BiznesINFO.pl

eastnews/Zofia Bazak i Marek Bazak

Klienci ING mogą odetchnąć z ulgą. Bank wreszcie przekazał pozytywne wieści

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Radosław Święcki

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  • Czego dotyczyła awaria

  • Od kiedy trwała awaria

  • Jak ING Bank Śląski wynagrodzi klientom awarię

ING Bank Śląski naprawił awarię

Klienci ING Banku Śląskiego wreszcie mogą odetchnąć z ulgą. W sobotę w nocy bank przekazał dobre wiadomości odnośnie przywrócenia dostępności modułów Makler w bankowości internetowej Moje ING oraz w aplikacji mobilnej ING Makler Mobile.

- Po ponad trzech dobach niedostępności ING przywróciło moduły Makler w bankowości internetowej Moje ING oraz w aplikacji mobilnej ING Makler Mobile - poinformował w sobotę przed północą ING Bank Śląski.

Bank poinformował również, że do końca grudnia wszyscy klienci Biura Maklerskiego ING będą mogli zawierać transakcje bez prowizji maklerskiej.

Dziś ING Bank Śląski wydał kolejny komunikat w którym informuje o przywróceniu dostępności modułów, zastrzegając że w najbliższych godzinach możliwe są jednak krótkie przerwy techniczne.

- Oznacza to, że system maklerski już działa i można się do niego logować. W trakcie weekendu mogą jeszcze występować krótkie przerwy techniczne w związku z ewentualnymi dalszymi pracami nad systemem – czytamy w komunikacie banku.

W dalszej części komunikatu bank przeprasza za awarię, podkreślając, że ma „pełną świadomość sytuacji w jakiej postawiliśmy naszych klientów”. ING Bank Śląski ponownie informuje o decyzji, iż do końca grudnia wszyscy klienci Biura Maklerskiego ING będą mogli zawierać transakcje bez prowizji maklerskiej. Bank informuje również o powołaniu specjalnego zespołu do sprawnego rozpatrywania reklamacji.

- Chcielibyśmy zapewnić, że udostępnimy na stronie banku szczegółowy raport wyjaśniający powody awarii oraz opisujący przebieg prac naprawczych. Potrzebujemy na to kilku dni, aby dokładnie przeanalizować zaistniałą sytuację z zewnętrznym dostawcą systemu – informuje ING Bank Śląski.

Awaria od środy

Wspomniana awaria zyskała rozgłos w środę rano, gdy jak już pisaliśmy na profilu w mediach społecznościowych ING Banku Śląskiego pojawiło się mnóstwo komentarzy w związku z utrudnionym dostępem do systemu Makler. - Makler nie działa! Nie mam dostępu do swoich pieniędzy – napisał jeden z internautów a w ślad za nim pojawili się kolejni.

- Rejestrujemy przypadki niedostępności systemu Makler. Mamy zgłoszenia o problemach z logowaniem do aplikacji ING Makler Mobile i przechodzeniem z Mojego ING do modułu Makler. Analizujemy problem – informował ING Bank Śląski na stronie internetowej, podkreślając, że przyczyną jest awaria po stronie dostawcy.

Kolejne komunikaty banku nie napawały optymizmem. Informowano, że prace naprawcze trwają i nie wiadomo kiedy się zakończą. Przełom nastąpił dopiero w sobotę w nocy.

Przypomnijmy , że początki banku sięgają schyłku PRL, gdyż powstał on – wówczas pod nazwą Bank Śląski – w 1988 roku. Trzy lata później został przekształcony z banku państwowego w spółkę akcyjną, zaś w 1994 roku jego akcje trafiły na Giełdę Papierów Wartościowych.  Do połączenia z ING Bankiem doszło w 2001 roku i od tamtego czasu bank używa nazwy ING Bank Śląski. Konto w banku posiada 4,7 mln osób, z czego 4,2 mln to klienci indywidualni.

Tagi:

Podobne artykuły

Twój portfel

Rząd chce wprowadzenia maksymalnej opłaty za śmieci
Czytaj więcej >

Twój portfel

Płaca minimalna znowu będzie podniesiona. Rząd już zapowiedział
Czytaj więcej >

Twój portfel

12 000 plus jednak szybciej. Rząd zdradził, kiedy można spodziewać się wypłat
Czytaj więcej >

Twój portfel

Ile kosztuje nas codzienne ładowanie telefonu? Koszt może zaskoczyć
Czytaj więcej >

Twój portfel

Ceny paliw. Analitycy nie przewidują gwałtownych wzrostów
Czytaj więcej >

Twój portfel

UOKiK ostrzega przed zagrożeniami w sieci. Oszuści urlopu nie biorą
Czytaj więcej >
Radosław Święcki

Redaktor Biznesinfo. Absolwent dziennikarstwa na UW. Wielbiciel politycznych biografii i zagranicznych stacji radiowych (zwłaszcza w językach, których nie rozumiem). Przed BiznesInfo związany z B2-biznes.pl, Forum Samorządowe i Magazynem THINKTANK.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Twój portfel

Twój portfel

Dominik Górecki

Jednorazowa amortyzacja a bezpośrednie zaliczenie wydatku w koszty firmowe
Czytaj więcej >
Twój portfel

Dominik Górecki

Zasiłek stały – ile wynosi i kto może z niego skorzystać?
Czytaj więcej >
Twój portfel

Aleksandra Czerwińska

Oddanie krwi - jak odliczyć w zeznaniu rocznym?
Czytaj więcej >
Twój portfel

Maria Czekańska

Skuteczne doręczenie – co oznacza to pojęcie?
Czytaj więcej >
Twój portfel

Maria Czekańska

Zwrot podatku dochodowego na rachunek bankowy
Czytaj więcej >
Twój portfel

Kamila Jeziorska

Potężny cios w samozatrudnionych. Ich składki wzrosną o ponad 1000 zł
Czytaj więcej >