"I love NY" to najsłynniejsze logo świata. Zmarł autor logotypu.
https://www.wallpaperflare.com/
Autor Kamila Jeziorska - 27 Czerwca 2020

Nie żyje autor znaku - I love NY. Rysownik Milton Glaser zmarł w dniu swoich 91. urodzin

"I love NY" to zdanie, które zna każdy na całym świecie. Legendarny artysta, Milton Glaser, który był autorem najsłynniejszego na świecie logotypu miasta, zmarł dniu swoich 91. urodzin.

I love NY - najsławniejsze zdanie świata

"I love NY" to nie tylko jedno z najsławniejszych na świecie zdań, ale także najpopularniejszy i najbardziej rozpoznawalny logotyp miasta na świecie. Kilka lat temu każdy, nawet ten, kto nie był nigdy w Nowym Jorku mógł kupić sobie koszulkę z nadrukowanym "I love NY". Logotyp umieszczany zazwyczaj był na klasycznym białym t-shircie. Samo "I love NY" przedstawione za pomocą znaku serca i liter zachwycało prostotą. Trzy czarne litery i czerwony znak serca okazały się kluczem do sukcesu.

Autorem sławnego "I love NY" był Milton Glaser. Urodzony i wychowany w Nowym Jorku potomek żydowskich emigrantów ukończył studia graficzne w słynnym nowojorskim The Cooper Union. Swoją dalszą naukę kontynuował na Akademii Sztuk Pięknych w Bolonii we Włoszech. Glaser stworzył także popularny plakat, na którym umieścił sylwetkę Boba Dylana z mieniącą się fryzurą. Stworzył także własną czcionkę nazwaną "Glaser Stencil".

Zostały tylko 4 dni na dopełnienie obowiązku. ZUS ostrzega, inaczej nie będzie można skorzystać ze zwolnieniaZostały tylko 4 dni na dopełnienie obowiązku. ZUS ostrzega, inaczej nie będzie można skorzystać ze zwolnieniaCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Ryanair zawiesza popularne trasy z Polski. Kolejne destynacje znikają z radarów
2. Wszystko się nagrało. Ludzie nie wytrzymali i zatrzymali homofobiczną ciężarówkę za mowę nienawiści wobec LGBT i szerzenie dezinformacji, interwencja policji

I love NY zna każdy

"I love NY" powstało w 1977 r. w ramach akcji promującej miasto Nowy Jork. Coroczny zysk z logo wynosi 30 mln dolarów. Co ciekawe, Milton Glaser stworzył swój szkic pro bono, ale jak podkreślał w wielu wywiadach, nie żałuje tego, ponieważ ważniejsze od pieniędzy jest to, że projekt powielany jest w wielu kopiach na całym świecie. Szkic "I love NY" powstał w nowojorskiej, żółtej taksówce. Glaser narysował go czerwoną kredką na skrawku papieru. Obecnie szkic możemy podziwiać w Musem of Modern Art w Nowym Jorku.

"I love NY" doczekało się wielu inspirowanych nim utworów na całym świecie. O samą modernizację klasycznego logotypu pokusił się nawet sam Milton Glaser. W związku z atakami z 11 września 2001 r. artysta stworzył nową wersję logo "I Love NY More than ever". Na przekształconym logo czerwone serce jest od dołu lekko zaczernione i nadpalone. Krążące po całym świecie nekrologi wspominają to jako symbol jedności mieszkańców Nowego Jorku. Milton Glaser zmarł w dzień swoich 91. urodzin. Artysta cierpiał też na niewydolność nerek, jednakże przyczyną zgonu był wylew.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. GIF wycofuje lek stosowany przez tysiące Polaków. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności
  2. Kolejne pieniądze popłyną do Polaków. Prezydent właśnie podpisał ustawę. "Dudowe" 1400 plus
  3. Od 28 lat szukają winnych morderstwa polskiego premiera. Jest nowe otwarcie. ws. zabójstwa Jaroszewiczów
  4. Skarbówka wraca do kontrolowania, 3,2 tys. w toku na koniec kwietnia. Do twoich drzwi także mogą zapukać
  5. W 2019 roku skorzystało 120 tys. Polaków. Ty też możesz zwiększyć emeryturę o 10%, sposób jest banalny
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News