BiznesINFO.pl
ING Bank Śląski informuje o zakończeniu awarii

eastnews/Zofia Bazak i Marek Bazak

Klienci ING mogą odetchnąć z ulgą. Bank wreszcie przekazał pozytywne wieści

6 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Radosław Święcki

Klienci ING Banku Śląskiego wreszcie mogą odetchnąć z ulgą. W sobotę w nocy bank poinformował o przywróceniu dostępności modułów Makler w bankowości internetowej Moje ING oraz w aplikacji mobilnej ING Makler Mobile. Awaria trwała blisko 80 godzin.

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  • Czego dotyczyła awaria

  • Od kiedy trwała awaria

  • Jak ING Bank Śląski wynagrodzi klientom awarię

ING Bank Śląski naprawił awarię

Klienci ING Banku Śląskiego wreszcie mogą odetchnąć z ulgą. W sobotę w nocy bank przekazał dobre wiadomości odnośnie przywrócenia dostępności modułów Makler w bankowości internetowej Moje ING oraz w aplikacji mobilnej ING Makler Mobile.

- Po ponad trzech dobach niedostępności ING przywróciło moduły Makler w bankowości internetowej Moje ING oraz w aplikacji mobilnej ING Makler Mobile - poinformował w sobotę przed północą ING Bank Śląski.

Bank poinformował również, że do końca grudnia wszyscy klienci Biura Maklerskiego ING będą mogli zawierać transakcje bez prowizji maklerskiej.

Dziś ING Bank Śląski wydał kolejny komunikat w którym informuje o przywróceniu dostępności modułów, zastrzegając że w najbliższych godzinach możliwe są jednak krótkie przerwy techniczne.

- Oznacza to, że system maklerski już działa i można się do niego logować. W trakcie weekendu mogą jeszcze występować krótkie przerwy techniczne w związku z ewentualnymi dalszymi pracami nad systemem – czytamy w komunikacie banku.

W dalszej części komunikatu bank przeprasza za awarię, podkreślając, że ma „pełną świadomość sytuacji w jakiej postawiliśmy naszych klientów”. ING Bank Śląski ponownie informuje o decyzji, iż do końca grudnia wszyscy klienci Biura Maklerskiego ING będą mogli zawierać transakcje bez prowizji maklerskiej. Bank informuje również o powołaniu specjalnego zespołu do sprawnego rozpatrywania reklamacji.

- Chcielibyśmy zapewnić, że udostępnimy na stronie banku szczegółowy raport wyjaśniający powody awarii oraz opisujący przebieg prac naprawczych. Potrzebujemy na to kilku dni, aby dokładnie przeanalizować zaistniałą sytuację z zewnętrznym dostawcą systemu – informuje ING Bank Śląski.

Awaria od środy

Wspomniana awaria zyskała rozgłos w środę rano, gdy jak już pisaliśmy na profilu w mediach społecznościowych ING Banku Śląskiego pojawiło się mnóstwo komentarzy w związku z utrudnionym dostępem do systemu Makler. - Makler nie działa! Nie mam dostępu do swoich pieniędzy – napisał jeden z internautów a w ślad za nim pojawili się kolejni.

- Rejestrujemy przypadki niedostępności systemu Makler. Mamy zgłoszenia o problemach z logowaniem do aplikacji ING Makler Mobile i przechodzeniem z Mojego ING do modułu Makler. Analizujemy problem – informował ING Bank Śląski na stronie internetowej, podkreślając, że przyczyną jest awaria po stronie dostawcy.

Kolejne komunikaty banku nie napawały optymizmem. Informowano, że prace naprawcze trwają i nie wiadomo kiedy się zakończą. Przełom nastąpił dopiero w sobotę w nocy.

Przypomnijmy, że początki banku sięgają schyłku PRL, gdyż powstał on – wówczas pod nazwą Bank Śląski – w 1988 roku. Trzy lata później został przekształcony z banku państwowego w spółkę akcyjną, zaś w 1994 roku jego akcje trafiły na Giełdę Papierów Wartościowych.  Do połączenia z ING Bankiem doszło w 2001 roku i od tamtego czasu bank używa nazwy ING Bank Śląski. Konto w banku posiada 4,7 mln osób, z czego 4,2 mln to klienci indywidualni.

Tagi:

Radosław ŚwięckiAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwent dziennikarstwa na UW. Wielbiciel politycznych biografii i zagranicznych stacji radiowych (zwłaszcza w językach, których nie rozumiem). Przed BiznesInfo związany z B2-biznes.pl, Forum Samorządowe i Magazynem THINKTANK.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

pixabay, IADE-Michoko

Twój portfel

Ceny paliw. Analitycy nie przewidują gwałtownych wzrostów

Czytaj więcej >
pixabay, geralt

Twój portfel

Podwyżki cen prądu nieuniknione. W ciągu kilku lat dołożymy po 700 zł

Czytaj więcej >
Biznes Info

Twój portfel

Czekasz na paczkę? To się nie doczekasz, prędzej znikną Ci pieniądze z konta

Czytaj więcej >
Biznes Info

Twój portfel

Abonament RTV. Są stawki na przyszły rok

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 10.04.2019. n/z Klawiatura z dlonia w rekawicy.

Twój portfel

Oszustwo na "Netflix" i na "PayPal". KNF ostrzega przed fałszywymi mailami

Czytaj więcej >
Oszczędzić na wywozie śmieci nie zawsze się da

Twój portfel

Mieszkańcy bloków bez liczników zapłacą krocie. Niezależnie od segregacji i oszczędzania wody

Czytaj więcej >