Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > innogyGO kończy działalność. Samochody firmy znikną z polskich ulic
Wiktoria Pękalak
Wiktoria Pękalak 11.02.2021 01:00

innogyGO kończy działalność. Samochody firmy znikną z polskich ulic

innogyGo zniknie z polskich ulic już w marcu bieżącego roku
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Dlaczego innogyGo znika z polskiego rynku

  • Kiedy z warszawskich ulic znikną elektryczne samochody

  • Jakie plany snuje innogyGo

innogyGo zniknie z rynku

innogyGo jest kolejną marką, która zniknie z rynku w wyniku pandemii koronawirusa. Od marca nie znajdziemy już ani jednego samochodu elektrycznego marki na polskich ulicach. Firma mająca w swojej ofercie jedynie samochody elektryczne, poinformowała jednak o tym, że zamierza współpracować z Traficarem na rzecz rozwoju elektromobilności.

InnogyGO działa jako wypożyczalnia na terenie Warszawy od kwietnia 2019 roku, jednak niedawno firma zniknie z miejskich ulic. Firma zakończy działalność z marcem bieżącego roku.

Pandemia wykończyła kolejną markę

– Obserwujemy obecnie rozwój rynku elektromobilności i zaangażowanie miast w niskoemisyjny transport. Niestety na przełomie ostatnich miesięcy rynek motoryzacyjny i flotowy w naszym kraju wyraźnie odczuł skutki pandemii koronawirusa. Wyniki w branży wynajmu aut w ostatnich trzech kwartałach znacząco spadły ze względu na ograniczone możliwości i potrzeby przemieszczania się. Uniemożliwiło to dalszy rozwój naszego innowacyjnego projektu i realizację założeń, dlatego też podjęliśmy decyzję o jego zakończeniu – powiedział Andrzej Popławski, Head of Electric Mobility z innogy Polska cytowany przez portal Bankier.

Firma poinformowała, że liczba dostępnych samochodów innogyGo będzie stopniowo malała dotąd aż w marcu auta innogyGo całkowicie znikną z warszawskich ulic. Zarejestrowani użytkownicy innogyGo będą mogli jednak logować się do aplikacji maksymalnie do drugiej połowy czerwca 2021 roku.

Mimo że innogyGo znika z rynku, nie oznacza to wcale, że firma nie będzie w dalszym ciągu angażowała się w rozwój elektromobilności. Spółka poinformowała niedawno o podpisaniu listu intencyjnego z firmą Traficar dotyczący partnerstwa na rynku elektromobilności współdzielonej, jednak nieznane są do tej pory szczegóły tej współpracy.

Tagi: Samochód