Jeff Bezos może otwierać szampana.

Jeff Bezos najbogatszy

Majątki najbogatszych rosną. Nie inaczej jest w przypadku Jeffa Bezosa - założyciela i prezesa Amazonu. Jak podają wyliczenia portalu Bloomberg.com, wartość majątku miliardera wzrosła po środowej sesji na Wall Street do 171,6 miliardów dolarów. Co intrygujące - tylko w jeden dzień, środę 01.07, Bezos wzbogacił się o 6,65 miliarda dolarów. Jest to efekt wzrostu wartości Amazona na giełdzie.

Blisko 172 miliardy dolarów - to kwota, na jaką Bloomberg Billionaires Index wyceniał majątek Bezosa. Jest to najwyższa suma jaką zebrał miliarder przez całe swoje życie. Nawet mimo rozwodu, w wyniku którego żona zabrała 4% akcji firmy. Okazuje się, że dzięki świetnej sesji na giełdzie i ona zarobiła. Obecnie jest na 12. miejscu na liście najzamożniejszych ludzi na świecie, a jej majątek - szacowany na 57 miliardów dolarów - czyni ją drugą najbogatszą kobietą świata. 

Pomimo kryzysu na świecie bogaci stają się jeszcze bogatsi. Od początku 2020 majątek Bezosa wsrósł o 56,7 miliardów dolarów. Jak podaje Bloomberg, całkowita suma majątków 500 najzamożniejszych ludzi to obecnie aż 5,93 biliona dolarów. Wskazuje to na wzrost aż o 200 miliardów dolarów. Tylko dwie osoby z TOP10 światowych bogaczy zbiedniały. To Bernard Arnault, prezes francuskiego koncernu zajmującego się zarządzaniem siecią marek luksusowych LVMH oraz Warren Buffet.

Tagi:

Amazonmiliarderzy

Podobne artykuły

Twój portfel

Rząd chce wprowadzenia maksymalnej opłaty za śmieci
Czytaj więcej >

Twój portfel

Płaca minimalna znowu będzie podniesiona. Rząd już zapowiedział
Czytaj więcej >

Twój portfel

12 000 plus jednak szybciej. Rząd zdradził, kiedy można spodziewać się wypłat
Czytaj więcej >

Twój portfel

Ile kosztuje nas codzienne ładowanie telefonu? Koszt może zaskoczyć
Czytaj więcej >

Twój portfel

Ceny paliw. Analitycy nie przewidują gwałtownych wzrostów
Czytaj więcej >

Twój portfel

UOKiK ostrzega przed zagrożeniami w sieci. Oszuści urlopu nie biorą
Czytaj więcej >
Kasper Starużyk

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]