BiznesINFO.pl
10.12.2020 Warszawa 128. miesiecznica katastrofy smolenskiej fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER N/z Jaroslaw Kaczynski

East News, Andrzej Iwańczuk

Jarosław Kaczyński o szczepieniu na COVID-19. Szef KPRM mówi o determinacji prezesa

29 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Jarosław Kaczyński także jest zwolennikiem szczepienia na koronawirusa i ma zamiar się jemu poddać - wynika z najnowszych słów Michała Dworczyka, szafa KPRM. Minister przekazał także, w jaki sposób będą reglamentowane szczepionki na COVID-19.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Czy Jarosław Kaczyński otrzyma szczepionkę w pierwszej kolejności

  • Czy szczepienie Jarosława Kaczyńskiego będzie transmitowane w mediach

  • Czy inni politycy także planują zaszczepić się przeciwko COVID-19

Jarosław Kaczyński zwolennikiem szczepienia

Jarosław Kaczyński to postać budząca wiele kontrowersji w polskim społeczeństwie, ale jednocześnie niosąca za sobą dozę tajemnicy. Wszystkich ciekawi także to, jaki stosunek do szczepionki na koronawirusa ma prezes Prawa i Sprawiedliwości. Wszelkie wątpliwości rozwiał Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

W Polsce pierwsza dawka szczepionki na koronawirusa podana została w niedzielę. Polskie społeczeństwo jest mocno podzielone w sprawie szczepionki, a część wątpliwie nastawiona do szczepionki na COVID-19 i zastanawia się, jaki procent populacji musi poddać się szczepieniu, aby mówić o wygaszaniu epidemii.

Na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki mówił, że 30 proc.zaszczepionych Polaków to niewiele, jednakże stanowi to pewien krok do walki z pandemią. Z kolei liczbami nie chciał operować Michał Dworczyk.

- Nie podajemy dokładnej liczby osób, które powinny się zaszczepić z dwóch powodów. Pierwszy to deklaracje producentów szczepionek, którzy mówią nam, ile dawek są w stanie dostarczyć, ale te deklaracje mogą się zmieniać. Drugi to kwestia frekwencji, która nie wiadomo, jaka będzie - mówił cytowany przez Wirtualną Polskę

Już niedługo ruszają akcje promocyjne szczepionki na koronawirusa. Kampanie społeczne mają zachęcić Polaków do zapisywania się do Narodowego Programu Szczepień. Przypomnijmy, że zapisy ruszają już 15 stycznia 2021 r.

Elżbieta II w Wielkiej Brytanii, Donald Trump w USA, Jarosław Kaczyński w Polsce. Kto jeszcze będzie się szczepił?

Według informacji podanych przez Michała Dworczyka szczepionka trafi najpierw do medyków, czyli lekarzy, pielęgniarek, studentów medycyny, osób pracujących w szpitalu oraz aptekarzy. W drugiej kolejności zaszczepieni mają zostać seniorzy powyżej 60. roku życia, zaczynając od najstarszego - informuje Business Insider.

Okazuje się, że na szczepionkę w swojej grupie wiekowej będzie musiał zaczekać także Jarosław Kaczyński. - Według mojej wiedzy pan prezes planuje zaszczepić się, oczywiście w swojej grupie wiekowej. Trochę musimy zaczekać, bo teraz rozpoczynamy szczepienie grupy zero, czyli medyków i osób pracujących w podmiotach leczniczych oraz DPS-ach, MOPS-ach i GOPS-ach - tłumaczył Dworczyk cytowany przez BI.

Na ten moment nie jest jeszcze wiadome czy Jarosław Kaczyński zdecyduje się na szczepienie przed kamerami. Mimo wszystko Jarosław Kaczyński nie będzie ukrywał tego faktu, ale "jest zdeterminowany, aby jak najszerzej promować szczepienie".

- Nie chcieliśmy z tego robić eventu polityczno-medialnego i wydzielać rządu czy polityków jako oddzielnej grupy, która miałaby się szczepić np. w pierwszej kolejności, dlatego że w Polsce temperatura sporu politycznego jest duża i na pewno to wywołałby emocje - powiedział.

Dworczyk dodał, że niedługo będzie wiadomo więcej szczegółów dotyczących publicznego szczepienia polityków. Przyznajemy, że my już nie możemy doczekać się listy nazwisk i tego, czy to Jarosław Kaczyński przyciągnie największą widownię swojego szczepienia.

Tagi:

Kamila JeziorskaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial "House of Cards". Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

rolnictwo

Polska i Świat

Sprzedaż mąki ze świerszczy. Przewodniczący Rady ds. Rolnictwa mówi o ataku na rolników

Czytaj więcej >
Samochody do naprawy przez jeden wadliwy szczegół

Polska i Świat

Najpopularniejsze auta w Europie. Na pierwszym miejscu Peugeot 208

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Oszustwo na nowy numer telefonu. Policja ostrzega

Czytaj więcej >
Policja, Radiowóz, Wóz Więzienny, zatrzymanie, przestępca, oszust

Polska i Świat

Okradł sklep, bo się nudził. Mężczyźnie grozi 8 lat więzienia

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Linia lotnicza Flyr ogłasza upadłość. To już kolejny europejski przewoźnik

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Absurdalne oskarżenia niemieckiego magazynu. Twierdzi, że Polska odpowiada za wybuch II wojny światowej

Czytaj więcej >