BiznesINFO.pl

Canva

Jak sprytnie zaoszczędzić na abonamencie?

10 Lutego 2021

Autor tekstu:

Redakcja BiznesInfo

Optymalny wybór abonamentu pozwala sporo zaoszczędzić. Jak mieć wszystkie usługi, których potrzebujemy, a przy tym obniżyć opłaty? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze oferty.

Wybór na rynku jest naprawdę ogromny. Internet, SMS-y, rozmowy, usługi dodatkowe – można odnieść wrażenie, że wszystkie elementy proponowanych ofert są nam niezbędne, ale czy na pewno? Wybierając ofertę, warto zastanowić się, jakie są nasze potrzeby i które elementy oferty będą dla nas przydatne. Nie przepłacanie za usługi, z których w rzeczywistości nie będziemy korzystać to podstawa. Zobacz jedną z najbardziej oszczędnych opcji >tutaj<

Co powinno być NO LIMIT?

Nielimitowane SMS-y i połączenia głosowe do sieci komórkowych to już praktycznie standard oferowany przez każdego operatora. Nie ma tu żadnych dodatkowych haczyków. Jeżeli często wyjeżdżasz lub dzwonisz za granicę, zapoznaj się z tabelą opłat połączeń międzynarodowych. 

Operatorem Komórkowym, który aktualnie może pochwalić się jedną z najkorzystniejszych ofert, jest Premium Mobile [zobacz ofertę]. Według rankingów najbardziej opiniotwórczych serwisów (tabletowo.pl, komorkomat.pl, spidersweb.pl) ilość numerów przenoszonych do tej sieci lawinowo wzrasta. 

Ten wirtualny operator, jakością usług dorównuje czołowym markom obecnym na całym świecie. Pakiet godny polecenia to Freedom1 w cenie 19,90 zł miesięcznie. Mamy w nim nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y w całej Polsce a do tego 10 GB internetu. Jeśli po sieci surfujemy głównie na komputerze, to ciężko będzie znaleźć korzystniejszą ofertę. Ten pakiet to również dobry wybór dla dzieci, jeśli chcemy, żeby telefonu używały przede wszystkim do kontaktu z nami.   

Ile internetu potrzebujesz?

Statystyki Google pokazują, że ponad 90% użytkowników korzysta z serwisów informacyjnych za pomocą urządzeń mobilnych (smartfonów). Aplikacje takie jak Facebook, Messenger, Instagram czy Youtube stają się coraz bardziej popularne również wśród osób w starszym wieku. Ponadto coraz więcej osób wykorzystuje łącze mobilne nie tylko do rozrywki, lecz także do pracy i zdalnej nauki. Nic więc dziwnego, że wielkość pakietu internetowego ma dla nas coraz większe znaczenie.  

Operatorzy zdają sobie z tego sprawę, dlatego różnica w cenie ofert opiera się głównie na ilości dostępnego internetu. Premium Mobile proponuje Pakiet Freedom3, w której możemy mieć nawet 30 GB szybkiego internetu dostępnego również w technologii LTE Advanced za 29,70 zł miesięcznie! Do tego oczywiście rozmowy, SMS-y i MMS-y bez limitu w całej Polsce. 

Zastanawiasz się, ile internetu potrzebujesz? Jeśli nie masz pewności, optymalną opcją jest najczęściej wybierany pakiet Freeedom2, w którym mamy do dyspozycji pakiet 20 GB w niskiej cenie 24,70 zł mies. 

Nie zgadzaj się na długoterminowe zobowiązania

Jak widać, możemy mieć nielimitowane połączenia, SMS-y i MMS-y, a także duży pakiet internetu w korzystnej cenie. Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając najlepszą ofertę dla siebie? Oczywiście na warunki umowy! 

To, co wyróżnia dobre oferty to brak długoterminowych zobowiązań. Jeśli możesz rozwiązać umowę, kiedy chcesz, zmusza to operatora do zachowania konkurencyjności swojej oferty. Dodatkowo na przestrzeni czasu Twoje potrzeby mogą się zmienić. W ofercie bez długoterminowych zobowiązań masz pewność, że wybierzesz to, co jest dla Ciebie w danym momencie najlepsze. 

Premium Mobile we wszystkich dostępnych pakietach oferuje miesięczny okres wypowiedzenia umowy. Dzięki temu nie tylko możemy bez trudu zrezygnować z usług, lecz także przetestować ofertę bez zbędnych zobowiązań. 

Jak oszczędzić jeszcze więcej? 

Warto rozważyć przeniesienie dwóch lub więcej numerów do jednego operatora. W promocji Freedom Pack możemy miesięcznie zaoszczędzić 5 lub 10 zł, co rocznie daje 120 zł oszczędności bez żadnych dodatkowych wyrzeczeń. 

Internet domowy od operatora sieci komórkowej

Ze względu na atrakcyjne oferty sieci komórkowych, wiele rodzin decyduje się również na ofertę mobilnego internetu do domu. 

Jedną z najciekawszych ofert jest pakiet FreedomNet Dom za 49,90 zł. Dzięki niemu będziemy mieli do wykorzystania 100 GB w dzień, a dodatkowo do 200 GB danych w nocy. Jeśli używamy internetu rzadziej, warto rozważyć niższy pakiet FreedomNet 25, czyli 25 GB w cenie 24,70 zł miesięcznie. 

Obie oferty łączy nie tylko korzystna cena, lecz także brak długoterminowych zobowiązań. Tak jak w przypadku abonentów w Premium Mobile, okres wypowiedzenia umowy to tylko miesiąc. 

Artykuł zawiera lokowanie produktów.

Tagi:

Redakcja BiznesInfoAutor

Redakcja BiznesInfo

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Finanse

Program 500 plus. W trzy dni do ZUS-u spłynęło około 970 tys. wniosków

Czytaj więcej >

Finanse

Największy polski bank ostrzega klientów: mogą stracić pieniądze i kontrolę nad kontem

Czytaj więcej >

Finanse

Problemy z dostępnością oleju napędowego. Branża paliwowa odpowiada

Czytaj więcej >

Finanse

Ulga podatkowa za składki na IKZE. Pod pewnym warunkiem skarbówka może Ci zwrócić nawet 3411,07 zł

Czytaj więcej >

Finanse

Weekend z utrudnieniami w pięciu bankach. Niedostępne będą m.in. bankowość internetowa i transakcje Blikiem

Czytaj więcej >

Finanse

Państwo pomoże w zakupie mieszkania. Sprawdź, czy się załapiesz

Czytaj więcej >