BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Minister rozwoju otwarcie: "Czekają nas chude tygodnie i miesiące"
Stanisław Węgrowski
Stanisław Węgrowski 22.03.2022 09:03

Minister rozwoju otwarcie: "Czekają nas chude tygodnie i miesiące"

biznes-info-640x433
Biznesinfo.pl

Jadwiga Emilewicz w Senacie

Jadwiga Emilewicz uczestniczyła w poniedziałkom posiedzeniu Senatu, na którym odpowiadała na pytania senatorów. Debata izby dotyczyła pakietu ustaw zawartych w tarczy antykryzysowej. Najwięcej uwag mieli senatorowie Koalicji Obywatelskiej, którzy nie mają przekonania do niektórych propozycji ujętych w projekcie.

- Czy to są wystarczające środki? Nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na to pytanie - powiedziała z rozbrajającą szczerością Jadwiga Emilewicz. I dodała, że rządowi na pewno nie zabraknie determinacji, by wdrożyć kolejne rozwiązania, jeśli będzie taka potrzeba.

Jadwiga Emilewicz: będzie ciężko

Jadwiga Emilewicz nie ma wątpliwości, że Polskę czeka trudny czas. - Nie ulega wątpliwości, że to będą chude tygodnie, chude miesiące. Koszty poniesiemy wszyscy - powiedziała cytowana przez money.pl Jadwiga Emilewicz.

- Apeluję do Państwa Senatorów, abyśmy te rozwiązania gospodarcze przyjęli, przy pełnej świadomości, że jeśli one nie będą doskonałe, jeśli będą wymagały dalszych prac, to my jesteśmy gotowi jutro usiąść do dalszych prac - mówiła Jadwiga Emilewicz cytowana przez wnp.pl.

Jadwiga Emilewicz chce współpracy ponad podziałami

W trakcie poniedziałkowego posiedzenia Senatu Jadwiga Emilewicz wyraziła też nadzieję, że projekt tarczy antykryzysowej będzie “będzie efektem współpracy ponad podziałami politycznymi” oraz - jak stwierdziła minister rozwoju - że jej pozytywne efekty będzie można wspólnie omawiać jako “przypadek historyczny” za kilka lub kilkanaście tygodni.

Tarcza antykryzysowa

Tarcza antykryzysowa to projekt rządu, który ma na celu ograniczenie negatywnych efektów wywołanych przez epidemię koronawirusa na polską gospodarkę. Nad projektem pracowały m.in. Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej czy Ministerstwo Finansów. Szacowana całkowita wartość tego pakietu to co najmniej 10 proc. PKB. Pomoc ma wynieść ok. 212 mld zł.